Kaip rasti Karališkojo laivyno tarnybos įrašus

Didžioji Britanija XIX amžiuje buvo pagrindinė jūrų laivyno galia, o Karališkasis laivynas vaidino pagrindinį vaidmenį tiek Pirmajame, tiek Antrajame pasauliniuose karuose.

Laimei, „Royal Navy“ tarnybos įrašus internete rasti yra lengviau nei bet kada – o daugelį jų šiuo metu galima nemokamai atsisiųsti iš Nacionalinio archyvo svetainės.

Darbininkų klasės vyrai XIX amžiuje nusprendė įstoti į Karališkąjį laivyną, nes tai suteikė jiems darbo, mokė įgūdžių ir maitino. Nepaisant šių atrakcijų, nereikėtų pamiršti, kad iki 1820 m. Kai kurie vyrai buvo spaudžiami grupėmis ir priversti stoti į rinką prieš jų valią. Taip pat buvo daugybė labdaros įstaigų, tokių kaip Jūrų draugija, priėmusi skurdžius ar našlaičius berniukus ir mokiusi juos jūrų tarnybai.

Nors tai suteikė tam tikrą saugumą, Karališkasis jūrų laivynas ilgam laikui atimdavo vyrus iš savo šeimos, kartais tai siekdavo metus, ir tai ne visada buvo naudinga patenkintam namų gyvenimui.

Jų jūreivių karjera taip pat nulėmė daugelio vyrų mirtį ir sužeidimus – ne tik dėl karų, bet ir dėl laivo katastrofų, avarijų ir ligų.

Galbūt iš pradžių atpažinsite Karališkojo laivyno protėvį dėl to, kad jų vaidmuo minimas surašyme ar testamente, arba todėl, kad turite jų nuotrauką su jūrų uniforma.

Yra daugybė galimybių tyrinėti karinio jūrų laivyno pirmininko karjerą, ir tai gali būti problema, nes didžiulis įrašų įvairumas ir kiekis gali būti šiek tiek painus ar nepatikimas.

Tačiau gera žinia ta, kad dauguma įrašų saugomi toje pačioje vietoje – Nacionalinis archyvas (TNA) Kew mieste, o naudingiausi dabar yra internete.

Svarbu suprasti, kad Karališkojo laivyno personalas buvo suskirstytas į du tipus – pareigūnus ir reitingus -, nes genealogų naudojami Karališkojo laivyno tarnybos įrašai atspindi šį skirtumą.

Pareigūnai buvo laivo vadovavimo grandinė, įskaitant admirolus, kapitonus ir leitenantus. Karininkai stažuotojai buvo vadinami puskarininkiais ir jie turėjo išlaikyti egzaminą, kad taptų leitenantu, o karininkai buvo jūrininkai, pavyzdžiui, dailidės, inžinieriai, ginklininkai ir atlyginimų meistrai.

Likusi laivo įgula buvo vadinama reitingais, jose dalyvavo jūreiviai, laivo berniukai, dviratininkai, signalininkai, virėjai ir daugelis kitų vaidmenų.

Kaip rasti Karališkojo laivyno tarnybos įrašus

TNA turi Karališkojo jūrų laivyno tarnybinius įrašus pareigūnams nuo 1756 iki 1931 m. Ir įvertinimus nuo 1853 iki 1928 m. Jame taip pat yra daugiau kaip 5000 karininkų tarnybos įrašų kortelių ir bylų, maždaug 1880 m., Kolekcija. Šiuo metu jie gali nemokamai ieškoti ir atsisiųsti internetu po koronaviruso užrakinimo ir paprastai atskleidžia pagrindines biografines detales, tokias kaip protėvio vieta ir gimimo data, taip pat laivų, kuriems aptarnauta, sąrašą ir visus rango ar vaidmens pokyčius.

Kiti internetiniai įrašai apima Karališkojo jūrų rezervo ir Prekybinio laivyno įrašus, taip pat Moterų karališkosios jūrų tarnybos 1917–1919 m.

Karališkojo laivyno personalo, tarnaujančio po 1924 m., Įskaitant Antrąjį pasaulinį karą, įrašus saugo Gynybos ministerija. Paprastai su jais gali susipažinti tik atitinkamas asmuo ar jų artimieji. Jei atitiksite kriterijus, čia galite sužinoti, kaip prašyti įrašų.

„Royal Navy“ tarnybos įrašo pavyzdys

Šis karališkojo jūrų laivyno tarnybos rekordas Josephui Mathuristui, karinio jūrų laivyno reitingui, kuris savo karjerą pradėjo 1873 m., Yra paimtas iš Nacionalinio archyvo internetinių įrašų.

Anotuotas Viktorijos Karališkojo laivyno tarnybos įrašas


Nacionalinis archyvas

1

Asmeninės detalės

Karališkojo jūrų laivyno tarnybos įraše rasite savo protėvio vardą ir pavardę (-es); jų gimimo data ir vieta; fizinis aprašymas, įskaitant visas tatuiruotes; ir jų buvusi okupacija.

2

Oficialaus įsipareigojimo data

Vyrai, norėdami įstoti į darbą, turėjo būti 18 metų, todėl ankstesnė Juozapo tarnyba kaip berniukas neskaičiuojama.

3

Laivai patiekiami

Karjeros pradžioje tai dažnai yra mokomieji laivai. Kai kurie „laivai“ iš tikrųjų yra kranto įrenginiai.

4

Vaidmuo

Atkreipkite dėmesį, kad jų vaidmuo visada yra sutrumpintas. Pavyzdžiui, „B2C“ yra trumpas berniuko antros klasės (praktikanto) žodis; „Ordy“ reiškia paprastą jūrininką; o „AB“ yra trumpas darbingo jūrininko žodis.

5

Charakteris

Tai vertinama kaip prasta, teisinga, gera, labai gera („VG“, paprastai numatytoji) arba pavyzdinė. Juozapas dažnai buvo pavyzdingas.

6

Išmetimo priežastys

„DD“ reiškia išmestą mirusįjį: Juozapas buvo nužudytas, kai HMS Doterelis sprogo. „D“ reiškia įprastą iškrovimą (sutarties pabaiga), o „Run“ reiškia, kad jūrininkas dezertyravo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Šviečiantys batai vaikams

Kas yra šviečiantys batai vaikams? Šviečiantys batai yra populiarus mados reiškinys tarp vaikų. Šie batai yra sukurti su specialiomis šviesos diodais, kurie šviečia tamsioje aplinkoje. Šie batai yra ne tik stilingi, bet ir padeda padidinti vaikų matomumą tamsiu paros metu, kuris yra ypač svarbus saugumui. Ar šie batai yra saugūs? Šviečiantys batai yra sukurti taip, […]

Read More
Patarimai

Anglų kalbos pamokos vaikams online: efektyvumas ir patogumas

Dauguma tėvų supranta svarbą mokytis anglų kalbos nuo pat vaikystės. Tačiau ne visi turi galimybę ar norą siųsti savo vaikus į tradicines kalbų mokyklas ar privačius mokytojus. Todėl vis daugiau tėvų renkasi anglų kalbos pamokas vaikams online. Šių pamokų efektyvumas ir patogumas yra akivaizdus. (https://www.helendoron.lt ) Vienas iš pagrindinių privalumų yra patogumas. Tėvams nereikia leisti […]

Read More
Patarimai

Kas yra profesionalios racijos?

Profesionalios racijos kas tai? Profesionalios racijos yra specializuoti radijo imtuvai, kurie naudojami tam, kad suteiktų greitą ir patikimą ryšį tarp skirtingų asmenų ar grupių. Šios priemonės dažniausiai naudojamos kariuomenėje, policijoje, gaisrinėse bei kitose panašiose organizacijose. Tačiau pastaruoju metu jų populiarumas didėja ir tarp įmonių bei privačių asmenų, kurie ieško greito ir saugaus ryšio su savo […]

Read More