Liberalų demokratų įvadas ir kaip sužinoti daugiau

Liberalų demokratų būstinė - Didžioji Jurgio gatvė - partijos konstitucijos preambulė

Paskutinį kartą atnaujinta 2020 m. Rugpjūčio 27 d

Liberalieji demokratai yra JK politinė partija, įkurta 1988 m., Susijungus Liberalų partijai ir SDP (Socialdemokratų partijai).

2010–2015 m. Partija buvo koalicinės vyriausybės Vestminsteryje dalis, partija taip pat buvo koalicijos vyriausybių Škotijos parlamente ir Velso asamblėjoje dalis. Kirsty Williams, partijos Velso asamblėjos narė, yra Velso švietimo ministrė.

Liberalų demokratai Bendruomenių rūmuose turi 11 parlamentarų, kartu su 16 Europos Parlamento (EP) narių, tūkstančiais vietos valdžios atstovų visoje šalyje, 100 000 narių ir atstovais Škotijos parlamente, Velso asamblėjoje, Londono asamblėjoje ir Lordų rūmuose. .

Partijos pavadinimas

Susikūrusi 1988 m., Partija oficialiai buvo vadinama socialdemokratais ir liberalais, tačiau vėliau priėmė liberaldemokratų pavadinimą. Jis dažnai sutrumpinamas kaip „Lib Dem“, o kartais – „LibDem“ arba „Lib-Dem“.

Kartais kai kurie, ypač politiniai oponentai, vietoj to vartoja žodį „liberalas“; šis vartojimas beveik visada rodo, kad kažkas yra priešiškas partijai.

Ką reiškia liberaldemokratai

Liberalieji demokratai egzistuoja tam, kad sukurtų ir saugotų teisingą, laisvą ir atvirą visuomenę, kurioje siekiame subalansuoti pagrindines laisvės, lygybės ir bendruomenės vertybes ir kurioje niekas negali būti pavergtas skurdo, nežinojimo ar atitikties.

Taigi prasideda Liberalų demokratų konstitucijos preambulė. Tai citata, kuri puikiai veikia kaip vieno sakinio liberalų demokratų įsitikinimų santrauka.

Be to, kad partija yra proeuropietiška, ji ypač susijusi su politinėmis reformomis (įskaitant proporcingo atstovavimo plačiau naudojimąsi viešaisiais rinkimais), švietimu, aplinka ir pilietinėmis laisvėmis.

Išsamesnį liberaldemokratų įsitikinimų paaiškinimą žr Kuo tiki liberaldemokratai?

Čia galite nemokamai užsiregistruoti į 14 dalių kassavaitinį el. Pašto kursą apie Liberalų demokratų filosofiją.

Ar Lib Dems yra kairysis ar dešinysis?

Liberalų demokratų partija paprastai apibūdinama kaip kairieji, nors daugelis partijos nemėgsta kairiųjų ir dešiniųjų spektro, nes liberalų ir autoritarą laiko svarbiausiu politiniu skirtumu, kurio kairieji ir dešinieji nesuvokia.

Tai svarbu, nes tokie klausimai kaip pilietinės laisvės ir aplinka yra svarbūs liberalų demokratų prioritetai, tačiau jie nėra lengvai kairiųjų ir dešiniųjų politinio spektro nariai. Panašiai ir po 2016 m. Europos referendumo „Brexit“ dominuojanti partijos problema netelpa į kairiųjų ar dešiniųjų klausimus.

Dėl šių priežasčių viena iš devintajame dešimtmetyje SDP naudojamų šūkių buvo „nei kairė, nei dešinė, bet pirmyn“. Ta tradicija, kai nemėgstama klausimo „Lib Dems kairieji ar dešinieji sparnai?“ Prielaida. tęsėsi partijoje.

Visų pirma, daugelis dabartinių liberaldemokratų nori labiau galvoti apie politiką ne apie kairįjį, o prieš dešinįjį, bet apie atvirą prieš uždarą, kur atviras suvokia tokias vertybes kaip tolerantiškas, imigracijos sutikimas, proeuropietiškas ir pan.

Gaukite naujienų apie liberaldemokratus

Galite užsiregistruoti į įvairius el. Pašto sąrašus, pradedant dienos biuleteniais ir baigiant mėnesio naujienlaiškiais, Liberalų demokratų „Newswire“, čia.

Liberalų demokratų politika ir manifestas

Partijos politikos formavimo procesas yra labai demokratiškas, o vietiniai nariai turi didelę galią nuspręsti, kas nutiks. Liberalų demokratų politikos formavimo procesas paaiškintas Jeremy Hargreaveso vadove.

Bendri rinkimų manifestai pateikia išsamią partijos politikos apžvalgą kas kelerius metus. Paskutinis buvo skirtas 2017 m. Visuotiniams rinkimams, kuriuos galite išsamiai perskaityti čia. Taip pat galite daugiau sužinoti apie partijos politiką Paklauskite geriau politikos apibendrinimas paskelbtas 2018 m. rudenį.

Pagrindiniai programos elementai Paklauskite geriau popierius apima:

 • Proeuropietiškas
 • Kova su nelygybe
 • Viešųjų paslaugų gerinimas
 • Rūpinimasis aplinka
 • Pilietinių laisvių stiprinimas

Partija taip pat pasisako už kanapių legalizavimą. Nors oficialiuose pareiškimuose partija paprastai neskiria didelio dėmesio, 2017 m. Visuotinių rinkimų rinkos tyrimai parodė, kad tai buvo viena žinomiausių partijos politikos pozicijų.

Liberalų demokratų lyderiai

Sukūrus partiją, tuometiniai Liberalų partijos ir SDP lyderiai Davidas Steelas ir Bobas Maclennanas buvo paskirti pirminiais bendrais vadovais, kol bus galima surengti partijos narių balsavimą dėl naujo vadovo išrinkimo.

Pirmąjį balsavimą laimėjo Paddy Ashdownas, nugalėjęs Alaną Beithą, o nuo to laiko buvo dar penki lyderiai:

Dabartinis vadovas yra Edas Davey’o parlamento narys, išrinktas 2020 m. Vasarą, sumušus Laylą Moran.

Partijos lyderiai turi būti Parlamento nariai ir paskirti kolegų parlamentarų, nors 2017 m. Vince’as Cable’as pasiūlė pradėti vadovavimo konkursus ne parlamento nariams.

Tada pasirinkimas tarp kandidatų būti lyderiais atliekamas visų partijos narių, kuriuose kiekvienas asmuo turi vieną balsą („vienas narys, vienas balsas“ arba OMOV), balsavimu.

Vakarėlyje taip pat yra Škotijos lyderis Willie Rennie ir Velso lyderė Jane Dodds.

Liberalų demokratų lyderių pavaduotojai

Griežtai tariant, partija neturi vadovo pavaduotojo. Tačiau Parlamentinė partija Bendruomenių Rūmuose (ty parlamentarai) išsirenka lyderio pavaduotoją, kuris paprastai vadinamas partijos vadovo pavaduotoju.

Daisy Cooper yra dabartinė vadovo pavaduotoja, einanti šias pareigas 2020 m. Jos pirmtakai buvo:

 • Russellas Johnstonas (1988-1992)
 • Alanas Beithas (1992-2003)
 • Menzies Campbell (2003–2006)
 • „Vince Cable“ (2006–2010 m.)
 • Simonas Hughesas (2010–2014)
 • Malcolmas Bruce’as (2014–2015 m.)
 • (Niekas nebuvo išrinktas į šį vaidmenį 2015–17)
 • Jo Swinson (2017–2019)
 • Edas Davey (2019–2020)

Liberalų demokratų partijos pirmininkai

Partijos pirmininką renka partijos nariai, iš pradžių dvejų metų kadencijai, tačiau vėliau tai buvo pakeista į trejus metus. Yra dviejų kadencijų riba, o tai reiškia, kad dabartiniams operatoriams neleidžiama eiti trečios kadencijos.

Prezidentai buvo:

 • Ianas Wrigglesworthas (1988–1990)
 • Charlesas Kennedy (1991–1994)
 • Robertas Maclennanas (1995–1998)
 • Diana Maddock (1999–2000)
 • „Navnit Dholakia“ (2001–2004)
 • Simonas Hughesas (2005–2008)
 • Rosas Scottas (2009–2010 m.)
 • Timas Farronas (2011–2014 m.)
 • Sal Brinton (2015–2019) (pirmoji trejų metų kadencija)
 • Pažymėti paketą (2020-)

Kas pradėjo liberaldemokratus?

Liberalų demokratų partija buvo sukurta 1988 m., Susijungus Liberalų partijai ir SDP. Praėjo keli metai, kai abi partijos glaudžiai bendradarbiavo, o kiekvienos partijos kandidatai tik labai retai stojo vienas prieš kitą.

Lib Dems istorija

Šis 2015 m. Vaizdo įrašas pateikia trumpą liberaldemokratų istoriją nuo 1988 m.

Trumpa liberaldemokratų, įskaitant prieš tai buvusią Liberalų partiją ir SDP, istorija pateikiama čia.

Daugiau apie partijos istoriją rasite Liberalų demokratų istorijos grupėje. Jos interneto svetainėje yra daug informacijos apie vakarėlį ir informacija apie tai, kaip užsisakyti Liberalų istorijos žurnalas.

„Lib Dems“ narystė

Liberalų demokratų narystė yra atvira visiems, kurie dalijasi partijos vertybėmis. Susikūrusi partija turėjo mažiau nei 100 000 narių, o 1990-aisiais pasiekė aukščiausią lygį – šiek tiek daugiau nei 100 000. Konservatorių / Lib Dem koalicijos metu šis skaičius sumažėjo iki mažiau nei 43 000, bet nuo to laiko vėl išaugo virš 100 000. (Visas duomenų rinkinys čia.)

Norėdami prisijungti prie partijos, nebūtinai turite būti rinkimų registre. Taigi, pavyzdžiui, JK gyvenantys jaunesni nei 18 metų ir užjūrio piliečiai gali prisijungti prie partijos. Sužinokite daugiau apie tai, kaip prisijungti prie Liberalų demokratų partijos, čia ir patarimų, kaip įsitraukti į partiją čia.

Lib Dems struktūra

Viduje liberaldemokratai yra struktūrizuoti pagal federalines linijas, o valdžios perdavimas žymiai toliau nuo nacionalinės partijos atitinka partijos įsitikinimą, kaip geriausiai organizuojama vyriausybė.

Jungtinės Karalystės mastu partijos lygis vadinamas „federaline partija“, o Liberalų demokratų lyderis yra federalinės partijos lyderis. Tokie elementai kaip partijų konferencijos pavasarį ir rudenį yra federalinės konferencijos, o nacionalinės politikos komitetas yra, pavyzdžiui, Federalinis politikos komitetas (FPC). Federacinis partijos lygmuo pakeitė pagrindinę valdymo apžvalgą ir pakeitimai įsigaliojo nuo 2016 m. Pabaigos.

Be to, federalinėje struktūroje yra anglų, škotų ir valų „valstybinės partijos“, o škotų ir valų partijos taip pat rengia savo konferencijas. Anglijos viduje taip pat vyksta regioniniai vakarėliai.

Žemiau yra vietos partijos, paprastai apimančios Parlamento rinkimų apygardą ar tarybos sritį. Kai kurios vietos partijos taip pat turi skyrius (dažnai grindžiamus tarybos palatomis).

Internetinės „Lib Dem“ bendruomenės

Yra šimtai skirtingų vietų, kuriose liberalų demokratų nariai ir rėmėjai susirenka internetu diskutuoti apie partiją ir politiką.

Kai kurie iš pagrindinių yra:

Darbas Liberalų demokratų partijoje

Jei jus domina įsidarbinimas liberaldemokratuose, yra dvi pagrindinės darbo skelbimų paieškos vietos:

Jei jus domina savanorystė padėti liberaliems demokratams, peržiūrėkite savanorių skyrių partijos svetainėje.

Liberalų demokratų skaitymo sąrašas

Geriausia išsami vakarėlio istorija yra Taika, reformos ir išsivadavimas. SDP yra klasikinė vienos iš partijų, susijungusių į Liberalų demokratus, istorija. Liberalų partijai, kitai Liberalų demokratų pirmtakei, bendra istorija yra gera Didžiosios Britanijos liberalizmo pakilimas ir žlugimas 1776–1988 m ir Liberalų partijos istorija nuo 1900 m. Konkrečiai partijos kampanijos istoriją žr. Straipsnyje Liberalų demokratų požiūris į kampanijas.

Klasikinis liberaliosios filosofijos teiginys, kuriuo vis dar grindžiamas liberaldemokratų požiūris, yra John Stuart Mill Apie laisvę. Dabar sunku nusipirkti, bet dažnai galima įsigyti bibliotekose, tačiau taip pat puikiai paaiškina partijos įsitikinimus Conradas Russellas Pažangaus žmogaus liberalizmo vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Projektų rengimas: Veiksmai ir etapai siekiant sėkmingos projekto realizacijos

Projektų rengimas yra sudėtingas procesas, kuriame įgyvendinami ir valdomi tam tikri tikslai, siekiant sėkmingos projekto realizacijos. Tai apima daugybę veiksmų ir etapų, kuriuos reikia įveikti, kad būtų pasiekti norimi rezultatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime svarbiausius veiksmus ir etapus, kurie padės užtikrinti projektų sėkmę. 1. Projekto iniciavimas Pirmasis žingsnis kuriant projektą yra jo iniciavimas. Tai apima idėjos […]

Read More
Patarimai

Unlocking the Mysteries of Cord Cutting in Spirituality: Breaking Free from Negative Influences

In the realm of spirituality, there exists a concept that has gained increasing attention and relevance: cord cutting. Often associated with energy work and holistic healing practices, cord cutting is a profound technique aimed at releasing negative attachments and influences that may be hindering an individual’s spiritual growth and well-being. In essence, it is a […]

Read More
Patarimai

SPA Palangoje dviems: romantiška atostogų patirtis porai

Ar ieškote būdo šiek tiek pažadinti romantiškumą su savo partneriu? Ar norite pabėgti nuo kasdienio gyvenimo rato ir leisti laiką tik sau? Jei taip, tada SPA Palangoje gali būti būtent tai, ko jums reikia. Šis pajūrio kurortas Lietuvos širdyje siūlo ne tik puikią poilsio ir atsipalaidavimo atmosferą, bet ir unikalią galimybę sukurti neprilygstamą romantišką patirtį […]

Read More