Metalo liejimas įpurškimu

Kas yra metalo liejimas įpurškimo būdu?

Metalo liejimas įpurškimo būdu – tai miltelinės metalurgijos procesas, naudojamas metalinėms detalėms gaminti. Nors metalo liejimui įpurškimo būdu naudojami metalo milteliai, jis niekuo nepanašus į įprastą metalo miltelių apdirbimą. Metalo miltelių, naudojamų metalo liejimui įpurškiant metalą, yra 10-100 kartų mažiau nei metalo miltelių procesų metu. Be to, galutinio metalo liejimo būdu gauto produkto tankis yra daug didesnis. Metalo liejimas įpurškimo būdu suteikia tuos pačius privalumus ir savybes kaip ir plastiko bei gumos liejimas, tačiau išgaunamas daug tvirtesnis galutinis produktas. Metalo liejimo įpurškimo būdu formuojamų detalių taikymo sritys: chirurginiai įrankiai, automobilių spynos ir pavaros, šaunamųjų ginklų komponentai, kompiuterių kietieji diskai ir elektros jungtys.

Metalo liejimo įpurškimo būdu procesas

Metalo liejimas įpurškimo būdu yra sparčiai populiarėjantis gamybos būdas, kuris sumažina atotrūkį tarp technologijų tobulinimo ir su tuo susijusių išlaidų. Metalo liejimo procesą sudaro penki etapai: maišymas, liejimas įpurškimo būdu, išrišimas, sukepinimas ir detalės apdaila.

Maišymo etape metaliniai milteliai, atrinkti pagal jų stiprumą ir būdingas savybes, pavyzdžiui, smūginio stiprumo, atsparumo aukštai ir žemai temperatūrai, atsparumo dilimui savybes, gebėjimą apdoroti ir kietumą, sumaišomi, dažnai su rišamąja medžiaga. Maišant miltelius siekiama sukurti kompozitą, pasižymintį visų panaudotų metalų stipriosiomis savybėmis ir privalumais, kartu kompensuojant nepriklausomas silpnąsias puses.

Sumaišius miltelius, gaunama „žaliava”. Ši žaliava įpurškiama į formas tokiu pat būdu, kaip ir plastiko ar gumos įpurškimas. Dalis, gauta po įpurškimo liejimo etapo, vadinama „žalia” dalimi.

Metalo injekcinio liejimo etapo metu žalioji dalis panardinama į vandens vonią, kad būtų pašalinta rišamoji medžiaga, patekusi į detalės matricą. Sijojant žaliąją detalę, de-sujungimo metu ji veikiama ultravioletine šviesa, kuri termofikuoja surišamąsias medžiagas, naudojamas kartu su metalo milteliais.

Pasibaigus surišimo šalinimo etapui, dalis dedama į krosnį ir kaitinama iki daugiau kaip 2000 laipsnių pagal Farenheitą. Šis procesas, vadinamas sukepinimu, sujungia metalines dalis į vientisą formą. Galiausiai sukepinta detalė siunčiama į apdailos etapą, kuriame pašalinami įbrėžimai ir paviršiaus trūkumai, ir gatavą detalę galima išsiųsti.

Metalo liejimo įpurškimo būdu privalumai

– Didelis formos sudėtingumas

– Maža kaina

– Griežti leistini nuokrypiai

– Didelis tankis

– Didelis našumas

Metalo liejimo įpurškimu būdai

Ši technologija puikiai tinka tokioms reikmėms, kurioms reikia formos sudėtingumo ir aukštų galutinių savybių, pavyzdžiui, didelio stiprumo ir tankio, puikaus magnetinio pralaidumo, atsparumo aukštoms temperatūroms, atsparumo korozijai ir šilumos laidumo, kai to neįmanoma pasiekti naudojant plastikus ar lengvųjų metalų lydinius. Todėl metalo liejimas liejimo būdu geriausiai tinka kai kurioms iš toliau išvardytų paskirčių, t. y. mikroelektroninėms pakuotėms, automobilių jutikliams ir pavaroms, rankiniams įrankiams ir įrangai, kompiuterių šilumos išsklaidymo įtaisams, naftos gręžinių gręžimo įrankiams, kosminės erdvės ir variklių kuro komponentams gaminti.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Papildomi kursai pažeidus kelių eismo taisykles: koks jų naudingumas ir pasekmės

Kelių eismo saugumas yra svarbi visuomenės problema, kurią lemia daugybė faktorių, įskaitant vairuotojų elgesį. Daugelis žmonių kelių eismo taisyklių laikymąsi laiko savaime suprantamu dalyku, tačiau yra ir tie, kurie nesilaiko taisyklių ar netiksliai jas supranta. Šie pažeidimai gali turėti rimtų pasekmių, įskaitant eismo įvykius, sužalojimus ir net mirtį. Papildomi kursai pažeidus kelių eismo taisykles yra […]

Read More
Patarimai

Dantų Rovimas Vilniuje: Kvalifikuotų Specialistų Teikiamos Paslaugos

Dantų rovimo procedūra yra viena iš populiariausių ir dažniausiai atliekamų stomatologinių procedūrų. Vilniuje, kaip ir daugelyje kitų didmiestės, yra daugybė stomatologijos klinikų, kuriose teikiamos šios paslaugos. Tačiau svarbu pasirinkti patikimą ir kvalifikuotą specialistą, kuris garantuos aukščiausio lygio paslaugas. Kodėl dantų rovimas būtinas? Dantų rovimas yra būtinas, kai danties skilimas, cista ar kitos problemos reikalauja pašalinti […]

Read More
Patarimai

Profesionalių Kirpėjų Mokymai: Kaip Tapti Meistrų Lygio Specialistu ir Pridurti Lojalių Klientų Srautą

Kirpėjo darbas daugiau nei šitaip atrodo – tai menas, profesija ir bendravimo būdas su žmonėmis. Tai pasaulis, kuris reikalauja ne tik techninių įgūdžių, bet ir kūrybiškumo, dėmesio detalėms ir gebėjimo suprasti kliento poreikius. Siekiant tapti profesionaliu kirpėju ir pritraukti lojalių klientų srautą, būtina įgauti įvairių įgūdžių ir suvokti, kaip išsiskirti iš minios. 1. Mokymasis ir […]

Read More