Metalo liejimas įpurškimu

0 0
Read Time:2 Minute, 3 Second

Kas yra metalo liejimas įpurškimo būdu?

Metalo liejimas įpurškimo būdu – tai miltelinės metalurgijos procesas, naudojamas metalinėms detalėms gaminti. Nors metalo liejimui įpurškimo būdu naudojami metalo milteliai, jis niekuo nepanašus į įprastą metalo miltelių apdirbimą. Metalo miltelių, naudojamų metalo liejimui įpurškiant metalą, yra 10-100 kartų mažiau nei metalo miltelių procesų metu. Be to, galutinio metalo liejimo būdu gauto produkto tankis yra daug didesnis. Metalo liejimas įpurškimo būdu suteikia tuos pačius privalumus ir savybes kaip ir plastiko bei gumos liejimas, tačiau išgaunamas daug tvirtesnis galutinis produktas. Metalo liejimo įpurškimo būdu formuojamų detalių taikymo sritys: chirurginiai įrankiai, automobilių spynos ir pavaros, šaunamųjų ginklų komponentai, kompiuterių kietieji diskai ir elektros jungtys.

Metalo liejimo įpurškimo būdu procesas

Metalo liejimas įpurškimo būdu yra sparčiai populiarėjantis gamybos būdas, kuris sumažina atotrūkį tarp technologijų tobulinimo ir su tuo susijusių išlaidų. Metalo liejimo procesą sudaro penki etapai: maišymas, liejimas įpurškimo būdu, išrišimas, sukepinimas ir detalės apdaila.

Maišymo etape metaliniai milteliai, atrinkti pagal jų stiprumą ir būdingas savybes, pavyzdžiui, smūginio stiprumo, atsparumo aukštai ir žemai temperatūrai, atsparumo dilimui savybes, gebėjimą apdoroti ir kietumą, sumaišomi, dažnai su rišamąja medžiaga. Maišant miltelius siekiama sukurti kompozitą, pasižymintį visų panaudotų metalų stipriosiomis savybėmis ir privalumais, kartu kompensuojant nepriklausomas silpnąsias puses.

Sumaišius miltelius, gaunama „žaliava“. Ši žaliava įpurškiama į formas tokiu pat būdu, kaip ir plastiko ar gumos įpurškimas. Dalis, gauta po įpurškimo liejimo etapo, vadinama „žalia“ dalimi.

Metalo injekcinio liejimo etapo metu žalioji dalis panardinama į vandens vonią, kad būtų pašalinta rišamoji medžiaga, patekusi į detalės matricą. Sijojant žaliąją detalę, de-sujungimo metu ji veikiama ultravioletine šviesa, kuri termofikuoja surišamąsias medžiagas, naudojamas kartu su metalo milteliais.

Pasibaigus surišimo šalinimo etapui, dalis dedama į krosnį ir kaitinama iki daugiau kaip 2000 laipsnių pagal Farenheitą. Šis procesas, vadinamas sukepinimu, sujungia metalines dalis į vientisą formą. Galiausiai sukepinta detalė siunčiama į apdailos etapą, kuriame pašalinami įbrėžimai ir paviršiaus trūkumai, ir gatavą detalę galima išsiųsti.

Metalo liejimo įpurškimo būdu privalumai

– Didelis formos sudėtingumas

– Maža kaina

– Griežti leistini nuokrypiai

– Didelis tankis

– Didelis našumas

Metalo liejimo įpurškimu būdai

Ši technologija puikiai tinka tokioms reikmėms, kurioms reikia formos sudėtingumo ir aukštų galutinių savybių, pavyzdžiui, didelio stiprumo ir tankio, puikaus magnetinio pralaidumo, atsparumo aukštoms temperatūroms, atsparumo korozijai ir šilumos laidumo, kai to neįmanoma pasiekti naudojant plastikus ar lengvųjų metalų lydinius. Todėl metalo liejimas liejimo būdu geriausiai tinka kai kurioms iš toliau išvardytų paskirčių, t. y. mikroelektroninėms pakuotėms, automobilių jutikliams ir pavaroms, rankiniams įrankiams ir įrangai, kompiuterių šilumos išsklaidymo įtaisams, naftos gręžinių gręžimo įrankiams, kosminės erdvės ir variklių kuro komponentams gaminti.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Patarimai

Labiausiai lankomos kapinės pasaulyje

Labiausiai lankomos kapinės pasaulyje, į kurias atvyksta daugiausia tarptautinių turistų, yra Paryžiuje, Prancūzijoje. Jos vadinasi Père-Lachaise Šaltinis Šis 110 hektarų ploto parkas yra šiaurės rytinėje miesto dalyje. Tai didžiausios Paryžiaus kapinės, kuriose yra daugiau kaip 70 000 kapų. Jos taip pat yra vienos gražiausių – ir turi labai įdomią istoriją. Kapinės buvo atidarytos 1804 m. […]

Read More
Patarimai

Metalo skonis

  Ar tavo burnos skonis kaip senų centų? Disgeuzija, jūsų skonio pojūčio pokytis, gali būti įvairių medicininių problemų šalutinis poveikis. Ir „metalinė burna“, dažnas disgeuzijos pasireiškimas, yra dažnesnis, nei jūs manote. Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. […]

Read More
Patarimai

Kaip išvalyti nešvarų antkapį ar kapus

Jei jūsų mylimas žmogus ilsisi kapinėse, tikriausiai norėsite pasirūpinti jo kapaviete. Viena iš svarbiausių kapo priežiūros dalių – užtikrinti, kad antkapis būtų švarus. Jei pastebėsite, kad jis tampa nešvarus, norėsite imtis priemonių, kad jis vėl būtų švarus ir gražus. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamus valymo produktus, skirtus plaunamo akmens tipui. Įvertinkite, ar reikia valyti. Pirmiausia turėtumėte […]

Read More