11 būdų, kaip kava veikia jūsų hormonus ir kaip rasti pakaitalą

11 būdų, kaip kava veikia jūsų hormonus, ir kaip ją pakeisti
Jei 2 savaitėms turėtumėte atsisakyti kavos ar interneto, kurį pasirinktumėte? Kaip dėl kavos ar sekso 2 savaites?

Taip, tai buvau ir aš.

Įspėjimas: jei mėgstate kavą ir negalite gyventi be jos, šis straipsnis jums netiks. Ir tai gerai. Mano darbas yra padėti jums pamatyti tiesą. Tiesą sakant, jei pastebėsite, kad tai atmetate ir atmetate, tai galima būtų pavadinti neigimu.

Nes pokytis, kuriam mes atsispiriame labiausiai, yra labiausiai reikalingas pokytis.

Aš taip pat noriu pasidalinti su jumis savo kelione su kava, kad žinotumėte, jog turėjau savo neigimo, eksperimentavimo ir pasidavimo dalį.

Aš turėjau ilgus ir neramius santykius su kava ir kofeinu. Kai pradedi gerti kavą būdamas vos 15 metų amžiaus, nes tavo mama ją geria 4 kartus per dieną, o namai visą dieną kvepia itališku skrudinimu, tu slinki tiesiai į ją ir ji tampa tavo dalimi.

Aš rimtai vertinu šias pupeles. Baigiau baristos kursą, kai gyvenau Sietle ir įgijau pakankamai žinių apie skrudinimo būdus, pupelių šaltinius ir alaus gamybos būdus. Pamačiau ir užuodžiau juodą ir tirštą aliejaus skystį, liejantį mano itališką espreso kavos virimo aparatą.

Nuvykus į naują vietą reikėjo rasti a [good] kavos vieta, kuri suprato, kas yra espresso (man nepatinka amerikietiška laistoma kava), todėl ryte galiu susitvarkyti. Mes su pupelėmis buvome neišskiriami. BFF.

Kava, Hashimoto ir aš

Kaip asmuo, turintis Hashimoto, nuėjau ilgą kelią. 2008 m. Diagnozuota TPOab, viršijanti 1000, ir pasijutusi baisiai ir bejėgiškai. Man pavyko juos sumažinti iki 66 metų, pakeisdamas dietą (daugiausia sutvarkydamas žarnyną), pašalindamas stresą ir patenkindamas kūno miego poreikį.

Tačiau mano pažanga pasiekė plynaukštę. Ir tada man buvo nustatyta estrogenų dominavimas ir vytingo kortizolio lygis. Aš? Po visų tų pokyčių? Aš žinau, kad jūs galite susieti – kaip jūs tiesiog norite išsitraukti plaukus.

Taigi paklausiau savęs: „Koks sunkiausias pakeitimas, kurį galėčiau padaryti, kuriam visą laiką priešinausi?“

Ir atsakymas buvo kava.

„Aš mesti kavą tik dvi savaites, visada galiu prie jos grįžti“ buvo tikrai geras dalykas, kurį turėjau pasakyti sau, nes tai nepadarė manęs, kad bambos virkštelė tarp kavos ir buvau nutraukta visiems laikams.

Norint išsamiai aprašyti visą mano sveikatos kelionę, reikės naujo straipsnio, tačiau dabar aš tiesiog pasidalysiu, kad kava buvo didžiulis antagonistas savo ir mano klientų gydymo kelią.

Noriu pasidalinti su jumis tuo, ko išmokau, kad galėtumėte būti labiau išsilavinę ir pereiti (jei kava yra jūsų antagonistas).

Veiksmai, kurių metu iš savo dietos pašalinsite glitimą, pieno produktus ar cukrų, gali atrodyti kaip vėjelis, palyginti su kavos atsisakymu. Tačiau, kaip ir viskas, kas priverčia mus jaustis taip gerai, yra ir kita jūsų java fiksavimo pusė, ir jūs turite apie tai žinoti.

Kavos nauda

Daugybė patikimų tyrimų dažnai cituojami ir patvirtina, kad kavoje gausu antioksidantų ir polifenolių. Tačiau tų pačių antioksidantų ir polifenolių taip pat galima rasti daugelyje vaisių ir daržovių.

Be to, yra įvairių tyrimų, parodančių kavos vaidmenį siekiant išvengti vėžio, diabeto, depresijos, kepenų cirozės, tulžies pūslės akmenų ir kt.

Be mokslo, rytinėje rutinoje taip pat yra neginčijamas komforto jausmas – sustojimas pamėgtoje kavinėje, kvapas, šurmulys ir energingas potraukis bei protinis aiškumas, atsirandantys su geru puodeliu joe.

Visi reaguoja skirtingai

Ar kava kenkia visiems? Ne visai. Kiekvienas iš mūsų gali skirtingai reaguoti į kavą. Kai kurie žmonės jaudinasi ir jaudinasi, o kiti valandų valandas jaučiasi pakylėti. Daugelis geriančių kavą pirmąsias dvi valandas jaučiasi gerai (daugiausia dėl dopamino šuolio), tačiau galiausiai jų energija ir protinis budrumas pradės sparčiai kristi.

Tai tikrai buvau aš – porą valandų jausdavausi žavingai, o paskui paslydau. Blogiausi simptomai, kuriuos atradau, buvo ta kava privertė mane labai pykti ir nusiteikti valandos po jo išgėrimo. Mano PMS pablogėjo ir neabejotinai išnyko estrogeno ir progesterono pusiausvyra – jei tęsite skaitymą, žinosite, kodėl taip yra.

Kava metabolizuojama kepenų detoksikacijos kelio I fazėje, o kai kuriems žmonėms sunkiau ją suskaidyti – mes juos vadiname „Lėti metabolizatoriai“. Tai gali iš karto pasireikšti ir pasireikšti kaip drebantys ir nervinantys jausmai, arba uždelsti, kai blogas miegas ir virškinimo problemos.

Kuo kava taip baisi?

Jei kamuoja skydliaukės problemos, Hashimoto liga, antinksčių nuovargis, nemiga, nerimas, karščio bangos ar su hormonais susijusios ligos, svarbu gerai žinoti „kitą kavos pusę“ ir priimti išsilavinusį sprendimą, ar ji jums naudinga .

Štai keletas mažiau žinomų faktų apie kavą:

Padidina cukraus kiekį kraujyje

Pagal šį tyrimą kofeinas padidina cukraus kiekį kraujyje. Tai ypač pavojinga žmonėms, sergantiems hipoglikemija (arba mažu cukraus kiekiu), kurie alkani jaučiasi nervingi, drebulys, nuotaika ir nenuoseklūs. Cukraus kiekio kraujyje svyravimai sukelia kortizolio šuolius, kurie ne tik alina antinksčius, bet ir reguliuoja imuninę sistemą. Tai labai nepageidautina tiems iš mūsų, kuriems yra antinksčių nuovargis, Hashimoto ar Greivso liga. Tokie kortizolio šuoliai taip pat yra labai uždegiminiai (daugiau skaitykite toliau).

Sukuria potraukį cukrui ir angliavandeniams

Dėl cukraus lygio šuolio, kai sumažėja cukraus kiekis kraujyje, mums reikia skubios pagalbos, kad jie vėl pakiltų. Štai kodėl žmonės, kurie geria kavą pusryčių metu arba mėgaujasi saldžiais ir perdirbtais pusryčiais, trokšta angliavandenių ir cukraus iki 11 valandos ryto ar vėliau.

Pokyčiai, kuriems mes priešinamės labiausiai, yra labiausiai reikalingi pokyčiai.

Prisideda prie rūgšties refliukso ir žalos žarnų gleivinei

Kava skatina skrandžio, pagrindinio skrandžio hormono, išsiskyrimą, kuris pagreitina žarnyno tranzito laiką. Kava taip pat gali skatinti tulžies išsiskyrimą (todėl kai kurie žmonės netrukus išgeria kavos bėga į vonios kambarį) ir virškinimo fermentus.

Žmogui, kurio virškinimas sveikas, tai nėra didelė problema. Tačiau žmonėms, sergantiems autoimuninėmis ligomis, tokiomis kaip Hashimoto ir Gravesas, sutrikus virškinimui (pvz., IBS ar „nesandariai žarnyne“), tai gali dar labiau pažeisti žarnyno gleivinę.

Išvargina antinksčius

Kava stimuliuoja antinksčius išskirti daugiau kortizolio, mūsų streso hormono; iš dalies todėl mes patiriame nuostabų, bet laikiną ir netvarų energijos pliūpsnį.

Daugelis iš mūsų nesupranta, kad mūsų pavargę antinksčiai dažnai yra nepaaiškinamo svorio augimo, miego problemų, emocinio trapumo jausmo, depresijos ir nuovargio priežastis. Kavos gėrimas patiriant antinksčių nuovargį į ugnį įpila tik degalų.

Žmonės, sergantys „Hashimoto“, turėtų būti ypač atsargūs, nes antinksčiai ir kortizolis taip pat moduliuoja imuninę sistemą, o „Hashimoto“ yra būklė, kai imuninė sistema jau nėra sugedusi.

Jei jau atsisakėte kavos ir vis dar jaučiate antinksčių nuovargį, apsvarstykite galimybę išbandyti mūsų pačių „Wellena“ antinksčių taisymo rinkinį, kuris padėtų pasveikti.

Blogėja PMS ir gumbuotos krūtys

Yra gerai nustatyta, kad kava prisideda prie estrogeno dominavimo (šaltinio), o tai gali reikšti vieną iš dviejų dalykų: mes arba turime per daug estrogeno, palyginti su progesteronu, arba estrogeno metabolitų disbalansas (kai kurie yra apsauginiai, o kiti pavojingi). ).

PMS, gumbuotos krūtys, sunkios mėnesinės, celiulitas ir net krūties vėžys (kuris yra estrogeninis vėžys) gali būti estrogeno dominavimo simptomai.

Estrogenas yra ypač problemiškas žmonėms, sergantiems skydliaukės ligomis. Didelis estrogeno kiekis (dar vadinamas estrogeno dominavimu) padidina skydliaukę surišančio globulino kiekį mažiau skydliaukės hormonų prieinamas kūnui.

Estrogenų dominavimas taip pat dažnai nurodomas kaip priežastis skydliaukės mazgeliai Ir netgi skydliaukės vėžys plėtra (medicininė nuoroda čia).

„Gluten-cross“ reaktyvus maistas

50% glitimo jautrumo turinčių žmonių taip pat patiria kryžminį reaktyvumą su kitais maisto produktais, įskaitant kazeiną pieno produktuose, kukurūzuose, kavoje ir beveik visuose grūduose, nes jų baltymų struktūra yra panaši. „Cyrex Labs“ pateikia glitimo kryžmiškai reaguojančių maisto produktų testą (4 masyvas).

Daugelis žmonių teigia, kad panaši reakcija į kavą, kaip ir su glitimu.

Poveikis T4 virsmui T3 hormonais

Kava veikia levotiroksino (sintetinio skydliaukės hormono) absorbciją; todėl skydliaukės ligomis sergantys pacientai turi išgerti pakaitinių hormonų tablečių bent valandą prieš gerdami kavą.

Netiesioginis, bet svarbus dalykas yra tas, kad kava prisideda prie aukščiau minėto estrogeno dominavimo, o estrogeno dominavimas slopina T4 konversiją į T3.

Gali sukelti persileidimus

Šis tyrimas parodė, kad moterims, kurios nėštumo metu geria kavą, yra didesnė persileidimo rizika. Tai baisu. Kodėl mūsų gydytojai to mums nesako?

Yra labai uždegiminis

Bet kuris funkcinis ar integracinis gydytojas pasakytų, kad daugumą šiuolaikinių ligų sukelia uždegimas – deganti ir nematoma ugnis, randama ląstelių lygyje.

Šis tyrimas parodė, kad kofeinas yra reikšmingas oksidacinio streso ir uždegimo organizme veiksnys. Lėtiniai kūno skausmai, nuovargis, odos problemos, diabetas ir autoimuninės ligos yra tik keletas su uždegimu susijusių ligų.

Gali prisidėti ir sukelti osteoporozę

Gerai žinoma, kad kava keičia mūsų kūno pH į žemesnį, taigi ir rūgštesnį. Mažas pH (tai reiškia rūgštesnį kūną) gali prisidėti prie osteoporozės.

Šis tyrimas patvirtino, kad įprastas kavos gėrimas tarp moterų po menopauzės buvo pagrindinė osteoporozės priežastis.

Gali sukelti nemigą ir blogą miegą

Šis tyrimas parodė, kad 400 mg „kofeino, paimto 6 valandas prieš miegą, turi svarbių sutrikimų [sleep] efektai.”

Tai vėlgi priklauso nuo asmens ir jo gebėjimo metabolizuoti kofeiną. Kai kurie žmonės patiria gilų ir ramų miegą, nesvarbu, ar jie geria kavą, ar ne, kiti negeria, net jei vidurdienį nustoja gerti kofeiną.

Ar jautrus esate ir kaip kava veikia jūsų miegą? Tai sužinosite tik tada, kai 5 dienas atsisakysite kofeino turinčių gėrimų – tada jūsų kūnas jums tai pasakys!

Ką apie kofeiną?

Tai ginčijama sritis, tačiau daugelis sveikatos specialistų to nesiūlo dėl dviejų priežasčių.

Pirma, daugelis gamintojų naudoja cheminį procesą, kad pašalintų kofeiną iš kavos pupelių. Rezultatas – mažiau kofeino, bet daugiau chemikalų.

Antra, būtent kavoje esantis kofeinas turi naudos sveikatai, apie kurią kalbėjome aukščiau. Be jo jums lieka nedaug naudos.

Pokyčiai, kuriems mes priešinamės dažniausiai, yra tie pokyčiai, kurių mums labiausiai reikia

Daugelis žmonių, su kuriais dirbu, labai pakeitė mitybą ir jie pripažins, kad kavą buvo paskutinis ir sunkiausia pašalinti. Kava yra mūsų ritualas; tai geriausias mūsų draugas.

Bet ar tikrai? Dažnai sakoma, kad pokyčiai, kuriems mes priešinamės labiausiai, yra pokyčiai, kurių labiausiai reikia kūnui. Tegul jūsų intuicija yra jūsų vadovas.

Esmė – ką galite padaryti?

Jūs žinosite tik kaip tikrai jaučiasi be kavos, kai nuo jos nusileidi 3–5 dienas (ir nesakykite, kad tai neturės įtakos, kol neišbandysite šio eksperimento).

Pirmos 2 dienos bus sunkios, bet taip pasako tau ką nors svarbaus apie šią priklausomybę sukeliančią medžiagą, ar ne?

Daugelis moterų, atsisakiusių kavos ir kofeino, teigia, kad geresnis miegas per kelias dienas, mažiau karščio bangos, mažiau depresijos ir nerimo bei daugybė kitų privalumų laikui bėgant.

Aš taip pat parašiau tinklaraščio įrašą su patarimais ir gudrybėmis, kuriais atsisakiau kavos. Tai padės jus atpratinti nuo kofeino.

Kokios yra kai kurios pakaitinės parinktys?

Jei manote, kad jums vis dar reikia šiek tiek spardytis, rinkitės mažiau kofeino turinčius variantus, pavyzdžiui, žaliąją arbatą. Naudokitės žemiau esančia infografika, kad galėtumėte geriau pasirinkti, arba atsisiųskite ją čia.
Kavos alternatyvos be kofeino

Kai būsite pasirengę visiškai atsikratyti kofeino, vaistažolių arbatos yra puikus pakaitalas.

Vienas iš mano asmeninių mėgstamiausių yra a Skrudinta cikorija Latte – jo skonis yra kaip kavos, tačiau jame nėra kofeino. Padarant jį lygiu ir kreminiu (tačiau be pieno) latte, perėjimas taip palengvėja.

Patarimas: Sužinokite, kaip pridėti daugiau hormonus subalansuojančių ingredientų į savo patiekalus, naudodamiesi mūsų NEMOKAMU 15 pusryčių, kad subalansuotumėte hormonus.

Hormonus subalansuojančių kavos alternatyvų receptai

Reikia receptų idėjų? Būkite savo barista, naudodami šiuos hormonus balansuojančius „kavos“ receptus:

Moliūgų cinamono latte

Jei nerimaujate atsisakydami „Pumpkin Spice Latte“, …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Kokia nauda katilas oras vanduo namuose ir darbo vietoje?

Katilas oras vanduo yra pažangus šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema, kurią galima įdiegti tiek namuose, tiek darbo vietoje. Ši sistema naudoja oro šildytuvą, kad generuotų šilumą, ir šilumokaičius, kad šilumą pervedžiotų į vandenį. Tai modernus būdas pasirūpinti šiluma ir karštuoju vandeniu, o čia yra keletas priežasčių, kodėl katilas oras vanduo gali būti naudingas jūsų […]

Read More
Patarimai

Kaip kasti urvą?

Urvų kasimas yra veikla, kuri gali būti reikalinga įvairiose situacijose, nuo žemės darbų sodininkystėje iki projektų statyboje. Tai svarbus procesas, kurio reikia atlikti atidžiai ir saugiai. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius žingsnius ir patarimus, kaip kasti urvą. Pasiruošimas ir Saugumas Kasimo Procesas Papildomi Patarimai Kasimas urvo yra procesas, kuriam reikia atsargumo ir planavimo. Laikykitės saugumo taisyklių, […]

Read More
Patarimai

Belaidės kameros panaudojimas

Belaidės kameros (arba IP kameros) yra modernios technologinės priemonės, kurios gali būti naudojamos įvairiais tikslais, nuo saugumo užtikrinimo iki stebėsenos. Šiame straipsnyje aptarsime, kur ir kaip naudojamos belaidės kameros: 1. Namų Apsauga: 2. Verslo Saugumas: 3. Viešbučių ir Nakvynės Įstaigos: 4. Prekybos Centrai ir Parduotuvės: 5. Žemės Ūkis ir Sodo Priežiūra: 6. Eismo Stebėsenos Sistemose: […]

Read More