Ar jūsų vaikas yra intravertas ar ekstravertas? Kaip tai sužinoti!

Vienas dalykų, kuriuos myliu, būdamas MBTI® praktikuojančiu asmeniu, yra padėti tėvams iššifruoti savo vaikų asmenybės tipus. Žinodami savo vaiko tipą, galite padėti Dideliais būdais, kai reikia bendrauti, atlikti namų darbus ir tiesiog susitvarkyti! Vienas iš pirmųjų žingsnių norint atrasti vaiko tipą yra išsiaiškinti, kur teka jo energija ir kaip jie gauna daugiausiai stimuliacijos. Kas mus atveda prie šios dienos klausimo …

Norite sužinoti savo vaiko asmenybės tipą? Užpildykite naują mūsų vaikų anketą.

Daugelis žmonių mano, kad šis klausimas yra labai paprastas. Aš daug girdžiu tokių pareiškimų:

„O, mano vaikas toks drovus. Jie niekaip nėra ekstravertas! “

„Mano vaikas visada nori būti planšetiniame kompiuteryje. Jis visiškai intravertas “.

„Mano vaikas toks mielas ir gailestingas. Tikrai ekstravertas “.

Taigi apžvelkime intraversijos ir ekstraversijos pagrindus. Pirmiausia…

Kas yra ekstraversija?

Ekstravertai turi energiją, kuri teka į išorę. Jų jaudulys, entuziazmas ir dėmesys liejasi į jų aplinką. Tai gali reikšti, kad jiems patinka bendrauti, tačiau tai gali reikšti ir tai, kad juos traukia aktyvumas ir veiksmai su juos supančiu pasauliu. Jų aplinka juos natūraliai įtraukia, ir jie nori su ja nuolat bendrauti.

Vaikai gali „ekstraverti“ įvairiais būdais:

ESFJ nori daug socialinio įsipareigojimo ir laiko, skirto draugiškam bendravimui su kitais.
ENTP nori aptarti juos supančio pasaulio skatinamas idėjas ir teorijas.

Kas yra uždarumas?

Intravertai turi energijos, tekančios į vidų. Jie nori likti koncepcijų, idėjų ir vidinės patirties pasaulyje. Jie mėgaujasi vienatve ir privatumu ir ilgą laiką gali būti vieni su savo mintimis, nenuobodžiaujant ir neištuštinant. Tiesą sakant, buvimas vienas su jų mintimis juos stimuliuoja ir suteikia energijos.

Vaikai gali „intravertą“ įvairiai:

ISTJ mėgsta rinkti ir analizuoti informaciją bei apmąstyti savo patirtį.
INFP mėgsta analizuoti savo vertybes ir įsivaizduoti ateities galimybes.

Ar už introversijos ar ekstraversijos teorijos slypi koks nors mokslas?

Tyrimai parodė, kad intravertai yra jautresni dopamino veiklai savo smegenyse. Nors ekstravertai ir intravertai turi tą patį sumos dopamino, ekstravertus jis skatina teigiamai, o intravertus – neigiamai. Kiti tyrimai parodė, kad ekstravertai rodo mažiau žievės sužadinimo nei intravertai. Ši išvada mums parodo, kodėl intravertai siekia mažiau jutiminės stimuliacijos savo aplinkoje, o ekstravertams to reikia daugiau stimuliacija. Tai, ką intravertas laiko triukšmingu, užimtu, skausmingu ar pribloškiančiu, ekstravertui gali atrodyti „normalu“.

Kalbant apie intravertus, jų laimei būtinas ingredientas yra neuromediatorius, vadinamas acetilcholinu. Acetilcholinas suteikia mūsų sugebėjimams giliai mąstyti, apmąstyti ir ilgą laiką intensyviai susitelkti tik į vieną dalyką. Tai gali paaiškinti, kodėl intravertai kartais kovoja su pernelyg dideliu užduočių atlikimu ar peršokimu iš vieno projekto į kitą.

Gerai, kad viskas puiku, bet pereikime prie reikalo! Kaip sužinoti, ar mano vaikas yra intravertas, ar ekstravertas?

Stebėkite savo vaiką natūralioje aplinkoje. Ar atrodo, kad jie turi iš jų tekančios energijos? Ar jie visada ieško kito projekto, kitos veiklos ar kito žmogaus, su kuriuo praleistų laiką? Ekstravertai vaikai šokinėja tiesiai į gyvenimą ir mėgsta išlikti aktyvūs užsiimdami įvairia veikla. Pirmiausia jie būna darytojai, o vėliau apmąsto tai, ką patyrė, pasakė ir išgirdo.

Ekstravertai gali būti drovūs.
Ekstravertai gali turėti socialinio nerimo.
Ekstravertams reikia tik laiko, kai jie yra išsekę.
Ekstravertai gali mėgautis valandas ir valandas, praleisdami technologijas.
Ekstravertai gali būti gilūs ir kūrybingi.

Taigi štai ko reikia ieškoti (nes ženkleliai palengvina viską, tiesa?):

 • Ar jūsų vaikas turi įprotį „galvoti garsiai?“
 • Ar atrodo, kad jūsų vaikas trokšta užsiimti veikla?
 • Ar jūsų vaikas mėgsta įvairovę ir veiksmą?
 • Ar jūsų vaikas atrodo energingas ir jaudinamas dėl veiklos ir bendravimo?
 • Ar jūsų vaikui nuobodu ar depresija, kai tenka daug laiko praleisti vienam?
 • Ar jūsų vaikas lengvai kalba garsiai ir pakelia balsą?
 • Ar jūsų vaikas geriausiai mokosi „darydamas“?
 • Ar jūsų vaikas stengiasi netrukdyti?

Turėkite omenyje, kad į kiekvieną klausimą čia galite neatsakyti „taip“, o jūsų vaikas vis tiek gali būti ekstravertas. Kai kurie vaikai yra labiau ekstravertiški nei kiti, o kai kurie vaikai gali būti drovūs ir dėl to mažiau kalbūs socialinėje aplinkoje.

Dabar laikykitės šios informacijos ir pakalbėkime apie intravertą vaiką. Kokie jie bus?

Ar atrodo, kad jūsų vaikas renka ir saugo savo energiją taip, tarsi laikytų ją arti savęs? Ar jie mėgsta trauktis į savo kambarį, kad ilgą laiką įsivaizduotų, svajotų, galvotų ar apmąstytų? Intravertiški vaikai yra netgi pernelyg stimuliuojami, net ir būdami kūdikiais. Turint daug žmonių, aplinkui daug triukšmo ir ryškių šviesų, gali jaustis didžiulis. Jie gali nuobodžiauti, kai ilgą laiką turi sutelkti dėmesį į veiklą ir išorinio pasaulio projektus. Jie mėgsta patekti į galvą ir jiems labiau patinka rami, rami aplinka, kurioje jie gali giliai apmąstyti.

Intravertai gali būti drovūs ar pasitikintys savimi.
Intravertai gali turėti gerų bendravimo įgūdžių.
Intravertai mėgaujasi retkarčiais bendraujant, ypač „vienas su vienu“ kontekste.
Intravertai gali būti seklūs, kaip ir ekstravertai. Seklumas nėra susietas su „E“ arba „I“ pirmenybe.

Taigi, į ką reikia atkreipti dėmesį bandant aptikti uždarumo požymius:

 • Ar jūsų vaikui reikia laiko apdoroti ir pagalvoti prieš kalbant?
 • Ar jūsų vaikas mėgsta žiūrėti ir laukti, kol įsitraukia į veiklą ar bendrauja?
 • Ar jūsų vaikas mėgsta intensyviai susitelkti ties vienu dalyku, o ne šokinėti iš veiklos į kitą?
 • Ar jūsų vaikas yra privatus ir uždarytas?
 • Ar jūsų vaikas reguliariai ieško „rekolekcijų“, kur galėtų eiti vienas?
 • Ar jūsų vaikas atrodo energingas ir stimuliuojamas po vieno laiko?
 • Ar jūsų vaikas erzina ar jį užvaldo užimta aplinka?

Keletas svarbių dalykų, kuriuos reikia atsiminti:

Daugelis vaikų turės intravertų ir ekstravertų savybių derinį. Taip yra todėl, kad nė vienas iš mūsų nėra vienmatis. Kiekvienas asmenybės tipas turi du intravertus ir du ekstravertus psichinius procesus. Pavyzdžiui, ISTJ naudoja intravertą jutimą ir intravertą jausmą, taip pat ekstravertišką mąstymą ir ekstravertišką intuiciją. Sumišęs? Viskas, čia galite sužinoti daugiau apie visa tai.

Bet kuris savybių sąrašas labiau apibūdina jūsų vaiką? Ekstravertas sąrašas ar intravertas sąrašas?

Dar vienas taškas:

Daugelis žmonių neteisingai įveda savo vaikus (ir save) kaip intravertus, nes jiems patinka žaisti „Netflix“ ar būti vienišiems, norint naudotis technologijomis. Tai sukūrė daugybę žmonių, kurie save įvardija kaip intravertus, bet iš tikrųjų yra ekstravertai.

(Beveik) visiems patinka „Netflix“. Beveik visi gali tapti priklausomi nuo technologijų naudojimo. Ypač vaikai.

Net ekstravertiškiausi vaikai gali praleisti valandas žaisdami vaizdo žaidimus ar žiūrėdami mėgstamas laidas. Bet kur teka jų energija? Paprastai jis teka į išorę. Į pasakojimą žaidimuose ar laidose, užsiėmimus, bendravimą internete su draugais, žaidimus su draugais ir kt.

Intravertas vaikas po kurio laiko dažniausiai pastebi pernelyg didelį aktyvumą, kai technologijos pernelyg stimuliuoja. Nes tai neleidžia jiems trauktis savo subjektyvių minčių ir idėjų link.

Tikiuosi, kad šis straipsnis buvo naudingas!

Leisk man žinoti, ką tu galvoji komentaruose! Norite išsiaiškinti, kaip rasti visišką vaiko asmenybės tipą? Čia galite patekti į mano kursą „Tėvystė pagal asmenybę“.

Štai keletas kitų straipsnių, kurie jums gali patikti:

Intravertė motina – kaip išgyventi ir klestėti

7 dalykai, kuriuos ekstravertai serga

Kiekvieno Myers-Briggs® asmenybės tipo vaikystės stipriosios pusės

Kiekvieno Myers-Briggs® asmenybės tipo vaikystės nesaugumas

Myers-Briggs® asmenybės tipų atpažinimas vaikystėje

Kaip sužinoti, ar jūsų vaikas yra #introvertas ar #eksperteris! # Asmenybė # asmenybės tipas #MBTI # Myersbriggs #INFJ #INTJ #INFP #INTP #ENFJ #ENFP #ENTP #ENTJ

Šie du skirtukai keičia žemiau esantį turinį.

Susan Storm yra sertifikuota MBTI® specialistė ir visų su psichologija susijusių dalykų mėgėja. Ji yra penkių gražių vaikų mama ir mėgsta naudotis savo asmenybės tipo žiniomis, kad geriau suprastų juos ir kitus! Sekite ją „Facebook“, „Twitter“ ar „Pinterest“, kad sužinotumėte daugiau apie tipą!

Kaip sužinoti, ar jūsų vaikas yra #introvertas ar #eksperteris! #MBTI #personalityty #introversion #extroversion #myersbriggs #INFJ #ENFJ #INTJ #ENTJ #INFP #ENFP #INTP #ENTP #INTJ #ENTJ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Projektų rengimas: Veiksmai ir etapai siekiant sėkmingos projekto realizacijos

Projektų rengimas yra sudėtingas procesas, kuriame įgyvendinami ir valdomi tam tikri tikslai, siekiant sėkmingos projekto realizacijos. Tai apima daugybę veiksmų ir etapų, kuriuos reikia įveikti, kad būtų pasiekti norimi rezultatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime svarbiausius veiksmus ir etapus, kurie padės užtikrinti projektų sėkmę. 1. Projekto iniciavimas Pirmasis žingsnis kuriant projektą yra jo iniciavimas. Tai apima idėjos […]

Read More
Patarimai

Unlocking the Mysteries of Cord Cutting in Spirituality: Breaking Free from Negative Influences

In the realm of spirituality, there exists a concept that has gained increasing attention and relevance: cord cutting. Often associated with energy work and holistic healing practices, cord cutting is a profound technique aimed at releasing negative attachments and influences that may be hindering an individual’s spiritual growth and well-being. In essence, it is a […]

Read More
Patarimai

SPA Palangoje dviems: romantiška atostogų patirtis porai

Ar ieškote būdo šiek tiek pažadinti romantiškumą su savo partneriu? Ar norite pabėgti nuo kasdienio gyvenimo rato ir leisti laiką tik sau? Jei taip, tada SPA Palangoje gali būti būtent tai, ko jums reikia. Šis pajūrio kurortas Lietuvos širdyje siūlo ne tik puikią poilsio ir atsipalaidavimo atmosferą, bet ir unikalią galimybę sukurti neprilygstamą romantišką patirtį […]

Read More