Įvaikinimo įrašai JK: kaip juos rasti

Kaip rasti įvaikinimo įrašus JK

Įvaikinimas Anglijoje ir Velse buvo teisiškai pripažintas ir užfiksuotas įvedus 1926 m. Vaikų įvaikinimo įstatymą. Šiaurės Airijoje tai buvo 1929 m., O Škotijoje 1930 m. Buvo priimtas Vaikų įvaikinimo (Škotijos) įstatymas. Iki to laiko įvaikinimas iš esmės buvo neoficialus, retai generuodamas prasmingų įrašų ir neįgyvendinamas įstatymų. Įvaikinimas šeimos istorijoje gali būti apgaubtas paslaptimi, ir nesvarbu, ar kažkas iš jūsų šeimos buvo įvaikintas, ar jūs pats esate įvaikintas vaikas, įvaikinimo įrašo radimas yra svarbus žingsnis atsekant savo šaknis.

Perskaitykite visą šio straipsnio versiją ir daugiau ekspertų patarimų apie šeimos istoriją Kas tu manai esąs? Žurnalas 2021 vasaris

Įvaikinimo įrašus Anglijoje ir Velse, pvz., Gimimo, santuokos ir mirties įrašus, tvarko Bendroji registro tarnyba (GRO). Internete nėra ieškomo įvaikinimo įrašų rodyklės, tačiau galite paprašyti įvaikinimo įrašo kopijos per GRO svetainę. Norėdami tai padaryti, turite užsiregistruoti į nemokamą sąskaitą svetainėje, iš pateiktų parinkčių pasirinkite „Pateikti užsakymą“ ir užpildykite formą. Turėsite žinoti dabartinį įvaikinto vaiko amžių arba jo amžių, kai jis mirė; metai, kuriais buvo įregistruotas įvaikinimas; jų įvaikinimo pavardė ir vardas; ir jų gimimo data.

Įvaikinimo dokumentų kopijos pristatomos paštu ir kainuoja po 14 svarų. Įvaikinimo įraše nėra vaiko gimusių tėvų vardų, tačiau jame bus nurodyta įvaikinimo data, teismas, priėmęs įsakymą, įtėvių vardai, adresai ir profesijos.

1958 m. Įvaikinimo įrašas, dalijamasi su įvaikinto vaiko leidimu

1958 m. Įvaikinimo įrašas, dalijamasi su įvaikinto vaiko leidimu

GRO taip pat turi įvaikinimo kontaktų registrą, kuris parodo, ar asmuo nori užmegzti ryšį su gimusia šeima, ar su vaiku, įvaikintu iš šeimos. Abi šalys turi sutikti, kitaip susisiekti negalima. Norėdami pateikti paraišką, turite būti 18 ar vyresnis ir turėti savo gimimą ar įvaikinimą registruoti GRO. Yra imamas nedidelis mokestis.

Jei bandote rasti įvaikinimo įrašą, taip pat naudinga turėti vaiko gimimo liudijimą, kurio galima ieškoti ir užsisakyti iš GRO. Jei nežinote savo gimimo vardo ar kokios įvaikinimo agentūros dalyvavo, turite kreiptis į GRO, kad paprašytumėte prieigos prie savo gimimo įrašų. Jei jus įvaikino Anglijoje ir Velse iki 1975 m. Lapkričio 12 d., Jūsų paprašys susitikti su įvaikinimo socialiniu darbuotoju, kuris turės jums reikalingos informacijos, kad galėtumėte pasiekti savo gimimo įrašus.

Įvaikinimo įrašai.  Daktaro Barnardo kūdikių pilies, Hawkhursto mieste, Kente, gyventojai 1930 m. Gauna gryno oro

Daktaro Barnardo kūdikių pilies, Hawkhursto mieste, Kente, gyventojai 1930 m. Gauna gryno oro
„Hulton-Deutsch Collection“ / CORBIS / „Corbis“ per „Getty Images“

Jei ieškote įvaikinimo įrašų Škotijoje, „National Records of Scotland“ siūlo naudingą vadovą. Šiaurės Airijos įrašai saugomi Šiaurės Airijos pagrindiniame registro skyriuje (GRONI).

Ar galiu naudoti DNR testą tiriant įvaikinimus?

DNR tyrimus vis dažniau naudoja gimę giminaičiai ir įvaikinti žmonės, kad surastų vienas kitą. Autosominis DNR tyrimas gali būti atliekamas pagal bet kurią lytį ir gali atitikti tiek gimusį tėvą, tiek motinos šeimą. „Ancestry“ turi didžiausią profilių duomenų bazę, kuri gali suteikti didžiausią tikimybę susitikti. Alternatyvios bendrovės yra „23andMe“ ir „FamilyTreeDNA“.

Ar turėčiau kreiptis į tarpininką, norėdamas susisiekti su savo „nauja“ gimimo šeima?

Jei ieškote už vyriausybinių agentūrų kompetencijos ribų, tada ne. Tačiau, naudojant socialinę žiniasklaidą, DNR testų atitikmenų sąrašai ar bet koks kitas neformalus paieškos procesas yra labai atsargūs. Susisiekimas su naujais giminaičiais gali būti kupinas emocinių iššūkių, o paskutinis dalykas, kurį norite padaryti, yra susierzinti ar atstumti tuos pačius žmones, su kuriais norite susisiekti.

Pradinį kontaktą patartina palikti nešališkai trečiajai šaliai arba naudoti GRO įvaikinimo kontaktų registrą (Škotijos įvaikinimo kontaktų registrą tvarko „Birthlink“, o Šiaurės Airijoje – GRONI). Tai ypač pasakytina apie įvaikius iki 1976 m., Kuriems gimusi šeima greičiausiai bus nežinoma, o gimę tėvai gali būti pagyvenę ir pažeidžiami.

Įvaikinimo įrašai.  Vaikai dr. Barnardo namuose Woodford Bridge, Essex, 1940-aisiais valgo šokolado plyteles, kurias atsiuntė JAV gamintojas

Vaikai dr. Barnardo namuose Woodford Bridge, Essex, 1940-aisiais valgo šokolado plyteles, kurias atsiuntė JAV gamintojas
„Hulton-Deutsch Collection“ / CORBIS / „Corbis“ per „Getty Images“

Kaip atsekti įvaikinimus iki 1927 m

Jei vaikas buvo įvaikintas į jūsų šeimą iki 1927 m. (Arba iki 1929 m. Šiaurės Airijoje ir 1930 m. – Škotijoje), legalaus įvaikinimo įrašo nebus. Jei surašymo dokumentuose vaiko gimimo vieta skiriasi nuo jo brolių ar seserų, arba jei surašymuose skiriasi jo pavardė ar santykiai su namų ūkio vadovu, tai gali reikšti, kad jis yra įvaikintas. Šeimos istorijos galėjo būti perduotos vaiko „motinai“, kuri iš tikrųjų yra močiutė, o jų sesuo iš tikrųjų yra biologinė motina ir pan.

Dauguma įvaikintų ar globojamų vaikų buvo nesantuokiniai, o tai praplečia naudingų įrašų asortimentą iki bastardijos dokumentų, tokių kaip įsakymai dėl narystės, taip pat prastos pagalbos įrašų, tokių kaip darbo namai ar prasti namų priėmimo ir gimimo registrai, kur motina kreipėsi į darbo namų ligoninę kaip vieta gimdyti. Anglijoje ir Velse nuo 1900 m. Globėjų taryba galėjo perimti vaiko tėvų teises ir organizuoti jų globą. Auklėjami vaikai gali būti neteisėti arba iš skurdžiai gyvenančių ar apleistų šeimų. Prastos reljefo ir bastardijos įrašai saugomi apskrities ir vietos archyvuose, juos galima rasti internete.

Galiausiai ieškokite įstaigų įrašų. Ligoninės įrašai gali atskleisti informaciją apie motiną ir kūdikį, taip pat apie motinų ir kūdikių namus, vaikų namus ir vaikų namus bei įvaikinimo draugijas nuo 1900 m. Pirmieji pavyzdžiai yra Nacionalinė įvaikinimo draugija, Nacionalinė vaikų įvaikinimo asociacija ir Didžiosios Britanijos ir Amerikos įvaikinimo draugija. Tokie, kaip dr. Barnardo, Waifų ir Strayso draugija, užfiksavo šimtų vaikų globą vėlyvojo Viktorijos ir Edwardo laikais, nors atkreipkite dėmesį, kad kai kurie instituciniai įrašai 100 metų antspauduojami dėl privatumo.

Gill Rossini yra knygos autorius Įvaikinimo istorija Anglijoje ir Velse, 1850–1961

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Žibintų apiplovimo purkštukai: Kodėl jie yra svarbus saugumo elementas ir kaip juos pakeisti

Automobilių saugumas yra vienas iš svarbiausių dalykų kiekvieno vairuotojo gyvenime. Viena iš mažiau pastebimų, bet labai svarbių dalių, yra žibintų apiplovimo purkštukai. Šie nedideli detalių elementai gali turėti didelę įtaką vairuotojų ir keleivių saugumui. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl žibintų apiplovimo purkštukai yra tokie svarbūs, ir kaip juos pakeisti tinkamai. Kodėl žibintų apiplovimo purkštukai yra svarbus […]

Read More
Patarimai

WiFi kameros: Moderni stebėjimo technologija ir jos naudojimo galimybės

WiFi kameros arba belaidės stebėjimo kameros yra technologinis stebuklas, kuris suteikia galimybę stebėti ir saugoti vaizdo medžiagą be jokių laidų ir kabelių jungčių. Šios kameros ne tik atneša patogumą, bet ir įgalina plačią naudojimo sritį, pradedant nuo namų apsaugos iki verslo stebėjimo. Šiame straipsnyje išnagrinėsime šios technologijos privalumus, veikimo principus bei įvairias jos taikymo galimybes. […]

Read More
Patarimai

Stiliaus Išraiška: Įspūdingi Ir Unikalūs Auskarai

Auskarai yra daugiau nei tik aksesuarai. Jie yra asmeninės stiliaus išraiškos priemonė, galinti atskleisti ne tik individualų skonį, bet ir asmenybę. Nuo subtilių ir elegantiškų iki didingų ir išskirtinių, auskarai gali sukurti unikalų įvaizdį ir pabrėžti mūsų unikalumą. Šiame straipsnyje aptarsime įvairius auskarų stilius, jų simboliką ir kaip juos derinti su kasdiene ir šventine apranga. […]

Read More