Įvaikinimo įrašai JK: kaip juos rasti

Kaip rasti įvaikinimo įrašus JK

Įvaikinimas Anglijoje ir Velse buvo teisiškai pripažintas ir užfiksuotas įvedus 1926 m. Vaikų įvaikinimo įstatymą. Šiaurės Airijoje tai buvo 1929 m., O Škotijoje 1930 m. Buvo priimtas Vaikų įvaikinimo (Škotijos) įstatymas. Iki to laiko įvaikinimas iš esmės buvo neoficialus, retai generuodamas prasmingų įrašų ir neįgyvendinamas įstatymų. Įvaikinimas šeimos istorijoje gali būti apgaubtas paslaptimi, ir nesvarbu, ar kažkas iš jūsų šeimos buvo įvaikintas, ar jūs pats esate įvaikintas vaikas, įvaikinimo įrašo radimas yra svarbus žingsnis atsekant savo šaknis.

Perskaitykite visą šio straipsnio versiją ir daugiau ekspertų patarimų apie šeimos istoriją Kas tu manai esąs? Žurnalas 2021 vasaris

Įvaikinimo įrašus Anglijoje ir Velse, pvz., Gimimo, santuokos ir mirties įrašus, tvarko Bendroji registro tarnyba (GRO). Internete nėra ieškomo įvaikinimo įrašų rodyklės, tačiau galite paprašyti įvaikinimo įrašo kopijos per GRO svetainę. Norėdami tai padaryti, turite užsiregistruoti į nemokamą sąskaitą svetainėje, iš pateiktų parinkčių pasirinkite „Pateikti užsakymą“ ir užpildykite formą. Turėsite žinoti dabartinį įvaikinto vaiko amžių arba jo amžių, kai jis mirė; metai, kuriais buvo įregistruotas įvaikinimas; jų įvaikinimo pavardė ir vardas; ir jų gimimo data.

Įvaikinimo dokumentų kopijos pristatomos paštu ir kainuoja po 14 svarų. Įvaikinimo įraše nėra vaiko gimusių tėvų vardų, tačiau jame bus nurodyta įvaikinimo data, teismas, priėmęs įsakymą, įtėvių vardai, adresai ir profesijos.

1958 m. Įvaikinimo įrašas, dalijamasi su įvaikinto vaiko leidimu

1958 m. Įvaikinimo įrašas, dalijamasi su įvaikinto vaiko leidimu

GRO taip pat turi įvaikinimo kontaktų registrą, kuris parodo, ar asmuo nori užmegzti ryšį su gimusia šeima, ar su vaiku, įvaikintu iš šeimos. Abi šalys turi sutikti, kitaip susisiekti negalima. Norėdami pateikti paraišką, turite būti 18 ar vyresnis ir turėti savo gimimą ar įvaikinimą registruoti GRO. Yra imamas nedidelis mokestis.

Jei bandote rasti įvaikinimo įrašą, taip pat naudinga turėti vaiko gimimo liudijimą, kurio galima ieškoti ir užsisakyti iš GRO. Jei nežinote savo gimimo vardo ar kokios įvaikinimo agentūros dalyvavo, turite kreiptis į GRO, kad paprašytumėte prieigos prie savo gimimo įrašų. Jei jus įvaikino Anglijoje ir Velse iki 1975 m. Lapkričio 12 d., Jūsų paprašys susitikti su įvaikinimo socialiniu darbuotoju, kuris turės jums reikalingos informacijos, kad galėtumėte pasiekti savo gimimo įrašus.

Įvaikinimo įrašai.  Daktaro Barnardo kūdikių pilies, Hawkhursto mieste, Kente, gyventojai 1930 m. Gauna gryno oro

Daktaro Barnardo kūdikių pilies, Hawkhursto mieste, Kente, gyventojai 1930 m. Gauna gryno oro
„Hulton-Deutsch Collection“ / CORBIS / „Corbis“ per „Getty Images“

Jei ieškote įvaikinimo įrašų Škotijoje, „National Records of Scotland“ siūlo naudingą vadovą. Šiaurės Airijos įrašai saugomi Šiaurės Airijos pagrindiniame registro skyriuje (GRONI).

Ar galiu naudoti DNR testą tiriant įvaikinimus?

DNR tyrimus vis dažniau naudoja gimę giminaičiai ir įvaikinti žmonės, kad surastų vienas kitą. Autosominis DNR tyrimas gali būti atliekamas pagal bet kurią lytį ir gali atitikti tiek gimusį tėvą, tiek motinos šeimą. „Ancestry“ turi didžiausią profilių duomenų bazę, kuri gali suteikti didžiausią tikimybę susitikti. Alternatyvios bendrovės yra „23andMe“ ir „FamilyTreeDNA“.

Ar turėčiau kreiptis į tarpininką, norėdamas susisiekti su savo „nauja“ gimimo šeima?

Jei ieškote už vyriausybinių agentūrų kompetencijos ribų, tada ne. Tačiau, naudojant socialinę žiniasklaidą, DNR testų atitikmenų sąrašai ar bet koks kitas neformalus paieškos procesas yra labai atsargūs. Susisiekimas su naujais giminaičiais gali būti kupinas emocinių iššūkių, o paskutinis dalykas, kurį norite padaryti, yra susierzinti ar atstumti tuos pačius žmones, su kuriais norite susisiekti.

Pradinį kontaktą patartina palikti nešališkai trečiajai šaliai arba naudoti GRO įvaikinimo kontaktų registrą (Škotijos įvaikinimo kontaktų registrą tvarko „Birthlink“, o Šiaurės Airijoje – GRONI). Tai ypač pasakytina apie įvaikius iki 1976 m., Kuriems gimusi šeima greičiausiai bus nežinoma, o gimę tėvai gali būti pagyvenę ir pažeidžiami.

Įvaikinimo įrašai.  Vaikai dr. Barnardo namuose Woodford Bridge, Essex, 1940-aisiais valgo šokolado plyteles, kurias atsiuntė JAV gamintojas

Vaikai dr. Barnardo namuose Woodford Bridge, Essex, 1940-aisiais valgo šokolado plyteles, kurias atsiuntė JAV gamintojas
„Hulton-Deutsch Collection“ / CORBIS / „Corbis“ per „Getty Images“

Kaip atsekti įvaikinimus iki 1927 m

Jei vaikas buvo įvaikintas į jūsų šeimą iki 1927 m. (Arba iki 1929 m. Šiaurės Airijoje ir 1930 m. – Škotijoje), legalaus įvaikinimo įrašo nebus. Jei surašymo dokumentuose vaiko gimimo vieta skiriasi nuo jo brolių ar seserų, arba jei surašymuose skiriasi jo pavardė ar santykiai su namų ūkio vadovu, tai gali reikšti, kad jis yra įvaikintas. Šeimos istorijos galėjo būti perduotos vaiko „motinai“, kuri iš tikrųjų yra močiutė, o jų sesuo iš tikrųjų yra biologinė motina ir pan.

Dauguma įvaikintų ar globojamų vaikų buvo nesantuokiniai, o tai praplečia naudingų įrašų asortimentą iki bastardijos dokumentų, tokių kaip įsakymai dėl narystės, taip pat prastos pagalbos įrašų, tokių kaip darbo namai ar prasti namų priėmimo ir gimimo registrai, kur motina kreipėsi į darbo namų ligoninę kaip vieta gimdyti. Anglijoje ir Velse nuo 1900 m. Globėjų taryba galėjo perimti vaiko tėvų teises ir organizuoti jų globą. Auklėjami vaikai gali būti neteisėti arba iš skurdžiai gyvenančių ar apleistų šeimų. Prastos reljefo ir bastardijos įrašai saugomi apskrities ir vietos archyvuose, juos galima rasti internete.

Galiausiai ieškokite įstaigų įrašų. Ligoninės įrašai gali atskleisti informaciją apie motiną ir kūdikį, taip pat apie motinų ir kūdikių namus, vaikų namus ir vaikų namus bei įvaikinimo draugijas nuo 1900 m. Pirmieji pavyzdžiai yra Nacionalinė įvaikinimo draugija, Nacionalinė vaikų įvaikinimo asociacija ir Didžiosios Britanijos ir Amerikos įvaikinimo draugija. Tokie, kaip dr. Barnardo, Waifų ir Strayso draugija, užfiksavo šimtų vaikų globą vėlyvojo Viktorijos ir Edwardo laikais, nors atkreipkite dėmesį, kad kai kurie instituciniai įrašai 100 metų antspauduojami dėl privatumo.

Gill Rossini yra knygos autorius Įvaikinimo istorija Anglijoje ir Velse, 1850–1961

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Šviečiantys batai vaikams

Kas yra šviečiantys batai vaikams? Šviečiantys batai yra populiarus mados reiškinys tarp vaikų. Šie batai yra sukurti su specialiomis šviesos diodais, kurie šviečia tamsioje aplinkoje. Šie batai yra ne tik stilingi, bet ir padeda padidinti vaikų matomumą tamsiu paros metu, kuris yra ypač svarbus saugumui. Ar šie batai yra saugūs? Šviečiantys batai yra sukurti taip, […]

Read More
Patarimai

Anglų kalbos pamokos vaikams online: efektyvumas ir patogumas

Dauguma tėvų supranta svarbą mokytis anglų kalbos nuo pat vaikystės. Tačiau ne visi turi galimybę ar norą siųsti savo vaikus į tradicines kalbų mokyklas ar privačius mokytojus. Todėl vis daugiau tėvų renkasi anglų kalbos pamokas vaikams online. Šių pamokų efektyvumas ir patogumas yra akivaizdus. (https://www.helendoron.lt ) Vienas iš pagrindinių privalumų yra patogumas. Tėvams nereikia leisti […]

Read More
Patarimai

Kas yra profesionalios racijos?

Profesionalios racijos kas tai? Profesionalios racijos yra specializuoti radijo imtuvai, kurie naudojami tam, kad suteiktų greitą ir patikimą ryšį tarp skirtingų asmenų ar grupių. Šios priemonės dažniausiai naudojamos kariuomenėje, policijoje, gaisrinėse bei kitose panašiose organizacijose. Tačiau pastaruoju metu jų populiarumas didėja ir tarp įmonių bei privačių asmenų, kurie ieško greito ir saugaus ryšio su savo […]

Read More