Kaip rasti bičių karalienę avilyje

Šiame įraše gali būti partnerių nuorodų – perskaitykite visą mūsų informaciją

Bičių karalienės radimas avilyje

Mokymasis kaip rasti bičių motinėlę yra viena labiausiai varginančių pamokų naujajam bitininkui. Turėdamas kokybišką medų bičių karalienė gyvenamoji vieta yra gyvybiškai svarbi kolonijos sėkmei. Ir taip, kartais bitininkui reikia surasti karalienę, kad ji atliktų įvairias avilio tvarkymo užduotis. Ar galite rasti savo? Na, jei negalite – esate ne vieni, bet galite tai padaryti geriau!

bičių motinėlės nuotrauka avilio perų lizde

Tai ne tik nauja bitininkai, kurie stengiasi rasti bičių motinėlę. Heck, mums, seniems bitininkams, kartais net sunku.

Avilyje, kuriame yra 30–60 tūkstančių bičių, gali būti gana sunku rasti 1 bitę. Viena labai ypatinga bitė, kuri šiek tiek skiriasi nuo kitos – 59 999.

Tačiau jų bus kartų, kai jums reikia rasti savo karalienę avilyje. Tai yra geras įgūdis, kurį reikia tobulinti vykdant bitininkų mokymą.

Jei jūsų regėjimas nėra toks, koks buvo anksčiau, investuokite į didelis didinamasis stiklas. Vieną laikau savo bitininko įrankių dėžėje.

Nesijuok. Jei dar nepasiekėte taško, kai praverčia didelis padidinamasis stiklas, tai padarysite!

Kad jis nesusibraižytų tarp mano įrankių – laikau jį viename iš savo vyro senų kojinių. Šššš … jis nežino.

didelių bičių motinų paveikslėlis, kaip rasti

Kiekvieno patikrinimo metu nereikia matyti karalienės

Mokymasis kaip rasti bičių motiną dideliame avilyje gali būti kova. Tai gali užtrukti daugiau nei vieną pastangą. Kartais mes turime uždaryti avilį ir grįžti kitą dieną.

Įvaldę karalienės nustatymo įgūdžius (dažniausiai), avilio valdymo klausimai yra lengvesni. Jūsų pasitikėjimas padidėja ir kartais tik pasitikėjimas, kad galite tai padaryti – padeda jums būti sėkmingam.

Laimei, ne visada turime surasti savo karalienę. Kartais galime ieškoti dedeklės karalienės ženklai.

Avilyje dedančios karalienės požymiai yra šviežių kiaušinių (tik 1 ląstelėje) ir naujų šablonų matymas jaunas bičių peras – jei tai gerai atrodo, galbūt nereikia jos surasti.

Kaip atrodo bičių karalienė?

Jūs negalite gauti geriau suranda bičių motinėlę jei nežinai, kaip ji atrodo!

Kai kuriais aspektais ji atrodo panaši į bites, tiek bičių motinėlė, tiek darbininkės yra moterys. Kai kurie darbuotojai gali atrodyti gana dideli.

Kai karalienė užpildys ir pradės dėti kiaušinius – ją rasti bus lengviau.

Nustatykite karalienę Medaus bitę

Pora ypatingos savybės padeda atskirti ją kaip karalienę.

 • šiek tiek didesnė krūtinės ląstos dalis (vidurinė dalis)
 • ilgas siaurėjantis pilvas
bičių motinėlės nuotrauka ant šukos avilyje - krūtinės ląstos ir pilvo etiketės

Didelis poruojančios dedeklės bičių motinos pilvas yra ryškiausias jos bruožas. Viduje yra specialus organas, vadinamas „spermateka“, kuriame laikomi dronų spermatozoidai.

Šis ilgas pilvas taip pat pasižymi išsivysčiusiomis kiaušidėmis, kuriose yra kiaušinių. Ilga uodega leidžia pasiekti giliai korio ląstelėje, kad dugne būtų kiaušinis.

Apskritai geros karalienės būna didesnės, tačiau iš tikrųjų negalite naudoti bičių motinėlės dydis įvertinti jos kokybę. Didesnis ne visada yra geresnis.

Klaidingi dronai karalienei

Mano internetinė bitininkystės klasė, pradedantys bitininkai to išmoksta bičių motinėlė yra didesnė nei bitė darbininkė.

Tada atsitinka – pamatai didesnę bitę! Ji yra gražuolė ir didelė! Palauk minutę. Yra dar vienas.

didelių bepiločių medaus bičių nuotrauka ant žalios žolės ašmenų

Oho. Ir, matau dar ir dar vieną. Tai negali būti teisinga! Ne, tai neteisinga – neradai savo bičių motinėlės.

Jūs radote bepilotis bepilas (Patinas). Jie turi apvalius kūnus su didžiulėmis juodomis akimis ant galvų. Na gerai, viskas gerai – dabar jūs žinote, kaip atrodo droninė bitė.

Patarimai, kaip pastebėti bičių karalienę

Kai kurie bitininkų įgūdžiai reikalauja praktikos, kurią gali suteikti tik laikas. Greitai suraskite bičių motinėlę ant rėmo, kuriame pilna bičių, yra vienas iš tų įgūdžių, kurie tobulėja.

Taip, net ir po ilgų mokymosi metų ją kartais bus sunku rasti. Bet štai kai kurie patarimų, kurie turėtų padėti surasti savo karalienę šiek tiek lengviau.

 • pažymėkite savo karalienes
 • pirmiausia patikrinkite perų lizdą
 • parengti avilio tikrinimo procedūrą
 • nuimkite porą rėmelių, kad atsirastų vietos
 • ieškokite didelės bičių, apsuptos darbininkų
 • stebėkite lėtą karalienės pasivaikščiojimą

Pažymėtas karalienes lengviau rasti

Kada tu nusipirk bičių, mokėti papildomai už pažymėtą karalienę arba pažymėk ją pati. Pažymėtas karalienes lengviau rasti.

Tačiau galų gale turėsite nepažymėtą karalienę. Taip gali būti dėl to, kad jūsų tiekėjas jos nepažymėjo arba kolonija be jūsų leidimo prašė savęs – kaip nemandagu!

Pažymėti savo karalienę nėra taip sunku. Bitininkai naudoja įvairius dalykus – svarbiausias dalykas yra įsitikinti, kad pažymite tik jos „krūtinę“ ir negaunate dažų ant akių, sparnų ir pan.

Naujas bitininkas 5 vnt. Bičių motinėlės žymėjimo rašiklių rinkinys mėlyna raudona geltona balta žalia žalia poscaNaujas bitininkas 5 vnt. Bičių motinėlės žymėjimo rašiklių rinkinys mėlyna raudona geltona balta žalia žalia poscaNaujas bitininkas 5 vnt. Bičių motinėlės žymėjimo rašiklių rinkinys mėlyna raudona geltona balta žalia žalia posca

Man patinka naudoti tokio tipo žymėjimo rašiklį. Kodėl? Nes tai yra mėgstamiausias prekės ženklas, kurį naudoja daugelis bitininkų.

Ir jis buvo naudojamas daugelį metų be jokių nepageidaujamų reakcijų. Jei tušinukus laikau sandariai uždengtus, kai jų nenaudoju – jie tarnauja metų metus!

Žinoma, galite naudoti bet kokią pageidaujamą motinėlės žymėjimo spalvą arba naudoti tarptautines bičių motinėlės žymėjimo spalvas.

Tarptautinės karalienės spalvos

Metai, besibaigiantys:

 • 1 arba 6 – balta
 • 2 arba 7 – geltona
 • 3 arba 8 – raudona
 • 4 arba 9 – žalia
 • 5 arba 0 – mėlyna

Patikrinkite perėjimo lizdą, ar nėra karalienės įrodymų

Kartais reikia skubėti susirasti karalienę. Kur greičiausiai yra bičių motinėlė?

The bičių karalienės pareiga yra dėti kiaušinius. Kiaušinių dėjimas paprastai prasideda vienoje avilio centrinėje dalyje ir plečiasi į išorę.

Didelės bičių motinėlės nuotrauka ant šukos rėmo.

Raskite perų lizdą – vietą bičių kolonijos viduje, kurioje laikomi kiaušiniai, lervos ir uždengti perai.

Raskite rėmus, kuriuose yra kiaušinių ar lervų (pieno perų). Tai jauniausia perų lizdo dalis ir greičiausiai karalienės vieta.

Tačiau karalienė gali būti bet kur, todėl būkite atsargūs manipuliuodami bet kokiomis avilio dalimis. Kartais ji yra ten, kur jos mažiausiai tikiuosi.

Sukurti avilio tikrinimo procedūrą

Kiekvienas bitininkas turi savo avilio patikrinimų tvarka. Tai yra mano.

Norėdami suardyti pavojaus kolonijos feromonus, naudokite bičių rūkyklą su šaltais, baltais dūmais.

Lengvai parūkykite avilio įėjimą. Sužinokite, kaip tai padaryti tinkamai naudokite savo bičių rūkalių yra svarbu – neperdūk.

Palaukę kelias minutes, nuimkite teleskopinį viršų. Naudojant a avilio įrankis, nuimkite vidinį dangtelį ir padėkite jį į šalį.

Visos avilio super dėžutės pašalinamos tokiu pačiu būdu ir padedamos į šalį. Keli dūmų šen bei ten palengvina darbą.

Avilio patikros yra daug lengvesnės, kai piktos bitės nenušoks nuo jūsų šydo. Neskubėkite – šiek tiek parūkykite ir atlikite darbą.

Pirmasis tikslas yra apžiūrėti giliųjų perų dėžę (esančią apačioje) kur greičiausiai yra karalienė. Bet jūsų perų lizdas gali būti aukščiau avilio kamino.

Jei jos nerandate apatinėje dėžutėje, žiūrėkite į kitą langelį aukščiau kamino ir pan.

Rėmelių nuėmimas tikrinant avilį

Dabar atėjo laikas pradėti naudoti kabliuko avilio įrankį. Kalbant rimtai, manau, kad turiu 5 ar 6 iš jų – jie taip palengvina bitininkystę dienomis, kad man skauda rankas.

J Hook Bee Hive įrankių rėmų pakėlėjasJ Hook Bee Hive įrankių rėmų pakėlėjasJ Hook Bee Hive įrankių rėmų pakėlėjas

Naudojant kablio avilio įrankis (ar bet kurį, ką turite), nuimkite rėmą padėtyje Nr. 2. Tai yra antras rėmelis iš kairės (mano kairė stovi už avilio.)

Antrą rėmą nuimu iš kairės (kairę, kai stoviu už avilio.)

10 rėmelių langstroto avilio su sunumeruotais rėmeliais nuotrauka

Pašalinus rėmą šalia išorės, yra mažesnė tikimybė, kad karalienė bus ten. Bitėse daugiausia perų būna avilio viduryje.

Pabandykite pakelti rėmą tiesiai į viršų ir, jei įmanoma, netrinkite gretimų rėmų. Jūs nenorite „sukti“ savo karalienės ir jos nužudyti.

Mes niekada tiksliai nežinai, kur bus karalienė ir ji gali būti ant pirmo kadro, kurį pašalinsite.

A rėmo ešerys ar rėmo laikiklis yra puiki priemonė išlaikyti rėmus nuo kelio, kol dirbate. Kiekvienam bitininkui jo tikrai reikia – jie susimoka mažiau pablogėdami.

Pažvelkite į rėmą, kurį ką tik pašalinote (taip, net ir pirmąjį), karalienė gali būti bet kur. Jei jos nematote, padėkite rėmą ant savo rėmo ešerio.

Dabar jūs turite daugiau vietos dirbti avilio viduje, nespausdami bičių. Galite pašalinti kitą rėmą, einantį į avilio centrą.

Radę rėmelį, kuriame yra maža lerva ar kiaušinėliai, turėtumėte pradėti rimtą paiešką. Apžiūrėkite rėmo centrą ir dirbkite į išorę.

Apžiūrėję antrąjį rėmą ir neradę karalienės, padėkite jį atgal į avilį. Yra keletas papildomų kambarių, nes ant rėmo ešerių išimtas vienas rėmas.

Atsargiai pakelkite kiekvieną rėmą ir laikykite jį virš avilio, kad patikrintumėte. Jei karalienė nukris nuo rėmo, ji nukris į avilį, o ne ant žemės.

Karalienės grąžinimas į avilį

Sėkmė, jūs ją radote. Šaunuolis! Dabar atsargiai įdėkite tą rėmą į avilį. Tada pakeiskite kitus rėmus ir tvirtai stumkite visus rėmus.

nemokamų bitininkystės paslapčių vaizdas knygos

Bičių karalienė vaikšto juokingai

Dedanti bičių motinėlė turi tam tikrą vaikščiojimo būdą. Jos didelis pilvas kinkosi per korio rėmą.

Bėgant metams man geriau sekasi ją greitai surasti. Jūs taip pat tobulėsite, matydami avilyje vis daugiau karalienių.

Galų gale jūsų akys ir protas sujungs teisingus įkalčius, kad galėtumėte pasakyti: „Štai ji – aš radau karalienę!“

Ką daryti, jei jūs negalite rasti savo bičių karalienės?

Jei neradote karalienės, ką turėtumėte daryti? Turiu puikių naujienų. Ne visada reikia. Rimtai to nedarote. Bet aš žinau, kad tu nori, nes aš taip pat noriu.

Dažniausiai reikia žinoti tik tai, kad jūsų avilys yra „karalienė teisinga“. Karalienės avilys turi sveiką, poruota karalienė deda gerą perų raštą

Pieno perų jaunos bičių lervos paveikslėlis bičių vaško ląstelėse

Normalus yra vienas kiaušinis kiekvienoje ląstelėje, pritvirtintoje prie ląstelės dugno. Ši informacija rodo, kad karalienė buvo tame kadre per pastarąsias 3 dienas.

Ar galite rasti bičių karalienės praktiką

Mėgaukitės šia trumpa praktika – tai senesnis vaizdo įrašas, bet manau, kad jis vis dar turi nuopelnų. Pamatysite bičių masės nuotrauką. Po kelių sekundžių rodyklė atskleis karalienę.

Pristabdykite vaizdo įrašą, jei norite ilgiau ieškoti jos. (Priklausomai nuo jūsų įrenginio – vaizdo įrašas gali būti rodomas ekrano viršuje) Tiesiog pristabdykite.

Daugelis naujų bitininkų yra kupini įspūdžių išankstiniai avilio patikrinimai ir priblokšti. Žvilgsnis į „savo bites“ yra geriausia dienos dalis.

Yra tiek daug svarbių dalykų, kuriuos reikia atsiminti. Manote, kad esate pasirengęs viskam.

Išjungta avilio viršūnė ir pamatai tūkstančius vingiuotų bičių. O Dieve! Ko turėjau ieškoti? daug juoko

Sąžiningai, jūsų patirtis radęs bičių motinėlę avilyje su laiku bus geriau.

Bitininkė Šarlotė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Projektų rengimas: Veiksmai ir etapai siekiant sėkmingos projekto realizacijos

Projektų rengimas yra sudėtingas procesas, kuriame įgyvendinami ir valdomi tam tikri tikslai, siekiant sėkmingos projekto realizacijos. Tai apima daugybę veiksmų ir etapų, kuriuos reikia įveikti, kad būtų pasiekti norimi rezultatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime svarbiausius veiksmus ir etapus, kurie padės užtikrinti projektų sėkmę. 1. Projekto iniciavimas Pirmasis žingsnis kuriant projektą yra jo iniciavimas. Tai apima idėjos […]

Read More
Patarimai

Unlocking the Mysteries of Cord Cutting in Spirituality: Breaking Free from Negative Influences

In the realm of spirituality, there exists a concept that has gained increasing attention and relevance: cord cutting. Often associated with energy work and holistic healing practices, cord cutting is a profound technique aimed at releasing negative attachments and influences that may be hindering an individual’s spiritual growth and well-being. In essence, it is a […]

Read More
Patarimai

SPA Palangoje dviems: romantiška atostogų patirtis porai

Ar ieškote būdo šiek tiek pažadinti romantiškumą su savo partneriu? Ar norite pabėgti nuo kasdienio gyvenimo rato ir leisti laiką tik sau? Jei taip, tada SPA Palangoje gali būti būtent tai, ko jums reikia. Šis pajūrio kurortas Lietuvos širdyje siūlo ne tik puikią poilsio ir atsipalaidavimo atmosferą, bet ir unikalią galimybę sukurti neprilygstamą romantišką patirtį […]

Read More