Kaip rasti ir naudoti žemės įrašus genealogijai

Žemės įrašai yra vieni iš labiausiai neišnaudotų, tačiau naudingiausių įrašų, kuriuos galima rasti genealogijoje. Dažnai tai yra vieninteliai įrašai, kuriuose nurodomi tiesioginiai šeimos narių santykiai. Jie taip pat gali būti naudojami netiesiogiai įrodyti santykius, studijuojant tuo metu galiojusius žemės įstatymus. Kartais jie netgi gali būti naudojami protėvių ūkiui ar originaliam namui surasti, kad šiandien galėtume vaikščioti ten, kur seniai vaikščiojo mūsų šeima.

Daugelyje vietų Jungtinėse Amerikos Valstijose yra gausu žemės įrašų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip surasti žemės įrašus ir kaip jie gali padėti jūsų genealogijos tyrimuose išmatuoti iš pažiūros neįmanomas plytų sienas. Mūsų viešnia tinklaraštininkė yra Jaye Drummond, „Legacy Tree Genealogists“ tyrėja.

kaip surasti ir panaudoti žemės įrašus genealogijai

Naujos žemės paieškos yra viena iš pagrindinių Amerikos istorijos temų, todėl logiška, kad žemės įrašai būtų svarbi tos istorijos tyrimo dalis.

Teisė į nekilnojamąjį turtą nebuvo universali daugumoje šalių, iš kurių atvyko dauguma Amerikos imigrantų. Net kai buvo įmanoma teisėtai turėti žemę, ji dažnai buvo per brangi ir todėl daugumai žmonių nepasiekiama.

Todėl milžiniškiems imigrantams į Amerikos krantus per pastaruosius 400 metų pasirodė didžiulis santykinai pigios ir gausios žemės masalas.

Per tuos metus sukurti žemės įrašai, kad būtų įrodyta, jog viso nekilnojamojo turto nuosavybės teisės yra sukauptos neribotomis sumomis. Net kai kuriose vietose katastrofiškai prarandami įrašai, žemės įrašų paprastai yra daug. Paprastai jie egzistuoja nuo kolonijinės, valstijos ir apskričių vyriausybių sudarymo dienos, kur dar yra įrašų.

Dėl nepaprastai svarbios žemės nuosavybės, kuri taptų JAV, žemės įrašai dažnai yra vieninteliai įrašai, kuriuose rasite protėvius, paminėtus kai kuriose vietovėse.

Ir yra gerų naujienų! Žemės dokumentuose dažnai nurodomi santykiai arba pateikiami kiti, netiesioginiai, šeimos santykių įrodymai. Tai daro juos neįkainojamu šaltiniu genealogams.

Suprasti, kokie žemės įrašai yra, kur juos rasti ir kaip juos naudoti, dažnai yra labai svarbu sprendžiant genealogines paslaptis.

Yra keturi skirtingi žemės įrašų tipai, kurie gali atlikti svarbų vaidmenį atliekant jūsų šeimos istorijos tyrimus. Pažvelkime atidžiau, kokie jie yra ir kaip juos naudoti.

1. Žemės aktai

Svarbiausias žemės įrašas yra poelgis. Aktuose nurodomas žemės sklypo ar kito turto nuosavybės ar nuosavybės teisės perdavimas ar pardavimas iš vienos šalies kitai.

Veikos paprastai yra susijusios su žeme arba „nekilnojamuoju“ turtu, tačiau juose taip pat dažnai minimas kilnojamasis ar „kilnojamasis“ turtas, pavyzdžiui, namų apyvokos prekės ir net pavergti asmenys.

poelgio indekso šeimos pavyzdys

Veiksmų indekso pavyzdys, sutinkant su „FamilySearch“

Juose kartais, bet ne visada, yra aiškių, tiesioginių šeimos narių santykių pareiškimų. Kartais tai gali būti tėvų ir vaikų santykiai, tačiau į darbus taip pat gali būti įtrauktas sąrašas žmonių, kurie yra konkretaus mirusio asmens, kuriam priklausė parduodama žemė, vaikai arba paveldėtojai.

Kartais veiksmuose, susijusiuose su įpėdiniais, kalbama aiškiai, kad įpėdiniai yra vaikai, kartais ne, todėl reikia būti atsargiems, kad nebūtų manoma, kad visi įpėdiniai yra vaikai. Tyrimai atliekant kitus įrašų rinkinius, tokius kaip testamentas, surašymas ir bažnyčios įrašai, gali paaiškinti įpėdinių santykius su mirusiu žemės savininku.

Pirmaisiais atsiskaitymo metais, o kartais ir vėliau, aktų knygose dažnai būdavo ir kitokio pobūdžio sandorių, įskaitant pavergtų asmenų pardavimą ir kartais net testamentus. Dažnai tai yra įrašai, kurių nėra kitų kopijų. Taigi visose jurisdikcijose, kuriose atliekate genealoginius tyrimus, išlikusiuose poelgių knygose visada reikia patikrinti protėvius ir jų šeimos narius.

Taip pat nepamirškite patikrinti paskelbtų darbų santraukų, jei jų yra, nes aktų liudytojai nebuvo įtraukti į daugumą originalių aktų knygų rodyklių. Poelgio liudijimas buvo vienas iš daugelio būdų, kaip giminaičiai padėjo vieni kitiems, todėl vieno iš jūsų protėvių buvimas liudytoju kažkam kitam rodo, kad jie turėjo tam tikrų santykių, dėl kurių gali būti atrasti anksčiau nežinomi protėviai.

Taip pat nepamirškite, kad ne visos valstybės per visą savo istoriją reikalavo įrašyti poelgius arba nereikalavo, kad jie būtų laiku užfiksuoti.

Pensilvanija yra šio nestadetiško požiūrio į apskaitą, kuris dabar atrodo svetimas, pavyzdys. Tiriant žemės įrašus Pensilvanijoje, svarbu prisiminti, kad protėvio poelgiai galėjo būti užfiksuoti praėjus metams, net dešimtmečiams, po to, kai įvyko faktinis sandoris. Todėl visada nepamirškite tikrinti poelgių ir kitų sandorių indeksų praėjus daugeliui metų po to, kai atitinkamas asmuo mirė arba paliko teritoriją.

Kitose valstijose, tokiose kaip Naujasis Džersis, žemė kolonijų ir valstijų lygiu buvo parduodama ilgiau, nei būdinga kitose vietovėse, todėl iki to laiko reikia ieškoti žemės įrašų valstijos ar kolonijos lygiu.

Naujojo Džersio atveju veika įvairiose apskrityse pradėta fiksuoti tik apie 1785 metus. Todėl Niu Džersio nekilnojamojo turto tyrimai turi būti atliekami ir apskrities, ir valstijos, arba kolonijiniame lygmenyje.

Kolonijų ir valstijų, kurių rekordiniai nuostoliai, pavyzdžiui, Virdžinijoje, atveju, žemės lygiu užfiksuoti žemės įrašai dažnai yra vieninteliai įrašai, išlikę kai kuriose apskrityse, todėl yra labai svarbūs norint sėkmingai naršyti tokias „sudegintas“ apskritis.

2. Žemės dotacijos ir patentai

Dovanos už žemę ir įvairių kolonijinių, valstijų ir federalinių vyriausybių išduoti patentai taip pat yra svarbus šaltinis, įskaitant žemės loterijas tokiose valstybėse kaip Gruzija.

Daugelyje valstijų, pavyzdžiui, Pensilvanijoje ir Šiaurės Karolinoje, vis dar egzistuoja originalios paraiškos, orderiai, apklausos, patentai ar dotacijos, kurių galima ieškoti valstijos archyvuose ar internete.

Nors šie dokumentai dažnai nenurodo santykių, kartais taip ir yra. Taip buvo su vienu iš mano protėvių, kurio tėvas 1787 m. Pensilvanijoje kreipėsi dėl žemės patento. Jis mirė prieš išduodant patentą 1800 m., Taigi jis buvo suteiktas jo sūnui tuo pačiu vardu. Tačiau žemės patente buvo nurodyta, kad pirminis pareiškėjas mirė, o jo sūnus buvo tas asmuo, kuris iš tikrųjų gavo patentą.

Žemės patentai ir dotacijos, taip pat aktai apskritai gali dokumentuoti datas, kuriomis protėvis gyveno ar bent jau turėjo žemės tam tikroje vietoje. Tai gali padėti tyrėjui nustatyti protėvių tvarkaraščius. Tai taip pat gali padėti, kai reikia atskirti du ar daugiau asmenų, gyvenančių tam tikroje vietovėje tuo pačiu vardu. Kiekvienas, kuris bijo savo Smitho ir Joneso protėvių tyrimų, gali tiesiog rasti sprendimą, kurio ieško tose senose, apsipylusių darbų knygose!

Žemės dotacijos ir žemės patentai

3. Hipotekos

Kiti žemės įrašai, kurie gali pasirodyti būtini sprendžiant genealogijos galvosūkius, yra hipoteka.

Kai kuriose valstijose, tokiose kaip Naujasis Džersis, hipoteka buvo užfiksuota vietoje anksčiau nei poelgiai ir kartais išgyvenama ankstesniais metais nei daromi.

Hipoteka yra paskolos gavėjo pažadas grąžinti paskolą panaudojant nekilnojamąjį turtą kaip užstatą – faktiškai panaikinant nuosavybės teisę į nekilnojamąjį turtą kreditoriui, jei paskola negrąžinama.

Panaši priemonė, vadinama pasitikėjimo aktu arba patikėjimo aktu, atlieka tą pačią funkciją, išskyrus tai, kad trečiosios šalies patikėtinis perima nuosavybės teisę, jei paskola nėra visiškai grąžinta. Pirmaisiais metais hipotekos ir pasitikėjimo aktai dažniausiai būdavo sudaryti su privačiais asmenimis, tačiau kai devynioliktame amžiuje JAV išaugo bankų pramonė, jas pradėjo imti bankai, o ne privatūs asmenys.

Dvi hipotekoje dalyvaujančios šalys yra „hipotekos davėjas“ ir „hipotekos kreditorius“. Naudojant tuos terminus, dažnai galima rasti hipotekų indeksus.

Tačiau kartais ankstyvos hipotekos ir pasitikėjimo aktai būdavo įrašomi tose pačiose knygose kaip ir aktai, todėl stebėkite juos.

Ir atminkite: paskolos davėjas yra skolininkas, o hipotekos kreditorius.

Nenusiminkite jų kartais painios terminologijos. Senos hipotekos ir pasitikėjimo aktai yra vieni iš labiausiai nepanaudotų žemės įrašų, tačiau jie kartais gali būti raktas, atveriantis duris kitam protėviui. Nepamiršk jų!

4. Mokesčių įrašai

Vienas kitas žemės įrašas, galintis išspręsti bylą, yra žemės mokesčio įrašai. Visi, turintys žemę, turėjo bent jau teoriškai mokėti už ją mokesčius. Kartais žemės mokesčių knygose yra užrašai apie vieną asmenį, paveldintį žemę iš kito, arba dažniausiai savininko vardo pasikeitimas vienais metais gali rodyti žemės paveldėjimą. Akto ar testamento, kuriame būtų nurodytas perdavimas, nebuvimas gali būti paaiškintas patikrinus žemės mokesčių knygas.

John Rodes L. Ds.  Viršelio leidimas iš „MyHeritage“.

„1786 m. Gruodžio 14 d Gauta iš pono Jameso Brookso šeši svarai, aštuoniolika šilingų ir keturi pensai už Samuelio medžio turto žemės mokesčio likutį už 1784 m. Ir pusę mokesčio už 85 balansą. “ John Rodes L. Ds. Viršelio leidimas iš „MyHeritage“.

Kai kuriais atvejais to meto paveldėjimo ir nekilnojamojo turto įstatymai gali leisti nustatyti tėvystę net ir be valios ar akto, kuriame būtų įtariami santykiai.

Teisinė primogenitūros arba pirmagimio sūnaus žemės paveldėjimo samprata galiojo daugelyje trylikos kolonijų iki pat nepriklausomybės atkūrimo, ypač pietinėse ir vidurinėse kolonijose. Taigi, mirus žemės savininkui, jo pirmagimis sūnus dažnai paveldėdavo visą savo žemę arba didžiąją jos dalį, jei jis mirė viduriuodamas arba neturėdamas valios.

Vieno žmogaus, kaip tam tikro žemės sklypo savininko, atsiradimas vietoje ankstesnio savininko, kaip pardavėjas ar „dovanotojas“, akte ar žemės mokesčio apskaitoje gali reikšti, kad ankstesnis savininkas mirė ir žemę paveldėjo jo „įpėdinis“, pirmagimis sūnus. Šio perdavimo gali nebūti, todėl žinojimas apie „žemės įstatymą“ gali būti naudingas norint išspręsti bylą.

Šiais ir daugeliu kitų būdų žemės įrašai gali būti naudojami norint rasti tiesioginius ir netiesioginius šeimos ir kitokio pobūdžio santykių įrodymus, dažnai, kai joks kitas įrašas to nepadaro ar net neišgyvena. Dėl šios priežasties žemės įrašų tyrimai turi būti bet kokio pagrįstai išsamaus genealoginio tyrimo dalis.

Kai kuriose vietovėse žemės įrašai yra vieninteliai išlikę įrašai, kurių valstybiniai santykiai gali būti naudojami netiesioginiams jų įrodymams pateikti.

Jie taip pat naudingi nustatant protėvių biografinius terminus ir daugiau sužinant apie jų gyvenimą. Kartais jie taip pat gali būti naudojami nustatyti protėvių ūkius ir kartais net jų pirminius namus, kad šiandieniniai genealogai galėtų pažodžiui vaikščioti protėvių pėdomis. Bet kur tie įrašai dabar?

Būdavo, kad jei norėjai genealogiją atlikti teisingai, viena pirmųjų stotelių turėjo būti apskrities teismo rūmuose, kur gyveno tavo protėviai. Tai vis dar yra gera praktika, nes daugybė lobių, laikomų šimtuose šioje žemėje išsibarsčiusių teismo rūmų sienose, nėra nufilmuoti, neskaitmeninti ar abstraktūs ir greičiausiai niekada nebus.

Todėl aktų registratorius ir apygardos tarnautojas dažnai yra geriausi genealogo draugai. Taigi, planuoti kelionę į teismo rūmus ar archyvą, kur saugomi žemės įrašai, vis dar yra gera mintis.

Smito apygardos teismo rūmuose bus testamentai apie genealogijos teismo rūmų tyrimus, genealogai

Smyth County, VA teismo rūmų įrašai. Nuotraukų kreditas: Margaret Linford.

Tačiau daugelis iš mūsų gyvena toli nuo to, kur mūsų protėviai turėjo žemę ir gyveno. Kaip mes galime prieiti prie šių įrašų, jei neturime laiko ar biudžeto keliauti į atitinkamas vietoves?

Laimei, skaitmeninė revoliucija žymiai palengvino žemės įrašų ir kitų tipų dokumentų tyrimus, tačiau dažnai vis tiek užima daug laiko ir kartais pribloškia.

Žemės indeksai, laikomi valstybės lygmeniu apie „valstybinės žemės“ valstijas (pradines trylika kolonijų ir iš jų suformuotas valstybes, tokias kaip Meinas ir Kentukis), paprastai indeksuojami. Juos dažnai galima skaitmeniniu būdu pasiekti valstybinių archyvų, komercinių genealogijos svetainių, pvz., Tinklalapyje Ancestry.com, arba galima užsisakyti susirašinėjant su archyvu.

Valstybėse, kurios buvo senosios Šiaurės vakarų teritorijos dalis, tokiose kaip Ohajo ir Indianos valstijos, taip pat kitose valstybinėse žemės žemėse (pagal Konstituciją susikūrusiose valstybėse, kurios nebuvo iškaltos iš vienos iš pradinių kolonijų), federalinės vyriausybės dotacijos pirmajam užregistruotam tos žemės savininkui galima rasti Žemės tvarkymo biuro sukurtoje Vyriausybės žemės tarnybos vietoje. Jų svetainė (galima čia) leidžia ieškoti asmenų, kurie viešai įsigijo federalinę žemę, pavardžių …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Polvere di Alluminio: Pramoninis ir Mokslinis Naudojimas

Aluminium milteliai, arba polvere di alluminio, yra smulkiai supjaustyti aliuminio granulės, kurių dydis svyruoja nuo mikroskopinių dalelių iki didesnių, tačiau vis dar smulkių, nei įprastos aliuminio skaidulos. Šie milteliai yra žinomi dėl savo unikalių savybių, įskaitant lengvumą, stiprumą ir cheminę reaktyvumą. Pramoninis Naudojimas Aluminium milteliai turi plačių pramoninio naudojimo taikymų, įskaitant: 1. Metalurgija: Milteliai dažnai […]

Read More
Patarimai

Geologiniai grunto tyrimai: kada ir kodėl jie reikalingi?

Geologiniai grunto tyrimai yra esminė statybos proceso dalis, kurios tikslas yra įvertinti grunto savybes, potencialias problemas ir rizikas. Šie tyrimai suteikia kritinę informaciją, kuri padeda inžinieriams ir architektams priimti teisingus sprendimus, siekiant užtikrinti pastato stabilumą, ilgaamžiškumą ir saugumą. Grunto tyrimų svarba Struktūrinis stabilumas Grunto tyrimai padeda nustatyti grunto gebėjimą atlaikyti pastato svorį ir apkrovas. Jei […]

Read More
Patarimai

Neužpildyti penalai: Ką daryti, kai trūksta kanceliarinių reikmenų ir kaip išvengti to ateityje

Kanceliariniai reikmenys yra nepakeičiama įrankių rinkinio dalis, kuria naudojasi tiek biuro darbuotojai, tiek studentai, tiek mokiniai. Nepaisant šių priemonių svarbos, dažnai tenka susidurti su situacija, kai trūksta esminių kanceliarinių reikmenų. Ši problema ne tik gali sukelti nemenkų nepatogumų, bet ir sulėtinti darbą bei mažinti produktyvumą. Tačiau yra kelios strategijos, kaip išspręsti šią problemą ir išvengti […]

Read More