Kaip rasti ir pašalinti „Stalkerware“ sistemoje „Android“

Ar manote, kad kažkas gali šnipinėti jūsų telefoną?

„Stalkerware“ yra programinė įranga, naudojama jūsų šnipinėjimui. Paprastai jis įdiegtas telefone už nugaros ir be jūsų leidimo. Jį galima naudoti nuotoliniu būdu, kad pamatytumėte, ką vedate, skaitote pranešimus, griebiate ekraną, stebite savo vietą, klausote mikrofono ir matote per fotoaparatą.

Jo įdiegimas yra privatumo pažeidimas, kartais piktnaudžiavimo elgesio modelio dalis ir nusikaltimas.

Jei nerimaujate, kad kažkas galėjo įdėti „stalkerware“ „Android“ telefone, šis straipsnis padės jums jį rasti ir pašalinti. (Ieškote patarimų apie „Stalkerware“ sistemoje „iPhone“?)

„Stalkerware“ „Android“

Deja, „Android“ telefone lengviau gauti „stalkerware“ nei „iPhone“, o „Android“ programinės įrangos programinė įranga taip pat yra labiau invazinė.

Jei nerimaujate, kad kas nors gali bandyti įdėti „stalkerware“ į jūsų telefoną, perskaitykite mūsų vadovą, kaip „stalkerware“ patenka į jūsų telefoną.

Jei nerimaujate, kad telefone jau gali būti „stalkerware“, atlikite toliau nurodytus veiksmus.

Būk atidus kad pašalinus kenksmingą programą taip pat bus pašalinti visi įrodymai. Deja, pašalinus „stalkerware“ programas, taip pat gali padidėti piktnaudžiavimas.

Įdiekite programą „Traced“

Atsisiųskite nemokamą programą „Traced“ iš „Google Play“ parduotuvės. Jis stebi, ką veikia kitos jūsų telefono programos, ir praneša, ar jos pradeda daryti rizikingus dalykus, pavyzdžiui, naudoti fotoaparatą.

Jei norite pašalinti programą, kuri jūsų telefone daro rizikingus dalykus, galite ją pašalinti iš „Traced“ programos – tiesiog spustelėkite jums rūpimą programą ir spustelėkite pašalinti mygtuką.

Daugeliu atvejų tai yra viskas, ką jums reikia padaryti. Tačiau kai kuriais atvejais tardymo programa gali būti apsaugota slaptažodžiu. Jei taip, atlikite toliau nurodytus veiksmus.

Ką daryti, jei negalite pašalinti „Stalkerware“ programos naudodami „Traced“

Jei „stalkerware“ programa buvo apsaugota slaptažodžiu, pamatysite iššokantį langą, kuriame bus prašoma įvesti slaptažodį prieš jį pašalinant. Tai nenutinka dažnai, tačiau jei taip nutinka, programą sunku pašalinti.

„Stalkerware“, kuriai pašalinti reikia slaptažodžio

Yra tikimybė, kad nežinote slaptažodžio – nėra protinga jo atspėti, nes įvedus neteisingą slaptažodį, kaltininkas gali būti informuotas, kad bandėte pasiekti. Jei tai žinote, tiesiog įveskite. Jei nežinote slaptažodžio, turite dvi parinktis:

1 variantas, atlikite gamyklinius nustatymus

Gamyklinius nustatymus iš naujo nustatyti lengva, bet tai ištrinamos visos jūsų programos ir duomenys. Nors ji visiškai atsikratys „stalkerware“, ji taip pat ištrins įrodymus, kad „stalkerware“ kada nors buvo. Jei jums reikia tų įrodymų, kad jūsų persekiotojas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, turėtumėte nustoti naudotis telefonu, palikti jį nepaliestą ir įsigyti kitą.

Kai tai padarysite, kelio atgal nebebus, todėl įsitikinkite, kad turite visų, pvz., Savo nuotraukų, kurias pirmiausia norite išsaugoti, atsarginę kopiją.

Norėdami iš naujo nustatyti savo telefoną ir ištrinti viską, kas jame yra, įskaitant slaptažodžiu apsaugotą programinę įrangą, spustelėkite Nustatymai > Kurti atsarginę kopiją ir nustatyti iš naujo > Gamyklinių duomenų atstatymas.

2 parinktis, pašalinkite programą naudodami ADB

ADB („Android Debug Bridge“) leidžia valdyti telefoną iš kompiuterio. Tai suteikia jums gilesnę prieigą nei įprastai ir leidžia pridėti ir pašalinti slaptažodžiu apsaugotas programas.

Deja, ADB nėra patogus naudoti – tai techninis įrankis, sukurtas žmonėms, kuriems patogu baksnoti kompiuterių viduje. Jei žinote, ką a komandinė eilutė yra ir jums patogu juo naudotis, tai jums. Jei to nepadarysite, jums gali prireikti kažkieno pagalbos.

Norėdami įdiegti ADB, vadovaukitės instrukcijomis, pateiktomis mūsų „Android“ incidentų reagavimo laboratorijos 1 straipsnyje.

Įdiegę ADB, atlikite veiksmus, pateiktus mūsų „Android Incident Response Lab 3“ straipsnyje, kad būtų „stalkerware“.


„Coalition Against Stalkerware“ logotipas

Jei nerimaujate dėl to, kad jus šnipinėja ar slepia jūsų prietaisai, apsilankykite „Coalition Against Stalkerware“ svetainėje, kurioje yra gerų patarimų ir informacijos apie įvairių šalių palaikymo organizacijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Kraikas Katėms: Kaip Rinktis Teisingai

kraikas katėms yra neatsiejama katės gyvenimo dalis. Tai suteikia jiems galimybę išlaisvinti savo natūralų instinktą laukinėje aplinkoje. Tačiau daugelis šeimininkų susiduria su iššūkiu, kai randa sau tinkamiausią kraiką savo katėms. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip rinktis tinkamą kraiką katėms, atsižvelgiant į jų poreikius, aplinką ir kitus svarbius veiksnius. Katės Poreikiai Pirmiausia, svarbu suprasti katės poreikius. Katėms […]

Read More
Patarimai

Lauko sėdmaišių priežiūra ir valymas: patarimai, kaip išlaikyti juos tvarkingus ir patogius

Žiemą, pavasario lietui ar vasaros saulei būtent lauko sėdmaišiai tampa nepakeičiamu jūsų lauko poilsio dalimi. Bet norint išlaikyti juos tvarkingus ir patogius, reikia atlikti tam tikrą priežiūrą ir valymą. Šiame straipsnyje aptarsime naudingus patarimus, kaip išlaikyti savo lauko sėdmaišius švarius, tvarkingus ir patogius, nepaisant laikų kaitos ir naudojimo intensyvumo. 1. Regularus valymas Vienas iš svarbiausių […]

Read More
Patarimai

Svetainių kūrimas: Kokia yra pagrindinė sėkmės formulė ir kas svarbiausia

Svetainių kūrimas tampa vis svarbesnis verslo ir asmeninio tinklaraščio savininkams. Tai tampa ne tik būtinumu, bet ir galimybe pasiekti platesnį auditoriją, sukurti stiprų internetinį buvimą ir, žinoma, siekti verslo tikslų. Tačiau kurti sėkmingą svetainę yra daugiau nei tiesiog pasirinkti tinkamą dizainą ar talpinti turinį. Tai yra subalansuotas procesas, kuriame derinamos kelių sričių žinios ir gebėjimai. […]

Read More