Kaip rasti naują bėgimo batų modelį

Bėgikai dažniausiai būna įpročiai, ypač su bėgimo batais. Mes randame porą ir sukuriame nepilnametį (ar didesnį) maniją. Juos kaupiame, aklai pakeičiame ir tik dėvime. Tačiau jums nėra naudinga viso gyvenimo lojalumas batui. Vietoj to, jūs norite rasti naują bėgimo batų modelį, kai tik pasikeičia jūsų poreikiai, batas vystosi ne tik jūsų poreikiams, ar tiesiog turite kitą batą.

Kaip rasti naują bėgimo batų modelį

Kodėl verta išbandyti naują bėgimo batų modelį?

Laikui bėgant kojos keičiasi. Batų prekės ženklai tobulina savo modelius. Kartais tai tampa puikia audra jūsų kadaise idealiam bateliui, kuris jums nebetinka. Turite pereiti prie naujo bėgimo batų modelio. Daugumai bėgikų palikus bėgimo batelį jaučiasi tarsi palikęs draugą, o naujo ieškojimas gali sukelti stresą.

Žinote, kad reikia pakeisti bėgimo batelius, kai dabartiniai nebejaučia patogumo. Tačiau galbūt norėsite išbandyti naują modelį, kad sukant daugiau batų ar po fiziologinių pokyčių dėl traumos, treniruočių eigos ar nėštumo.

Tam tikri sužalojimai keičia kojas. Lūžis ar patempimas gali paveikti jūsų lanką. Jums gali prireikti papildomų amortizacijų po tam tikros traumos. Be to, trauma gali reikšti, kad esate netinkamos avalynės poroje. Nepaisant tinkamo paruošimo ir jėgos darbo, nuolat jaučiate Achilo skausmą ar padų fascitą, galbūt norėsite iš naujo įvertinti savo batus.

Treniruotės gali pakeisti ir kojas. Jei nuolat stiprinate jėgas ir tobulinate bėgimo ekonomiką, jūs tapsite efektyvesniu bėgiku. Judėjimo valdymo labai minkšti batai jūsų bėgimo metais gali nebeveikti. Efektyviam bėgikui reikia mažiau batų po kojomis.

Galiausiai nėštumas įeina į lygtį. Daugelis moterų praneša apie pėdų pokyčius nėštumo metu; šie pokyčiai kartais išlieka nuolatiniai po gimdymo. Dėl arkos griūties jūsų kojų plotis arba ilgis gali pasikeisti. Bet koks arkų pasikeitimas reikalauja iš naujo apsvarstyti batus.

Be bet kokių kojų pokyčių, įvairūs batai naudingi jūsų kūnui ir treniruotėms. Lengvesni batai yra tinkami greitai bėgti, o šiek tiek labiau sušvelninti batai palaiko ilgus bėgimus ir didelę ridą. Sukimas skatina plastiškumą; jūsų kojos yra tvirtesnės ir judresnės, o ne griežtai pritaikytos tik vienam batui.

Kaip pereiti prie naujos bėgimo batų poros

Pirkdami prisiminkite: batai nėra magija

Pirmiausia, nekurkite ramento su jokiu batu. Šis konkretus modelis nėra tas, dėl kurio jūs buvote pakankamai greitas, kad galėtumėte paleisti naujausią savo PR; bėgote geriausius laikus atsižvelgdamas į savo treniruotę ir savo, kaip bėgiko, sugebėjimus. Taip, tinkami batai daro skirtumą. Tačiau nė vienas batas nėra stebuklinga kulka (net ir anglies plokščių batai!).

Jei jums reikia pakeisti modelius, nesijaudinkite, kaip naujas batas turės įtakos našumui. Jei išsirinksite sau gerą batą (žr. Žemiau), bėgsite taip pat gerai, kaip anksčiau – jei ne geriau.

Apsvarstykite bato ypatybes

Jei avalynę pakeitėte dėl naujo dizaino ar mėgstamiausio nutraukimo arba tiesiog norėtumėte naujo bato sukimosi, ieškokite panašaus stabilumo, kulno ir kojų nusileidimo batų. Pvz., Jei anksčiau avėjote neutralius batus su 4 mm lašeliu, tada ieškokite kito neutralaus bato su 3-5 mm nusileidimu.

Jei perjungiate dėl pėdų pokyčių, turite gerai pagalvoti, kokios funkcijos geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Paprastai tariant, jūs nenorite pereiti prie daugiau batas. Mažiausiai palaikantis batas, kurį galite patogiai avėti, yra geriausias jūsų batas. Per didelis palaikymas ilgainiui silpnina pėdas; tinkama suma skatina jūsų kojas dirbti efektyviai.

Apskritai, lengvesni batai yra geresni, nes jie skatina gerą ekonomiką ir neapsunkina pėdos. Kai tapsite labiau patyrę ir ekonomiški, greičiausiai jums reikės svorio bate. Lengvas svoris neprilygsta jokiai amortizacijai; tai tiesiog reiškia, kad bato neapsunkina per didelė pagalvėlė ar papildomos medžiagos. Rinka yra užpildyta lengvais batais, kurie suteikia reaguojančią ar pliušinę pagalvę.

Keičiantis lašas gali pabloginti Achilą, o tai gali sukelti rimtų problemų visoje užpakalinėje grandinėje. Venkite didesnio kulno ir kojų nuleidimo, nebent patyrėte reikšmingų pėdų pokyčių arba prieš tai buvote netinkamoje avalyne. Jei esate efektyvesnis, galbūt norėsite išbandyti žemesnį kulno ir kojų lašą; tam reikės prisitaikymo laikotarpio.

Stabilumas labai svarbus. Daugumai bėgikų iš tikrųjų nereikia judesį reguliuojančių batų. Jei pereisite nuo neutralaus treniruoklio prie judesį reguliuojančio bato, bėgimo metu jūsų batas nesijaus patogus. Jei esate su judesio reguliavimo bateliais, pasimatuokite neutralius batus ir įvertinkite patogumą bei tinkamumą. Patobulinus jėgą, mobilumą ir ekonomiškumą, dažnai nėra reikalingo judesį reguliuojančio bato. Galite pasirinkti likti judesį reguliuojančiame bate, bet taip pat galite pastebėti, kad jūsų pėdos geriau jaučiasi neutraliame bate.

Tai nereiškia, kad kiekvienas bėgikas turėtų avėti nulinio kritimo minimalistinį batą. Patogumas ir individuali biomechanika yra dideli veiksniai. Iš esmės, jūs norite dėvėti kuo mažiau batų, tuo pat metu bėgdami patogiai.

Tyrinėkite tiek savo dabartinį prekės ženklą, tiek kitus prekės ženklus. Daugumoje bėgimo batų svetainių bus išvardytos specifikacijos, įskaitant kulno aukštį, piršto aukštį, kritimą ir bato stabilumą. Vietinės bėgimo parduotuvės darbuotojai taip pat gali padėti išsirinkti panašų batą, ypač jei keičiate prekės ženklą.

Nauji batai neturėtų pakenkti

Naujas batas turėtų jaustis patogiai nuo pat pirmo dėvėjimo. Komfortas neprilygsta pagalvėlei; veikiau, batas turėtų gerai judėti jūsų kūnu. Jonathanas Beverly tvirtina Jūsų geriausias žingsnis kad „kas jaučiasi teisinga yra teisingai “kalbant apie bėgimo batelius.

Diskomfortas yra ryški raudonos vėliavos prastos būklės; jūsų pėda nepritaikys. Be bet kokio tiesioginio patogumo ar diskomforto, įvertinkite kiekvieno bato tinkamumą. Ar jūsų pirštai yra nykščio pločio nuo bato galo? Ar nėriniai užtikrina saugų, tačiau patogų pritaikymą? Ar jūsų pėda slysta į šoną ar aukštyn-žemyn kulnu? Ar tualeto dėžė yra pakankamai plati ar sutraukianti? Ar jūsų arka jaučiasi tinkamai palaikoma? Nepamirškite, kad bėgdami kojos pirštai prasilenkia 15%, o koja juda; jei batas neriboja judėjimo, kai jis nebėga, tada jis tikrai netinka.

Patogumą ypač verta prisiminti, jei esate pritaikytas naujam modeliui. Eismo vertinimai gali suteikti tik tiek informacijos; jūsų kūnas teikia geriausius atsiliepimus. Jei batas jums yra pritaikytas, tačiau jis nepatinka jūsų kojai, tada raskite kitą modelį.

Išbandykite keletą porų

Internetinė apsipirkimas siūlo patogumą, tačiau, kai keičiate savo batų modelį, norite juos išbandyti asmeniškai. Efektyviausias būdas rasti naują bėgimo batų modelį? Išbandykite kelis. Apsilankykite pas mažmenininką ir išbandykite kuo daugiau porų, ypač skirtingų prekės ženklų.

Lengva naujame bate

Pasirinkę naują batų modelį, palaipsniui supažindinkite jį su savo sukimu. Neimkite naujo modelio bandomajam važiavimui 15 mylių ilgio trasoje. Pristatykite savo kojoms naujus batus trumpesniais 45 minučių ar trumpesniais bėgimais. Jei nepatiriate didelių nepatogumų ar kokių nors problemų, palaipsniui prailginkite bėgimo su šiais batais trukmę.

Praleiskite bent porą savaičių prisitaikydami prieš lenktyniaudami su naujais batais. Išbandykite juos greitai treniruodamiesi; juk reikia mokėti patogiai ir efektyviai greitai bėgti batu, jei ketini jame lenktyniauti. Visada, visada laikykitės auksinės lenktynių taisyklės: nieko naujo varžybų dieną, ypač naujo batų modelio.

Venkite pirmą kartą dėvėti naujus batus ant bėgimo takelio, nebent dažnai bėgate ant bėgimo takelio. Bėgimo takelio diržas keičia bėgimo eigą, kojų smūgį ir formą, o papildoma bėgimo takelio pagalvėlė daro įtaką batų savijautai. Tai reiškia, kad batai ant bėgimo takelio nesijaus tokie patys kaip lauke. Norėdami tiksliau pajusti savo naujus batus, avėkite juos įprastu lauko maršrutu.

[Tweet “Favorite running shoes discontinued or feet changed? Here’s how to switch to a new pair via @lauranorrisrunning]

Kada paskutinį kartą bandėte naujo modelio bėgimo batelius?
Kiek batų sukate?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Šviečiantys batai vaikams

Kas yra šviečiantys batai vaikams? Šviečiantys batai yra populiarus mados reiškinys tarp vaikų. Šie batai yra sukurti su specialiomis šviesos diodais, kurie šviečia tamsioje aplinkoje. Šie batai yra ne tik stilingi, bet ir padeda padidinti vaikų matomumą tamsiu paros metu, kuris yra ypač svarbus saugumui. Ar šie batai yra saugūs? Šviečiantys batai yra sukurti taip, […]

Read More
Patarimai

Anglų kalbos pamokos vaikams online: efektyvumas ir patogumas

Dauguma tėvų supranta svarbą mokytis anglų kalbos nuo pat vaikystės. Tačiau ne visi turi galimybę ar norą siųsti savo vaikus į tradicines kalbų mokyklas ar privačius mokytojus. Todėl vis daugiau tėvų renkasi anglų kalbos pamokas vaikams online. Šių pamokų efektyvumas ir patogumas yra akivaizdus. (https://www.helendoron.lt ) Vienas iš pagrindinių privalumų yra patogumas. Tėvams nereikia leisti […]

Read More
Patarimai

Kas yra profesionalios racijos?

Profesionalios racijos kas tai? Profesionalios racijos yra specializuoti radijo imtuvai, kurie naudojami tam, kad suteiktų greitą ir patikimą ryšį tarp skirtingų asmenų ar grupių. Šios priemonės dažniausiai naudojamos kariuomenėje, policijoje, gaisrinėse bei kitose panašiose organizacijose. Tačiau pastaruoju metu jų populiarumas didėja ir tarp įmonių bei privačių asmenų, kurie ieško greito ir saugaus ryšio su savo […]

Read More