Kaip rasti „NEOWISE“ su „iPhone“, kol kometa neišnyks 6800 metų

Ar pastebėjote šią kometą, kuri šį mėnesį pateko į antraštes? Jei esate šiauriniame pusrutulyje ir norite užfiksuoti fotogeninę kometą nakties danguje, kol ji neišnyksta, perskaitykite toliau, kaip mes paaiškinsime geriausią būdą, kaip su „iPhone“ medžioti NEOWISE.

Kas yra NEOWISE?

Kometos yra lediniai kūnai iš giliai Saulės sistemoje, kurie, būdami netoli Saulės, sukuria taką, vadinamą koma. Tai kyla, kai kometa sušyla ir išsiskiria dujos vadinamojoje degalų išmetimo fazėje.

„C / 2020 F3“ kometa buvo atrasta kovo 27 d. Naudojant infraraudonųjų spindulių vaizdus iš „Near-Earth Object Wide-Field Infrared Survey Explorer“ teleskopo, taigi jo bendras pavadinimas NEOWISE.

Projektą NEOWISE įkūrė NASA Planetarinio mokslo skyrius, skirtas matuoti ir kataloguoti asteroidus ir kometas. Iki šiol buvo atlikta daugiau nei 980 000 infraraudonųjų spindulių matavimų iš 37 009 saulės sistemos objektų – ir dabar viena iš jų yra C / 2020 F3 kometa.

Šiaurės pusrutulio stebėtojai šį mėnesį plika akimi galėjo pamatyti „NEOWISE“ kometą ir jūs vis dar turite galimybę ją pamatyti, jei rasite giedro nakties dangaus.

Naudodamiesi Tony Rice sukurtu internetiniu šaltiniu neowise.whatsupin.space, galite įvesti savo miestą arba pašto kodą, kad rastumėte tinkamą valandų diapazoną, kai NEOWISE kometa bus matoma danguje. Įrankis rodo artėjančias dienas ir numatomą vietinį laiką, kada geriausiai galima pamatyti C / 2020 F3 kometą.

„NEOWISE“ kometa matoma viršutinėje kairėje pusėje prieš saulėtekį virš Vašingtono, 2020 m. Liepos 12 d., Sekmadienį. Šaltinis: NASA

„iPhone“ programos

Taip pat yra fantastiškų „iPhone“ programų, kurios gali padėti surasti kometą naudojant vietą ir išplėstinę realybę, kad parodytų, kur ieškoti. Šios programos užėmė nemokamų ir mokamų „App Store“ lentelių sąrašus dėl „NEOWISE“.

Laisvas

Mokama

Kitos aukšto rango programos, kurios kopia į topus dėl „C / 2020 F3“ kometos, yra „Stellarium PLUS“ (Nr. 13), skirtos tikroviškam nakties dangui žiūrėti, ir „NightCap Camera“ (Nr. 14), skirtos naktinėms fotografijoms „iPhone“.

Orų programos, įskaitant „Dark Sky“ (neseniai įsigytos „Apple“), taip pat yra naudingos nustatant oro sąlygas prieš išvykstant į žiūrėjimo vietą, iš kurios atsiveria aiškus dangaus vaizdas.

Šaltinis: NASA

Žiūrėjimo patarimai

NASA taip pat pasidalijo rekomendacijomis tiems, kurie nori pamatyti Kometą NEOWISE, kol ji dingo 6800 metų. Tai apima vietos atokumą nuo žiburių ir žvilgsnį į šiaurės vakarų dangų:

  • Raskite vietą, esančią atokiau miesto žiburių ir netrukdomą dangaus vaizdą
  • Tik patekėjus saulei, pažvelk žemiau Didžiojo lazdelės šiaurės vakarų danguje
  • Jei jų turite, pasiimkite žiūronus ar nedidelį teleskopą, kad gautumėte geriausią šio akinančio ekrano vaizdą

NASA apibūdina kometą kaip „neryškią žvaigždę su trupučiu uodegos“, taigi jūs turite idėją, ką vytis.

Tiems, kurie tikisi pažvelgti į NEOWISE kometą, kol jos nebeliks, artimiausiomis dienomis yra keletas stebėjimo galimybių, kai ji taps vis labiau matoma netrukus po saulėlydžio šiaurės vakarų danguje. Jei žiūrite į dangų be stebėjimo priemonių pagalbos, kometa NEOWISE greičiausiai atrodys kaip neryški žvaigždė su trupučiu uodegos, todėl norint pamatyti geriausią šio objekto vaizdą rekomenduojama naudoti žiūronus ar mažą teleskopą.

Ar turite „iPhone 11“ ar „iPhone 11 Pro“? Taip pat galite pabandyti laimėti užfiksuodami kometą naudodami naktinį režimą „iPhone 11“. Tiesiog tvirtai laikykite telefoną arba naudokite trikojį, kad pasiektumėte geriausių rezultatų, ir nesitikėkite profesionalių rezultatų, pavyzdžiui, tų, kuriuos suteikia keli astronominių fotografų sukrauti vaizdai. „IPhone“ kadras, žinoma, yra puikus suvenyras!

Paveikslėlis: „SpaceX“/ NASA / Tyrinėta kosmosas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Šviečiantys batai vaikams

Kas yra šviečiantys batai vaikams? Šviečiantys batai yra populiarus mados reiškinys tarp vaikų. Šie batai yra sukurti su specialiomis šviesos diodais, kurie šviečia tamsioje aplinkoje. Šie batai yra ne tik stilingi, bet ir padeda padidinti vaikų matomumą tamsiu paros metu, kuris yra ypač svarbus saugumui. Ar šie batai yra saugūs? Šviečiantys batai yra sukurti taip, […]

Read More
Patarimai

Anglų kalbos pamokos vaikams online: efektyvumas ir patogumas

Dauguma tėvų supranta svarbą mokytis anglų kalbos nuo pat vaikystės. Tačiau ne visi turi galimybę ar norą siųsti savo vaikus į tradicines kalbų mokyklas ar privačius mokytojus. Todėl vis daugiau tėvų renkasi anglų kalbos pamokas vaikams online. Šių pamokų efektyvumas ir patogumas yra akivaizdus. (https://www.helendoron.lt ) Vienas iš pagrindinių privalumų yra patogumas. Tėvams nereikia leisti […]

Read More
Patarimai

Kas yra profesionalios racijos?

Profesionalios racijos kas tai? Profesionalios racijos yra specializuoti radijo imtuvai, kurie naudojami tam, kad suteiktų greitą ir patikimą ryšį tarp skirtingų asmenų ar grupių. Šios priemonės dažniausiai naudojamos kariuomenėje, policijoje, gaisrinėse bei kitose panašiose organizacijose. Tačiau pastaruoju metu jų populiarumas didėja ir tarp įmonių bei privačių asmenų, kurie ieško greito ir saugaus ryšio su savo […]

Read More