Kaip rasti nesantuokinio vaiko tėvą

Daugelis iš mūsų, atlikdami šeimos istorijos tyrimus, savo šeimos spintoje užklysta į ilgas užmaskuotas paslaptis ar griaučius. Viena dažniausių staigmenų yra nesantuokinis vaikas, kurio tėvai nebuvo susituokę. Dar šeštajame dešimtmetyje nesantuokinių vaikų gimimas dažnai buvo stigmatizuojamas. XIX a. Ir 20 a. Pradžioje nesantuokiniai vaikai galėjo būti priversti augti skurde, atiduoti įvaikinti arba auginti darbiniame name ar vaikų namuose.

1837 m. Anglijoje ir Velse įvedus civilinę metrikaciją, labiausiai paplitęs ženklas, kad vaikas gimė neteisėtas, yra tėvo vardo nebuvimas gimimo liudijime ar santuokos įraše, kai jie sulauks pilnametystės. Taip pat verta pažiūrėti į amžiaus grupes surašymo įrašuose: pavyzdžiui, jei šeimos vaikai yra 22, 20, 18, 16, 14, 13 ir 2 metų, tai gali reikšti, kad jauniausias vaikas iš tikrųjų yra vieno nesusituokusio jaunuolio nesantuokinis vaikas, kurį užaugino seneliai, kad išvengtų skandalo.

Jūs taip pat galite papildyti gimimo liudijimą krikšto įrašu – jie dažnai būna gana buki, ir neretai randama nesantuokinį vaiką, pažymėtą „niekšeliu“. Žemiau pateiktame pavyzdyje 1858 m. Krikšto įraše iš Visų Šventųjų parapijos Rotherhithe mieste, Londone, Jameso Bellamy (kurio vardas vėliau buvo pakeistas į Williamą) įraše yra „Neteisėtas“ ir „Workhouse“.

Jameso Bellamy krikšto įrašas, rodantis, kad jis yra neteisėtas

Jameso Bellamy krikšto įrašas, rodantis, kad jis yra neteisėtas

Surašymo metu taip pat galite ieškoti savo protėvio, kad pamatytumėte kontekstą, kuriame jie gyvena – pavyzdžiui, ar jie yra namuose su nesusituokusia motina, ar neaiškiai įtraukti į kažkieno vaiko sąrašą?

Kitas žingsnis – kalbėtis su šeimos nariais, tačiau įsitikinkite, kad tai darote taktiškai. Jei nesantuokinis vaikas gimė per kelias paskutines kartas, gali būti, kad šeimoje apie tai atsimenama – nustebsite tuo, ką žmonės nutylėjo per daugelį metų. Jūsų artimieji gali šiek tiek apšviesti aplinkybes, susijusias su jūsų protėvio gimimu ar tolesniu gyvenimu, arba galite pastebėti, kad kažkas jau yra žinoma apie tėvo tapatybę.

Tačiau nepamirškite būti atsargūs klausinėdami. Jūsų artimieji galėjo nutylėti, nes jie dalijasi gėda arba užjaučia. Kita vertus, galite pastebėti, kad jie nieko apie tai nežinojo, ir jus nuliūdina jūsų pažadinta galimybė. Bet jei kas nors žino ir nori dalintis, jo informacija gali būti neįkainojama tęsiant tyrimą.

Niekada negali tiksliai žinoti, kas yra nesantuokinio vaiko tėvas. Tačiau kartais yra ženklų, į kuriuos verta rimtai atsižvelgti. Ar vaikas turi skiriamąjį vardą ar antrąjį vardą, kurį jis dalijasi su asmeniu, susijusiu su šeima, pavyzdžiui, su kaimynu surašymo metu? Ar mama kažkam dirbo, galbūt namų tarnaite? Jei taip, jos darbdavys gali būti kandidatas į tėvą. Be to, jei motina susituokė gimus vaikui, nepamirškite, kad patėvis gali būti biologinis tėvas. Taip pat gali būti verta pažvelgti į įtariamo tėvo valią ir sužinoti, ar jis paliko pinigų nesantuokiniam vaikui ar jų motinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Kaip žaisti „Counter-Strike 1.6

Counter-Strike 1.6“ (toliau – „CS 1.6“) yra legendinis kompiuterinis šaudyklės žaidimas, kuris išlieka vienas iš populiariausių pasirinkimų tarp žaidėjų visame pasaulyje. Šis straipsnis bus skirtas pradedantiesiems, norintiems sužinoti, kaip žaisti „CS 1.6“, ir paaiškinti, kodėl Cybersports.lt yra puiki vieta atsisiųsti šį žaidimą. Kaip žaisti „CS 1.6“ 1. Žaidimo įdiegimas Pirmiausia turite įsidiegti žaidimą. Tai galite […]

Read More
Patarimai

Aplinkos Įrengimas: Kaip Sukurti Funkcionalią ir Estetiškai Patrauklią Aplinką

Aplinkos irengimas, kurioje gyvename ir dirbame, turi didelę įtaką mūsų nuotaikai, darbingumui ir bendram gyvenimo komfortui. Kaip galime sukurti aplinką, kuri būtų ne tik funkcionali, bet ir estetiškai patraukli? Šiame straipsnyje išnagrinėsime svarbiausius elementus, kurie leis jums sukurti harmoningą ir malonią aplinką, tinkančią jūsų poreikiams. 1. Planavimas ir Dizainas Siekiant sukurti funkcionalią ir estetiškai patrauklią […]

Read More
Patarimai

Gedulingių Pietų Kaina: Vertinimo ir Kokybės Santykis

Šiandien vis daugiau žmonių ieško ne tik skania, bet ir sveiką bei aukštos kokybės maistą, ypač pietums. Gedulingi pietūs tampa ne tik kasdienybe, bet ir tam tikra gyvenimo kokybės dalimi. Tačiau, su didėjančiomis gyvenimo išlaidomis, kyla svarbus klausimas: kiek verta mokėti už gedulingus pietus ir kokį vaidmenį vaidina maisto vertinimas bei kokybė? Gedulingų Pietų Kaina: […]

Read More