Kaip rasti paslėptas kameras „Airbnb“ ar viešbučio kambaryje

Viešbučių kambariuose paslėptos kameros jau seniai kelia susirūpinimą švelniai paranojišku keliautoju. Tačiau per pastaruosius porą metų nekvėpuojančios antraštės buvo sutelktos į kitą problemą: neatskleistos, paslėptos „Airbnb“ nuomos kameros.

Nors saugos kameros įrengimas priglobtoje nuosavybėje neprieštarauja „Airbnb“ paslaugų teikimo sąlygoms, praktikoje yra aiškios gairės. Turi būti atskleista bet kokia patalpose esanti kamera, net jei ji yra lauke ar neveikia, ir jos negalima įrengti privačiose erdvėse, pavyzdžiui, miegamuosiuose ar vonios kambariuose.

Kai kurie vedėjai arba negavo atmintinės apie informacijos atskleidimą, arba nusprendė jos nepaisyti. Tai šiek tiek mažiau rūpesčio dėl privatumo, kai fotoaparatas yra aiškiai matomas bendroje erdvėje, bet kai jis paslėptas padirbto dūmų detektoriaus, žadintuvo ar paveikslų rėmelio viduje?

Tai tikra problema.

Laimei, jei nerimaujate dėl paslėptų „Airbnb“ kamerų, nesate visiškai bejėgis. Yra keli būdai, kaip juos išbandyti, ir nė vienas iš jų nereikalauja daugiau nei šiek tiek laiko ir pastangų ir galbūt išmaniojo telefono kišenėje.

Toliau aprašome keletą būdų, įskaitant fizinius patikrinimus, tinklo nuskaitymą ir signalinės lemputės atspindžių bei infraraudonųjų spindulių žiburių paiešką. Atkreipkite dėmesį, kad nors jie visi suteikia jums daugiau galimybių aptikti vartotojui tinkamas apsaugos kameras, nėra jokių garantijų.

Kažkas, turintis pakankamai pinigų, įgūdžių ir motyvacijos, gali pastatyti paslėptą kamerą, kurios praktiškai neįmanoma aptikti be profesionalios įrangos. Tačiau dauguma „Airbnb“ šeimininkų ir viešbučių darbuotojų, laimei, nepatenka į šią kategoriją!

Paslėptų fotoaparatų nustatymas: apžvalga

Yra daug įvairių paslėptų kamerų, tiek fizinės išvaizdos, tiek galimybių. Toliau plačiau pakalbėsime apie fizinius atributus, tačiau kalbant apie galimybes, kai kuriuos paslėptų fotoaparatų tipus lengviau rasti nei kitus.

Apsaugos kameros (paslėptos ar kitokios) yra trijų pagrindinių variantų. Dauguma namams skirtų fotoaparatų belaidžiu ryšiu prisijungia prie interneto, kad filmuotą medžiagą būtų galima žiūrėti nuotoliniu būdu arba įkelti į serverį, esantį už patalpų ribų.

Kitos apsaugos kameros, ypač brangesni modeliai, vietoj „Wi-Fi“ naudoja fizinį kabelį, kad prisijungtų prie vietinio tinklo. Dažnai tas pats laidas maitina ir fotoaparatą. Priklausomai nuo jų nustatymo, laidines ir belaides kameras gali aptikti įvairios programos.

Trečias įprastas apsaugos kamerų tipas neturi interneto galimybių. Tai apima senesnes analogines sistemas, taip pat fotoaparatus, kurie tiesiog įrašo medžiagą į SD kortelę ar kitokio tipo saugyklą, kad kažkas galėtų jas surinkti vėliau.

Jų neįmanoma rasti naudojant standartines programas ir programas, tačiau vis tiek jas galima pastebėti atliekant fizinę apžiūrą.

„Wifi“ namų apsauga

Pradėkite nuo fizinės apžiūros

Geriausia pradėti ieškoti ieškant paslėpto fotoaparato viešbučio kambaryje ar „Airbnb“ yra atliekant fizinį patikrinimą. Nepamirškite, kad kameroms norint, kad jos būtų veiksmingos, reikia trijų dalykų: regėjimo linijos, kad ir ką jie įrašytų, pakankamai šviesos scenai įrašyti ir patikimo energijos šaltinio.

Nors paslėptą kamerą galima pastatyti į sieną ar lubas, tai yra mažiau įprasta, nes tam reikia papildomų konstrukcijų ir išlaidų. Vietoj to, kameros dažnai yra paslėptos kasdieniame objekte, kuris nekels įtarimų aplinkoje, kurioje jis yra.

Kadangi joms reikia pastovaus maitinimo, daugelis paslėptų kamerų yra įmontuotos į elektroninį įrenginį su esamu kabeliu. Taip pat dažnai jų rasite prie sienos ar lubų pritvirtintoje įrangoje, nes kabelius galima lengvai paslėpti už prietaiso ar virš jo. Objektai, kurie paprastai nėra paimami, nejudinami ar tiriami, yra įprasti tikslai.

Žemiau pateikiamas neišsamus objektų, paprastai naudojamų paslėpti apsaugos kamerą, sąrašas. Būtinai patikrinkite, ar nėra mažų skylučių, taip pat mažų, skaidrių sričių, esančių kituose tvirtuose išorėse.

Taip pat verta patikrinti ventiliacijos angas ir angas sienoje ar lubose, kur kas nors galėtų įdiegti ir prieiti prie fotoaparato, o tai nėra ypač akivaizdu.

 • Dūmų detektorius
 • Kintamosios srovės adapteris
 • Signalizacijos jutiklis
 • Telefonas
 • Stalas arba stovinti lempa
 • Elektros lizdas
 • Sieninis laikrodis
 • Veidrodis
 • Žadintuvas
 • Muilo indas
 • Dantų šepetėlio laikiklis
 • Audinių dėžutės
 • DVD grotuvas ar kitas priedėlis
Mažos apsaugos kameros

Kaip aptikti paslėptus fotoaparatus telefonu

Jei atlikus pagrindinį patikrinimą nieko nepastebėta, laikas ištraukti telefoną. Surasti paslėptas kameras išmaniajame telefone galima dviem būdais: nuskaityti kompiuterių tinklą ir naudoti savo telefono žibintuvėlį bei kamerą fiziniam aptikimui.

Paslėpto fotoaparato objektyvo aptikimas

Visi fotoaparatai turi objektyvą, o visi objektyvai tam tikru laipsniu atspindi šviesą. Todėl vienas iš paprasčiausių paslėptos kameros patikrinimų yra paprasčiausiai uždaryti užuolaidas, išjungti šviesą ir telefono žibintuvėliu ieškoti signalinių atspindžių ten, kur neturėtų būti.

Kadangi šviesa turi pataikyti į objektyvą tinkamu kampu, kad ji atsispindėtų jums, turėsite lėtai nuskaityti kambarį ir apšviesti šviesą iš skirtingų taškų. Atminkite, kad šis metodas neveiks fotoaparatui, paslėptam veidrodyje, ar bet kuriai kitai, kurios paviršius yra labai atspindintis.

Infraraudonųjų spindulių šviesos aptikimas iš paslėptų fotoaparatų

Skirtingai nei žmogaus akis, išmaniųjų telefonų kameros paprastai gali žiūrėti infraraudonųjų spindulių (IR) šviesos šaltinius. Infraraudonųjų spindulių žibintai naudojami įvairiems tikslams, įskaitant daugelį nuotolinio valdymo pultų. Mums naudinga, kad jie taip pat dažniausiai būna apsaugos kamerose, kad jie galėtų veikti tamsoje.

Todėl gali būti įmanoma naudoti telefoną, kad aptiktų paslėptą kamerą per jos skleidžiamą infraraudonųjų spindulių šviesą. Kad naktinėse nuotraukose nebūtų rodomi infraraudonųjų spindulių šviesos šaltiniai, daugumos išmaniųjų telefonų gale nukreiptoje kameroje paprastai yra įmontuotas IR filtras. Tačiau priekinė kamera dažnai to nedaro.

Tai galite išbandyti išjungę šviesą ir įjungę telefoną asmenukių režimu. Dabar nukreipkite įprastą televizoriaus nuotolinio valdymo pultą į priekinę kamerą ir paspauskite bet kurį nuotolinio valdymo pulto mygtuką. Jei paspaudus mygtuką telefono ekrane pasirodo maža, ryški šviesa, galite eiti.

Telefono naudojimas norint pastebėti „Airbnb“ paslėptos kameros infraraudonųjų spindulių šviesą yra panašus į paiešką naudojant žibintuvėlį (viršuje). Tamsiame kambaryje įgalinkite priekinę kamerą telefone ar planšetiniame kompiuteryje ir lėtai pastumkite prietaiso priekį aplink kiekvieną kambarį. Nepamirškite lubų!

Jei ekrane pasirodo maža ryški šviesa, kurios nematyti plika akimi, norėsite ją patikrinti.

Belaidis maršrutizatorius

Tinklų nuskaitymas paslėptoms kameroms

Jei paslėpta kamera yra prijungta prie to paties „Wi-Fi“ tinklo, prie kurio jums buvo suteikta prieiga, yra įvairių išmaniųjų telefonų programų, kurios gali padėti ją aptikti.

Ši technika yra naudingesnė „Airbnb“ nei viešbutyje, nes greičiausiai prie tinklo bus prijungta daug mažiau įrenginių. Prisijungę prie „Wi-Fi“, įjunkite tinklo skaitytuvą, pvz., „Fing“ ar „WiFiman“. Abi programos, pasiekiamos „iOS“ ir „Android“, veikia panašiai.

Jie greitai nuskaitys jūsų naudojamą tinklą ir pateiks visų prie jo prijungtų įrenginių sąrašą. Pamatysite kiekvieno įrenginio pavadinimą, taip pat aparatūros ir IP adresus, gamintoją, modelio pavadinimą ir piktogramą, nurodančią, kokio tipo įrenginys tai yra.

Pamatysite telefoną ar planšetinį kompiuterį, kurį naudojate nuskaitymui atlikti, ir „Wi-Fi“ maršrutizatorių. Neretai galima pamatyti ir kitus prijungtus įrenginius, pavyzdžiui, išmaniuosius televizorius ir garsiakalbius ar srautinės medijos dėžutes.

Atidžiai apžiūrėkite visų neatpažįstamų įrenginių pavadinimus, gamintojus ir modelius. Kai kurios kameros yra labai akivaizdžios, jas nurodo gamintojo ar modelio pavadinimai, tačiau kiti yra labiau nenusakomi.

Matai ką nors įtartino? Laikas pažvelgti iš arčiau. Atkreipkite dėmesį į IP adresą, susietą su jums rūpimu įrenginiu. Tai bus keturi skaičiai nuo 0 iki 254, tokiu formatu kaip 192.168.0.25.

Dabar atidarykite uosto nuskaitymo programą, pvz., „HE Network Tools“. Šis tinklo diagnostikos rinkinys gali padaryti daug dalykų, tačiau mūsų tikslams tai yra naudingiausia funkcija „TCP prievado nuskaitymas“. Pasirinkite tai ir įveskite savo pažymėtą IP adresą.

Programa parodys įrenginyje naudojamų „prievadų“ sąrašą ir tai, kokios tinklo paslaugos paprastai yra susijusios su tais prievadais. Ypač įdomūs yra 80 ir 8080 prievadai, kurie paprastai naudojami prieigai prie interneto suteikti.

Tokiu atveju nukreipę naršyklę į IP adresą ir prievadą (pvz .: http://192.168.0.25:8080), galite pateikti tinklalapį su daugiau informacijos apie tai, kas iš tikrųjų yra įrenginys. Blogai sukonfigūruotuose fotoaparatuose jis gali pateikti net patį vaizdo įrašą.

554 ir 1935 prievadų buvimas (vaizdo srautas) taip pat gali būti ženklas, kad įrenginys yra kamera, nors kiti namų įrenginiai taip pat gali naudoti tuos prievadus. Jei atviro prievado tikslas nėra akivaizdus iš jo aprašymo, atsakymą turėtų pateikti greita „Google“ paieška.

Kiti tinklai

Geriausia apsaugos kameros nustatymo praktika yra įdėti ją į tam skirtą tinklą, turintį kitą slaptažodį. Kadangi tam reikia papildomų žinių ir išlaidų, daugelis „Airbnb“ savininkų to nedaro, tačiau kai kurie tai padarys. Dėl to daug sunkiau susekti paslėptų kamerų egzistavimą, tačiau galbūt tai nėra neįmanoma.

Tinklo skaitytuvai, tokie kaip „Fing“ ar „Wifiman“, taip pat parodys kitų „Wi-Fi“ tinklų pavadinimus šioje srityje kartu su jų signalo stiprumu (mažesni skaičiai = stipresnis signalas). Paprastai stipresnis signalas reiškia artimesnį artumą, todėl stebėkite bet kokius keistai pavadintus tinklus, turinčius panašų (arba stipresnį) signalą nei tas, prie kurio esate prisijungę.

Didesnėse savybėse pabandykite atlikti nuskaitymą iš skirtingų namo dalių, kad įsitikintumėte, jog viskas aprėpta. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad galima paslėpti belaidžio tinklo pavadinimą (SSID). Jei tai buvo padaryta, vardas nebus rodomas tikrinant tinklą, tačiau paslėptas / neįvardytas tinklas gali.

Kiti paslėptų fotoaparatų aptikimo būdai

Išmanieji telefonai nėra vieninteliai įrenginiai, kurie gali padėti aptikti paslėptas kameras. Tokios tabletės kaip „iPad“ veikia lygiai taip pat, o jei keliaujate su nešiojamuoju kompiuteriu, aukščiau paminėtoms tinklo ir prievado nuskaitymo programoms yra galingų alternatyvų.

Taip pat yra specialių įrenginių, kurie gali padėti aptikti kai kuriuos fizinius apsaugos kamerų atributus, nors iš tikrųjų tai nėra kažkas, dėl ko jaudintis.

Darbalaukio programos

„Nmap“ gyvuoja daugiau nei du dešimtmečius ir tebėra stiprus. Tai galima „Windows“, „MacOS“ ir „Linux“. „Kismet“ yra dar viena nemokama, atviro kodo parinktis, veikianti tiek „Linux“, tiek „MacOS“.

Gerose tik „MacOS“ programose yra „Network Analyzer Pro“ ir „LanScan“. Visi šie įrankiai yra (daug) galingesni nei rasti mobiliuosiuose įrenginiuose.

Tinklo protokolo analizatoriai, tokie kaip „Wireshark“, prieinami „Windows“, „MacOS“ ir „Linux“, leidžia pamatyti srauto, kuris juda tinkle, tipą (o kartais ir turinį).

Didelio vaizdo srauto matymas be jokios priežasties gali būti dar vienas geras būdas aptikti kamerą, nors vėlgi turėsite būti tame pačiame tinkle kaip ir pati kamera.

Rankiniai dalykėliai

Apskritai dauguma vartotojų lygio fotoaparatų aptikimo įtaisų nėra labai geri. Nors yra tikimybė, kad pastebėsite objektyvo atspindį ar infraraudonųjų spindulių šviesą, daugelis detektorių nėra efektyvesni už pirmiau minėtus metodus.

Radijo dažnio (RF) skaitytuvai gali padėti aptikti paslėptą belaidę kamerą, net jei ji yra prijungta prie savo specialiojo „Wi-Fi“ tinklo. Vis dėlto šių dienų problema yra kitų belaidžių įrenginių, besiveržiančių į eterį, skaičius.

Net jei išjungsite visus kitus savo įrenginius ir visa kita namuose, kas gali skleisti belaidžius signalus, nieko negalite kontroliuoti už turto ribų.

Nors jums gali šiek tiek pasisekti atskiruose namuose kaime, daugiabučiuose namuose ar didmiestyje, jūs tiesiog praleisite visą laiką vaikydamiesi savo kaimyno kūdikių monitorių!


Turite klausimų apie paslėptų kamerų paiešką ar kitų patarimų, kaip jas aptikti? Palikite juos komentaruose!

Vaizdai per

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Žibintų apiplovimo purkštukai: Kodėl jie yra svarbus saugumo elementas ir kaip juos pakeisti

Automobilių saugumas yra vienas iš svarbiausių dalykų kiekvieno vairuotojo gyvenime. Viena iš mažiau pastebimų, bet labai svarbių dalių, yra žibintų apiplovimo purkštukai. Šie nedideli detalių elementai gali turėti didelę įtaką vairuotojų ir keleivių saugumui. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl žibintų apiplovimo purkštukai yra tokie svarbūs, ir kaip juos pakeisti tinkamai. Kodėl žibintų apiplovimo purkštukai yra svarbus […]

Read More
Patarimai

WiFi kameros: Moderni stebėjimo technologija ir jos naudojimo galimybės

WiFi kameros arba belaidės stebėjimo kameros yra technologinis stebuklas, kuris suteikia galimybę stebėti ir saugoti vaizdo medžiagą be jokių laidų ir kabelių jungčių. Šios kameros ne tik atneša patogumą, bet ir įgalina plačią naudojimo sritį, pradedant nuo namų apsaugos iki verslo stebėjimo. Šiame straipsnyje išnagrinėsime šios technologijos privalumus, veikimo principus bei įvairias jos taikymo galimybes. […]

Read More
Patarimai

Stiliaus Išraiška: Įspūdingi Ir Unikalūs Auskarai

Auskarai yra daugiau nei tik aksesuarai. Jie yra asmeninės stiliaus išraiškos priemonė, galinti atskleisti ne tik individualų skonį, bet ir asmenybę. Nuo subtilių ir elegantiškų iki didingų ir išskirtinių, auskarai gali sukurti unikalų įvaizdį ir pabrėžti mūsų unikalumą. Šiame straipsnyje aptarsime įvairius auskarų stilius, jų simboliką ir kaip juos derinti su kasdiene ir šventine apranga. […]

Read More