Kaip rasti paslėptas šnipinėjimo programas „Android“ telefonuose

Nors dauguma žmonių turi išmanųjį telefoną ir praleidžia jam daug laiko, iš tikrųjų yra gana retai žinomi viskas, ką gali padaryti jūsų telefonas. Tam tikru požiūriu tai yra visiškai normalu, juk jūs neturite būti mechanikas, kad vairuotumėte automobilį, tačiau tuo pačiu į savo telefonus įdėjome tiek daug savo gyvenimo ir informacijos, kad kartais nežinome apie saugumą pažeidžiamumas gali patekti į karštą vandenį.

Atsižvelgdami į tai, mes parengėme vadovą, kuriame nurodoma, kaip rasti ir atpažinti paslėptas šnipinėjimo programas ar šnipinėjimo programas „Android“ telefone ir kaip jų atsikratyti.

Norėdami nustatyti paslėptas programas, reikia eiti dviem pagrindiniais keliais; atliekant keletą rankinių patikrinimų arba alternatyviai naudojant šnipų detektoriaus programą, pvz., nemokamą programą „Certo Mobile Security“ kad lengvai nuvalytumėte telefoną vienu paprastu žingsniu.

Nematomo šnipinėjimo „Android“ telefone požymiai

Jūsų telefonas yra įsišaknijęs ir jūs to nepadarėte

Įsišaknijimas yra procesas, kai peržengiami kai kurie „Android“ įrenginio saugos lygiai, kad būtų galima geriau valdyti įrenginį. Įsišaknijimas nėra ypač sunkus, tačiau tam reikia tam tikrų techninių žinių ir tai nebus kažkas, kas atsitiks jūsų įrenginiui netyčia. Jei pastebite, kad jūsų telefonas ar planšetinis kompiuteris yra įsišaknijęs, ir tai padarėte ne jūs, yra didelė tikimybė, kad jūsų įrenginys buvo nulaužtas.

Nors kenkėjišką programinę įrangą galima įdiegti „Android“ įrenginyje neįsišaknijus, įdiegtos saugos priemonės neleidžia kai kurioms šnipinėjimo programų funkcijoms išnaudoti visų galimybių. Dėl šios priežasties įsilaužėliai, norintys gauti prieigą prie tam tikrų jūsų telefono funkcijų ar duomenų, dažnai pirmiausia įjungia įrenginį, kad suteiktų jiems šią kontrolę.

Jei manote, kad jūsų įrenginys galėjo būti įsišaknijęs „Certo Mobile Security“ programa gali patikrinti, ar nėra nematomos šnipinėjimo programos.

Jūsų telefonas staiga arba nepaaiškinamai naudoja daug duomenų

Šnipinėjimo programos paprastai veikia siunčiant didžiulį kiekį duomenų iš jūsų telefono į šnipinėjimo programų teikėjo serverius, prie kurių įsilaužėlis gali pasiekti jiems patogiu metu. Jie taip pat dažnai gali realiuoju laiku prisijungti prie jūsų telefono pokalbių, vietos ar pranešimų. Tam, kad visa ši informacija būtų išsiųsta, jūsų telefonas turi naudoti daug papildomų duomenų. Jei jūsų telefonas naudoja daug daugiau duomenų, nei manote, kad turėtų būti, jie galėjo būti pažeisti.

Kažkas per daug žino apie tave

Tai skamba keistai, bet jei pastebėsite, kad kažkas, atrodo, žino, kur buvote, prieš jums jam pasakant, ar su kuo kalbėjotės, jums nepaskelbus tos informacijos, galbūt jis tiesiog stebi jūsų telefono veiklą. Mes visi įsivaizduojame, kad įsilaužėliai yra nusikaltėliai ir nepažįstami žmonės, tačiau nerimą keliančią šnipinėjimo programinę įrangą artimiausi aukos įdiegia tiek dėl asmeninių, tiek dėl finansinių priežasčių.

Nematomų šnipinėjimo programų tipai

Komercinė šnipinėjimo programa

Yra palyginti didelė rinka pagal užsakymą sukurtų komercinių šnipinėjimo programų. Keletas šio tipo šnipinėjimo programų pavyzdžių yra „MSPY“, „FlexiSpy“ ir „XNspy“. Šias programas galima nusipirkti net už 30 USD ir lengvai įdiegti į kieno nors telefoną ar įrenginį, kad būtų galima stebėti ir įrašyti visą jų veiklą. Po įdiegimo tokio tipo programas galima lengvai paslėpti; todėl telefono savininkui jis visiškai nematomas. Daugelis įsilaužėlių suteikia galimybę jį paslėpti kaip programos funkciją, tačiau net jei taip nėra, programa vis tiek gali būti lengvai paslėpti „Android“, atlikdami keletą paprastų veiksmų.

Piktnaudžiavimas teisėtomis programomis

„Android“ telefone yra daugybė funkcijų ir programų, sukurtų taip, kad jos būtų naudingos vartotojui, tačiau, deja, hakeris gali jomis piktnaudžiauti, kad jus slapta šnipinėtų.

  • Teisėtos stebėjimo programos: Tokios programos kaip „Life360“, „FindMyKids“ ir „Family Locator“ yra skirtos susirūpinusiems asmenims stebėti savo vaikus ar kitus šeimos narius ar draugus. Jie naudingi norintiems patikrinti, ar jų vaikas saugiai lankė mokyklą, ar draugų grupei, organizuojančiai susitikimą. Tačiau jei įsilaužėlis ar stebėtojas sugebėjo tai įsidiegti į kieno nors telefoną be jų žinios, jie galėjo jį naudoti savo vietovei stebėti, aukai nieko apie tai nežinant.
  • Žemėlapių / navigacijos programos: Tokie dalykai kaip „Google Maps“ dažnai turi funkciją, leidžiančią jums bendrinti savo buvimo vietą su kitu tos pačios programos vartotoju. Puikiai tinka susirasti savo draugus, bet ne taip gerai, jei įsilaužėlis ar seklys sulaiko jūsų telefoną. Jie gali lengvai nustatyti jūsų telefoną, kad bet kada galėtų su jais bendrinti jūsų buvimo vietą, o tai gali būti pavojinga jums.

Nors piktnaudžiavimas tokiomis teisėtomis programomis negali įsilaužėliams ar stebėtojams suteikti tiek informacijos, kiek komercinė šnipinėjimo programa, jie vis tiek gali kelti grėsmę jūsų saugumui. Šie metodai tampa vis populiaresni, nes jiems reikalinga tik trumpalaikė prieiga prie aukos telefono, jie nieko nekainuoja ir juos lengva nuslėpti.

„ZeroDay“ šnipinėjimo programa

„ZeroDay“ šnipinėjimo programa yra apibūdinta anksčiau nežinomoms grėsmėms ir pažeidžiamumams, kuriuos kartais jau naudojasi įsilaužėliai. Kartais tai būna šnipinėjimo programa. 2019 m. Buvo atskleistas „ZeroDay“ pažeidžiamumas kurį įsilaužėliai naudojo, kad suteiktų jiems visišką kontrolę „Android“ telefonams. Šiame pavyzdyje auką turėjo įsitraukti į sukčiavimą, dėl kurio jie turėjo atsisiųsti kenkėjišką programą arba apsilankyti užkrėstoje svetainėje. Programa ar svetainė būtų kruopščiai sukonstruoti, kad atrodytų teisėti, o tai reiškia, kad daugeliu atvejų aukos nežinotų, kad į jas buvo įsilaužta, kol nebuvo per vėlu. Galite perskaityti mūsų dienoraštis čia apie budrumo prieš sukčiavimo išpuolius svarbą ir kaip juos pastebėti.

Kaip rasti paslėptą šnipinėjimo programą „Android“

Dabar, kai apžvelgėme nematomų šnipinėjimo programų tipus, kurie gali tykoti jūsų „Android“ telefone, mes jums pasakysime, kaip juos rasti ir, dar svarbiau, kaip jų atsikratyti.

Lengviausias būdas sužinoti, ar telefone nėra nieko kenkėjiško, naudodamas nuskaitymo programą, pvz., Nemokamą programą „Certo Mobile Security“.

Jei nuspręsite patys patikrinti savo telefoną, atlikite šiuos veiksmus:

Peržiūrėkite programas, kurių neatpažįstate

Daugelis iš mūsų turi atsisiųstų žaidimų ar programų puslapius ar aplankus, kuriuos galbūt naudojome neilgai, o paskui pamiršome (žiūriu į jus „Strava“). Greitas patikrinimas naudojant visas telefone įdiegtas programas yra paprastas būdas rasti šnipinėjimo programą. Čia svarbu atsiminti, kad yra tam tikras programų skaičius, kurios yra iš anksto įdiegtos jūsų telefone, jei kyla abejonių, atlikite „Google“ tyrimus, kad sužinotumėte, ar programos, kurių neatsimenate, yra įprastos „Android“ dalys įsteigta.

Patikrinkite savo programoms suteiktus leidimus

Tai gali būti šiek tiek daugiau laiko reikalaujanti rankiniu būdu, tačiau svarbu išsiaiškinti, kurios programos gali pasiekti jūsų mikrofoną, fotoaparatą ar vietos duomenis. Tai gali atskleisti, ar programa jus slapta seka be jūsų žinios ar leidimo, ir tai bus gana patikimas rodiklis, leidžiantis nustatyti paslėptas šnipinėjimo programas.

Jei neturite laiko atlikti šių rankinių veiksmų, galite įdiegti „Certo Mobile Security“ programą, palieskite „Privatumo auditas“ ir peržiūrėkite įdiegtų programų sąrašą kartu su tuo, kurie pasiekia jūsų GPS vietą, kamerą, mikrofoną ar kitas įrenginio funkcijas.

Norėdami patikrinti rankiniu būdu, atlikite šiuos veiksmus:

  1. Atviras Nustatymai.
  2. Palieskite Programos arba Tvarkykite programas.
  3. Palieskite Programos leidimai.
  4. Palieskite kiekvieną leidimą, kad sužinotumėte, kurios programos turi prieigą, ir atitinkamai koreguokite.

Stebėkite savo vietos simbolį

„Android“ įrenginiai praneša, kai programa naudoja jūsų įrenginio vietą, ekrano viršuje esančioje pranešimų juostoje rodydami mažą simbolį. Jei pastebite, kad šis vietovės simbolis nuolat rodomas, tačiau nenaudojate jokių programų, kurioms leidžiama pasiekti jūsų vietovės duomenis, tai gali būti ženklas, kad nematoma šnipinėjimo programa veikia fone ir stebi jūsų vietą.

Ar „Google Play Protect“ išjungta?

„Google Play Protect“ yra įmontuotas „Android“ virusų ir kenkėjiškų programų skaitytuvas. Jis skirtas veikti fone, kad automatiškai nuskaitytų kiekvieną programą, atsisiųstą į jūsų „Android“ telefoną, ar nėra virusų ar kenkėjiškų programų. Numatytasis „Google Play Protect“ nustatymas yra, kad jis būtų įjungtas, taigi, jei jis išjungtas, taip gali būti dėl to, kad kažkas įdiegė kažką pavojingo jūsų telefone ir jam reikėjo išjungti apsauginį skaitytuvą, kad jis galėtų tai padaryti.

Jei norite rankiniu būdu patikrinti „Google Play Protect“ nustatymus:

  1. Atidarykite „Google Play“ parduotuvės programą.
  2. Palieskite Meniu> „Play Protect“> Nustatymai.
  3. Patikrinti Nuskaitykite įrenginį dėl grėsmių saugumui yra įjungtas.

Jei įtariate ir manote, kad kažkas gali jus persekioti skaitmeniniu būdu, neignoruokite to. Galite atlikti anksčiau nurodytus veiksmus, kad patikrintumėte, ar telefone nėra patvirtintos veiklos. Arba galite atsisiųsti mūsų nemokamą programą, „Certo Mobile Security“ norėdami išvalyti telefoną, ar jame nėra šnipinėjimo programų, ir patikrinkite visus šiuos nustatymus bei teises vienu patikimu žingsniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Projektų rengimas: Veiksmai ir etapai siekiant sėkmingos projekto realizacijos

Projektų rengimas yra sudėtingas procesas, kuriame įgyvendinami ir valdomi tam tikri tikslai, siekiant sėkmingos projekto realizacijos. Tai apima daugybę veiksmų ir etapų, kuriuos reikia įveikti, kad būtų pasiekti norimi rezultatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime svarbiausius veiksmus ir etapus, kurie padės užtikrinti projektų sėkmę. 1. Projekto iniciavimas Pirmasis žingsnis kuriant projektą yra jo iniciavimas. Tai apima idėjos […]

Read More
Patarimai

Unlocking the Mysteries of Cord Cutting in Spirituality: Breaking Free from Negative Influences

In the realm of spirituality, there exists a concept that has gained increasing attention and relevance: cord cutting. Often associated with energy work and holistic healing practices, cord cutting is a profound technique aimed at releasing negative attachments and influences that may be hindering an individual’s spiritual growth and well-being. In essence, it is a […]

Read More
Patarimai

SPA Palangoje dviems: romantiška atostogų patirtis porai

Ar ieškote būdo šiek tiek pažadinti romantiškumą su savo partneriu? Ar norite pabėgti nuo kasdienio gyvenimo rato ir leisti laiką tik sau? Jei taip, tada SPA Palangoje gali būti būtent tai, ko jums reikia. Šis pajūrio kurortas Lietuvos širdyje siūlo ne tik puikią poilsio ir atsipalaidavimo atmosferą, bet ir unikalią galimybę sukurti neprilygstamą romantišką patirtį […]

Read More