Kaip su dėmesingumu rasti laisvę nuo praeities

Autorius Charlesas A. Francis

„Niekas už mūsų ribų negali mūsų valdyti viduje. Kai tai žinome, tampame laisvi “. ~ Buda

Daugelis iš mūsų turi skaudžius prisiminimus, kuriuos verčiau pamiršime – sunkią vaikystę, skaudžius santykius ar traumuojantį įvykį. Dažniausiai randame būdų, kaip išvengti jų mąstymo, todėl neišgyvename skaudžių emocijų.

Priežastis, dėl kurios jie ir toliau mums kelia skausmą ir kančią, yra ta, kad jie lieka neišspręsti. Jie verda mūsų pasąmonėje ir kasdien pasireiškia mūsų požiūriu ir veiksmais, taigi ir santykiais.

Tuo pačiu norime gyventi laimingą ir pilnavertį gyvenimą. Tačiau kol šie klausimai lieka neišspręsti, mes niekada nerasime laisvės nuo savo kančios ir nesuvoksime ramybės ir laimės, kurios ieškome.

Čia mes panagrinėsime, kaip dėmesingumo praktika gali padėti jums įveikti skaudžią praeitį. Tačiau pirmiausia aptarsime kai kuriuos skaudžių prisiminimų šaltinius, dalykus, kuriuos darome, kad jų išvengtume, ir jų kainą.

Skaudžių prisiminimų šaltiniai

Yra įvairių skaudžių prisiminimų šaltinių. Pagrindiniai yra mūsų santykiai su tėvais, romantiški santykiai ir traumuojantys įvykiai.

Daugelis iš mūsų turi įtemptus santykius su savo tėvais. Mes dažnai jaučiame, kad jie nesuteikė mums kai kurių reikalingų dalykų, tokių kaip meilė, dėmesys ar finansinė parama. Gal jie buvo aplaidūs ar net įžeidė. Kad ir kaip ten bebūtų, daugelį šių skaudžių vaikystės prisiminimų mes nešiojamės didžiąją savo gyvenimo dalį.

Jei neturėjome gerų santykių su savo tėvais, tada yra tikimybė, kad mūsų romantiniai santykiai nepasisekė daug geriau. Jei tėvai mūsų nemoko, kaip palaikyti sveikus santykius, mes paprasčiausiai įveikiame savo įgūdžius, kaip susitvarkyti.

Kai iš savo tėvų negauname to, ko mums atrodo reikalinga, mes linkę tų dalykų tikėtis iš savo partnerio. Kartais partneriui keliame nepagrįstus lūkesčius, kuriuos jam sunku įgyvendinti. Čia prasideda kova dėl valdžios.

Kai kurie iš mūsų galėjo patirti traumuojantį įvykį, su kuriuo niekada iki galo nesusitvarkėme. Kai kurie pavyzdžiai yra žodinė ir fizinė prievarta, seksualinė prievarta ar net nelaimingas atsitikimas. Tai gali turėti ilgalaikį poveikį, ypač jei mes nesikreipėme į profesionalų pagalbą arba neišugdėme gerų įveikos įgūdžių.

Dalykai, kuriuos darome, kad išvengtume skaudžių prisiminimų

Natūralu, kad norime išvengti skaudžių prisiminimų, ypač jei dar neišmokome, kaip su jais elgtis. Tokiais atvejais galime jaustis bejėgiai ką nors daryti.

Jei kažkas kitas yra mūsų skausmo ir kančios priežastis, galime tikėtis, kad jis ištaisys padėtį. Bet tai dažniausiai yra nerealu. Atsakingas asmuo gali būti toli nuo mūsų gyvenimo dėl laiko, atstumo ar jų praeities. Jie taip pat gali nenorėti.

Kai nežinome, kaip elgtis su skaudžiais prisiminimais, sukuriame gynybos mechanizmus, kurie padės išvengti su jais susijusių jausmų. Tai paprastai apima bandymą vengti galvoti apie tuos prisiminimus.

Mes galime išvengti situacijų, kurios sukelia skaudžius prisiminimus. Pavyzdžiui, jei turėjome ypač nelaimingą vaikystę, galime išvengti šeimos susitikimų. Arba, jei turėjome blogos patirties su žmogumi, galime vengti panašių žmonių.

Kažkada turėjau bendradarbį, kuris padarė viską, kas įmanoma, kad išvengtų pokalbio su manimi, o jei taip padarė, tai buvo trumpa ir esmė. Ji neturėjo problemų su niekuo kitu – tik su manimi. Vėliau atėjau sužinoti, kad atrodau panašus į buvusį jos vaikiną. O kad būtų dar blogiau, pradėjau dirbti įmonėje tą pačią dieną kaip ir jos gimtadienis.

Kitas mechanizmas, kurį naudojame, kad išvengtume skaudžių prisiminimų, yra užimti protą, kad jie nepakiltų į paviršių. Mes tai darome, būdami kuo užimti. Tai mūsų sąmoningame galvoje nepalieka vietos prisiminimams iš pasąmonės kilti.

Mes taip pat galime apsupti daug triukšmo ir aktyvumo. Tai turi tą patį efektą kaip ir užsiėmimas.

Per didelio triukšmo ir aktyvumo mūsų gyvenime problema yra ta, kad tai pernelyg stimuliuoja mūsų protą ir mes negalime jo sulėtinti. Iš esmės esame įstrigę. Galbūt norėsime tylaus proto, bet bijome to.

Kai kuriais atvejais žmonės kreipiasi į narkotikus ir alkoholį. Tai nuobodina protą, todėl lengviau išvengti skaudžios praeities prisiminimo. Žmonės, vartojantys narkotikus ar alkoholį, kad išgyventų skaudžius prisiminimus, arba patyrė sunkių traumų, arba neišmoko elgtis apskritai su gyvenimu. Pastaruoju atveju jie tikriausiai užaugo neveikiančioje aplinkoje ir negalėjo užmegzti sveikų ryšių su savo tėvais ar kitais žmonėmis

To bagažo nešiojimo išlaidos

Beveik visi mes gabename bagažą iš savo praeities, nesvarbu, ar tai suvokiame, ar ne. Dar mažiau galime suvokti, kiek tas bagažas daro įtaką mūsų gyvenimui. Tai pasireikš mūsų požiūriu į kitus žmones, taigi ir į tai, kaip mes su jais elgiamės, ty savo santykius.

Pavyzdžiui, jei partneris mus išdavė praeityje, tikėtina, kad mums bus sunku pasitikėti būsimu partneriu. Tas nepasitikėjimas gali taip giliai įsišaknyti mūsų psichikoje, kad galime net pasinerti į nepatikimus žmones, nes tai sustiprina mūsų požiūrį į kitus žmones.

Apskritai, visi mūsų neišspręsti klausimai suksis mūsų pasąmonėje, kol mes su jais nesusidursime ir juos transformuosime. Kaina yra mūsų vidinė ramybė, laisvė ir laimė.

Sąmoningumo požiūris į laimę

Daugelis iš mūsų buvo mokomi, kad laimę teikia materialinių vertybių įgijimas ir pasiekimai. Už pinigus galime nusipirkti dalykų, kurie leidžia mums jaustis gerai, pavyzdžiui, naują automobilį, drabužius, papuošalus ir pan. Mūsų pasiekimai suteikia mums pasididžiavimo jausmą. Jie leidžia mums jaustis gerai apie save.

Materialųjį turtą ir pasiekimus sieja tik tas dalykas, kad jie teikia mums jausminį malonumą ar emocinį pasitenkinimą. Tai yra, jie kreipiasi į mūsų jausmus ir emocijas. Ir mes esame linkę tai tapatinti su laime.

Šio požiūrio problema yra ta, kad mūsų jausmai ir emocijos iš prigimties yra trumpalaikiai. Taigi, norėdami būti laimingi, turime ir toliau užsiimti tokia veikla, kuri leidžia mums jaustis gerai. Na, o kas nutinka, kai mums pritrūksta pinigų? Ką daryti, jei turime daug pinigų, o materialusis turtas praranda savo efektyvumą?

Atidumo požiūris į laimę yra visiškai kitoks. Užuot darę tai, kas leidžia mums jaustis gerai, mes pašaliname kančios šaltinius. Tada mums lieka vidinė ramybė, kuri yra daug stabilesnė nei mūsų emocijos.

Mindfulness požiūris į gydymą

Taigi, kaip pašalinti kančios šaltinius? Na, mes keičiame skausmingų situacijų apdorojimo būdą. Tai paprastai apima mūsų požiūrio į kitus žmones keitimą.

Jei pradėsime keisti požiūrį į kitus žmones, skausmingi prisiminimai atrodys kitaip, kai juos iš naujo nagrinėsime. Jei mūsų požiūris taps meilesnis, tapsime atlaidesni ir galėsime geriau paleisti savo pyktį ir nuoskaudą.

Kaip pakeisti mūsų požiūrį atidžiai

Per sąmoningumo meditaciją. Sąmoningumo meditacija padės išplėsti savo supratimą. Tai reiškia, kad galėsite pamatyti situacijas giliau ir plačiau. Pavyzdžiui, jei kas nors praeityje jus įskaudino, galite pažvelgti ne tik į jo veiksmus. Galite pažvelgti į jo auklėjimą, kad suprastumėte, kodėl jis su jumis elgėsi taip, kaip elgėsi.

Paprastai žmonės, įskaudinę kitus, yra nelaimingi ir jiems šiek tiek palengvėja, sukeliant kitiems skausmą. Tik taip jie žino, kaip kovoti su skausmu ir pykčiu dėl jiems padarytos neteisybės. Kai galime pastebėti, kad 5 metų vaikas yra skriaudžiamas, mūsų atjauta jiems išaugs. Tai padės mums jiems atleisti ir išlaisvins mus nuo pačių skausmo ir kančių.

Meilės rašymas meditacijos rašymas. Rašydami meditaciją, galite perprogramuoti savo pasąmonę pozityvesniu požiūriu. Tai veikia paprastai. Paprasčiausiai perkopijuokite meditaciją rankomis apie 5–10 minučių per dieną. Tai įspaus meditacijos teiginius į jūsų pasąmonę, o tada jie pasireikš jūsų veiksmuose be jokių sąmoningų pastangų.

Čia galite sužinoti daugiau apie meilės rašymo meditaciją.

Pati dėmesingumo praktika. Sąmoningumo praktika yra ne tik meditacija. Tai taip pat apima ryšius su kitais žmonėmis, gilų išklausymą, dėmesingą kalbėjimą, įsitraukimą į dvasinę bendruomenę, dalyvavimą sąmoningumo atsitraukime ir kt. Visa ši praktika padės jums tapti atsparesni žalingiems kitų žmonių žodžiams ir veiksmams.

Tegul atsiranda prisiminimai

Žinau, kad gali būti baisu pagalvoti apie skaudžius įvykius iš praeities, tačiau dėmesingumas yra galinga praktika, kuri gali padėti išsiugdyti didesnį supratimą ir atjautą. Tie skaudūs prisiminimai atrodys daug kitaip, kai į juos žiūrėsite atidžiai.

Sąmoningumas taip pat padės jums sukurti vidinę jėgą, reikalingą tiems skausmingiems prisiminimams transformuoti, todėl jie niekada nebesukels jums skausmo ir kančios. Tai padės sukurti sveikesnius ir visaverčius santykius.

Pagaliau paleidę skaudžią praeitį, rasite laisvę, kurios niekada nemanėte. Tada sužinosite tikrąją vidinės ramybės ir laimės prasmę.

Pritaikyta pagal „Mindfulness“ meditaciją, kuri buvo paprasta: jūsų vadovas, kaip rasti tikrą vidinę ramybę.

***

Jei jums patiko šis straipsnis, prisiregistruokite toliau Žydintis „Lotus“ naujienlaiškis ir mes jums pranešime, kai bus išleistas kitas straipsnis:


Papasakokite apie mus savo draugams „Twitter“ ir kitoje socialinėje žiniasklaidoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Šviečiantys batai vaikams

Kas yra šviečiantys batai vaikams? Šviečiantys batai yra populiarus mados reiškinys tarp vaikų. Šie batai yra sukurti su specialiomis šviesos diodais, kurie šviečia tamsioje aplinkoje. Šie batai yra ne tik stilingi, bet ir padeda padidinti vaikų matomumą tamsiu paros metu, kuris yra ypač svarbus saugumui. Ar šie batai yra saugūs? Šviečiantys batai yra sukurti taip, […]

Read More
Patarimai

Anglų kalbos pamokos vaikams online: efektyvumas ir patogumas

Dauguma tėvų supranta svarbą mokytis anglų kalbos nuo pat vaikystės. Tačiau ne visi turi galimybę ar norą siųsti savo vaikus į tradicines kalbų mokyklas ar privačius mokytojus. Todėl vis daugiau tėvų renkasi anglų kalbos pamokas vaikams online. Šių pamokų efektyvumas ir patogumas yra akivaizdus. (https://www.helendoron.lt ) Vienas iš pagrindinių privalumų yra patogumas. Tėvams nereikia leisti […]

Read More
Patarimai

Kas yra profesionalios racijos?

Profesionalios racijos kas tai? Profesionalios racijos yra specializuoti radijo imtuvai, kurie naudojami tam, kad suteiktų greitą ir patikimą ryšį tarp skirtingų asmenų ar grupių. Šios priemonės dažniausiai naudojamos kariuomenėje, policijoje, gaisrinėse bei kitose panašiose organizacijose. Tačiau pastaruoju metu jų populiarumas didėja ir tarp įmonių bei privačių asmenų, kurie ieško greito ir saugaus ryšio su savo […]

Read More