Kaip susirasti darbą užsienyje ir priversti jį dirbti

Darbas užsienyje yra tas dalykas, kurį per daugelį metų gavau stebėtinai gerai …

Turėjau darbą 11 skirtingų šalių. Kai kurie iš šių darbų buvo trumpalaikiai vasaros darbai (ir daugiausia dingstis keletą mėnesių gyventi užsienyje), kiti labiau atitiko mano karjerą.

Be vieno laiko, aš visada pirmiausia rasdavau darbą užsienyje, kol atsikrausčiau į šalį.

Taigi, noriu pasidalinti keletu savo patarimų, kaip rasti darbą užsienyje ir kaip užtikrinti, kad šis darbas ir visa patirtis užsienyje turėtų didžiausias galimybes pasisekti.

Kaip susirasti darbą užsienyje

Na, aš galiu atsakyti į šį klausimą dviem paprastais žodžiais: atkaklumas ir „Google“.

Kreipiausi į dešimtis darbų užsienyje. Daugumą jų radau paprasčiausiai praleidęs vakarą rašydamas tokias frazes kaip „Azijos rinkodaros darbas“ arba „Karibų jūros darbo vasara“ ir kt.

Tačiau bėgant metams išmokau keletą gudrybių ir radau keletą naudingų platformų:

Naudingi patarimai ieškant darbo užsienyje

kaip susirasti darbą užsienyje
Plaukiau su laukiniu delfinu, kol gyvenau Sent Maartene, Karibuose

1. „Goabroad.com“

Svetainė Jobs.goabroad.com padėjo man susirasti kelis darbus užsienyje.

Tiesa, jie turi daug pradinio lygio darbų, todėl jei būsite tolimesnis savo karjeroje, turėsite įveikti daugybę neįdomių ir itin prastai apmokamų pareigų, tačiau jie siūlo darbą visame pasaulyje.

Ši svetainė man labai patiko, kai buvau ankstyva ir dvidešimtmečio viduryje. Tuo metu man per daug nerūpėjo darbas, prisidedantis prie mano karjeros, aš tiesiog norėjau pamatyti pasaulį!

Tai gera svetainė, kur galima rasti įdomių vasaros, dėstytojų, apmokamų stažuočių ir pan. Ir jie taip pat turi daugybę savanorių galimybių užsienyje.

Taip pat skaitykite: Savanorystė užsienyje – kodėl turėtum tai daryti ar ne

2. Internetinės darbo tarybos

Ypač jei jau žinote, kurią šalį norite persikelti į darbo lentas, yra gera priemonė ieškant darbo užsienyje.

Sužinokite („Google“ yra jūsų draugas!), Kurios darbo lentos naudojamos šalyje, į kurią norite persikelti, ir pritaikykite jas kuo daugiau darbų.

3. „Facebook“ grupės ir jūsų asmeninis tinklas

Vėlgi, tai ypač naudinga, kai jau turite idėją, į kurią šalį ar šalis norėtumėte persikelti.

Šiuo metu beveik kiekvienoje pasaulio šalyje galite rasti atitinkamą „Facebook“ grupę. Paprastai grupė bus vadinama kažkokiu principu „emigrantai [name of country]“. Taigi įvedu būtent tą terminą į „Facebook“ paieškos juostą ir prisijungiu prie kiekvienos „Facebook“ grupės, kuri skamba net iš tolo.

Tada šiose „Facebook“ grupėse rasite daug informacijos apie koks yra gyvenimas ir darbas toje šalyje ir galite paskelbti klausimus, kaip susirasti darbą.

Ir, žinoma, jei turite asmeninių ryšių toje šalyje, į kurią norite persikelti, net jei tas ryšys yra „internetinis draugas“ „LinkedIn“ ar „Facebook“, būtinai naudokitės tuo! Kreipkitės į juos ir paklauskite, kaip sekėsi susirasti darbą užsienyje.

Taip pat skaitykite: Gyvenimas ir darbas užsienyje – ką tu galvojai ir koks jis iš tikrųjų yra

Nuo darbo ieškojimo užsienyje iki jo veikimo

Kaip jau sakiau: Aš kreipiausi į DAUG darbo vietų užsienyje.

Kai kurios mano paraiškos pasirodė esančios visiškai nenaudingos, net nesuteikė man atsakymo, kitos man mandagiai atmetė. Tačiau nemažai įmonių atrodė pakankamai laimingos, kad mane įdarbintų.

Ir nuo to jis prasideda. Užuot kreipęsis tik į tą vieną darbą, kuris skamba visiškai tobulai (su tuo nesusiduriate per dažnai), aš kreipiuosi į bet kokį darbą, kuris galėtų būti įdomus arba šiek tiek mažiau įdomus, bet šalyje, kurioje norėčiau gyventi kurį laiką.

Tada, kai kompanija parodys susidomėjimą manimi, pradėsiu rimčiau galvoti, kaip gerai iš tikrųjų skamba darbas.

Kaip susiduria asmuo, su kuriuo bendrauju? Kiek pastangų (ir pinigų) man kainuotų persikėlimas į šią šalį? Etcetera…

Ta akimirka man yra kai prasideda tikrasis sprendimų priėmimas. Ir čia aš manau, kad yra svarbūs keturi dalykai:

1. Šalis

Ką žinai apie šalį? Ar galėtum pamatyti save čia gyvenantį? Žinoma, niekada nežinosi, kaip yra gyventi konkrečioje šalyje, kol iš tikrųjų pats ten negyvenai, bet gali atlikti tam tikrus tyrimus.

Skaitykite apie dabartinę ekonominę ir politinę situaciją šalyje ir pabandykite rasti kitų šalyje gyvenančių emigrantų istorijas.

Patarimas: Peržiūrėkite mano „Ask an Expat Series“ interviu su emigrantais daugelyje šalių visame pasaulyje.

Bet, ypač jei ketinate apsistoti šalyje tik trumpesnį laiką (mažiau nei metus), o ne keliaujate su vaikais ir neplanuojate pirkti turto, sakyčiau: kiekviena nauja šalis yra įdomi ir bus patirtis, kurią atsiminsite visą savo gyvenimą!

Aš persikėliau į dvi šalis iškart po jų perversmo ir, nors jūs galite sakyti, kad tai nėra idealu, aš niekada neplanavau visam laikui persikelti į kurią nors iš šių šalių ir tuo metu, kai buvau ten, tai tikrai buvo įspūdinga patirtis ir įdomių laikų šaliai ir vietos gyventojams.

2. Darbas

susirasti darbą užsienyje
Pietauju šiame neįtikėtiname kurorte kaip dalį savo darbo Maldyvuose

Ar darbas skamba taip, kaip jūs galite pamatyti, kaip jūs dirbate sutarties galiojimo metu? Ir gal dar svarbiau: ar įmonė skamba patikimai?

Nenoriu niekam atidėti darbo užsienyje, tačiau jūs dažnai susiduriate su visiškai skirtingomis kultūromis, taigi ir su skirtingo mentaliteto ir kitokių vertybių žmonėmis.

Aš susisiekiau su savo ambasada šalyje, kad tik įsitikintų, jog įmonė yra teisėta ir daro tai, ką sako. Ambasados ​​apskritai yra labai naudingos ir gali suteikti jums šiek tiek papildomo saugumo, jei planuojate persikelti į kitą pasaulio kraštą …

Tačiau net įsitikinę, kad įmonė egzistuoja ir uždavę kuo daugiau klausimų savo kontaktiniam asmeniui, viskas, taip sužinojau, labai dažnai pasirodys ne visai tai, ko tikėjotės.

Vėlgi, kultūriniai skirtumai ir skirtingi mentalitetai vaidins didelį vaidmenį. Verslo savininkai šalyje, kurios kultūra yra visiškai kitokia nei jūsų, dažnai pažvelgs į verslą ir pažvelgs į jūsų vaidmenį versle kitaip nei jūs.

Nesvarbu, kiek klausimų užduodate ir kiek pažadų duoda jūsų naujas viršininkas, iš tikrųjų nesužinosite, koks yra darbas, kol to tikrai nepradėsite. Taigi aš patariu būti lankstus ir būti pasirengęs ieškoti kitokio darbo, jei nuspręsite, kad jums patinka šalis, bet ne darbas.

3. Apdovanojimas

Ar darbas ateina gerą atlyginimą?

Mano patirtis, ypač kai bandote susirasti darbą užsienyje besivystančioje šalyje, siūlomas atlyginimas dažnai bus daug mažesnis, nei esate įpratęs grįžti namo. Bet tada pragyvenimo išlaidos dažnai taip pat bus daug mažesnės.

Vis dėlto nemanykite, kad taip yra. Kur besivystančiose šalyse maistas dažnai yra pigus, didelių, perpildytų miestų nuoma gali būti stebėtinai didelė.

Kai kurios šalys gali nesiūlyti pakankamai viešojo transporto patogiam gyvenimui, todėl jums tenka nusipirkti ar išsinuomoti automobilį / dviratį. Tokiu būdu pragyvenimo išlaidos gali pasirodyti šiek tiek didesnės, nei tikėjotės iš pradžių.

Paklauskite savo darbdavio apie tai, bet taip pat pabandykite rasti ką nors, kas nėra susijęs su įmone, kad duotų jums papildomų patarimų. Manau, kad „Facebook“ grupės ir „Couchsurfing.org“ yra gera vieta rasti vietos gyventojų ir emigrantų daugumoje šalių. Paprastai jie mielai pataria jums.

Nors kai kuriems emigrantams pasiseka pasiūlyti gerą darbą su patogiu atlyginimu, aš taip pat sutikau daugybę užsieniečių, priimančių darbus su minimaliu atlyginimu arba be jo, ir dažnai tą patį atlikdavau pati.

Man persikelti į užsienį yra nuostabi ir labai vertinga patirtis. Jei man atrodo, kad šalis yra pakankamai įdomi, kad galėčiau persikelti, aš dažnai tenkinuosi mažesniu finansiniu atlygiu, nei tikėjausi grįžęs namo. Aš dirbau už nemokamą maistą ir apgyvendinimą, minimalius kišenpinigius ir savanorystę keliose šalyse. Žinoma, jums reikia šiek tiek santaupų (ar kokio kito pajamų šaltinio, pavyzdžiui, mano atveju mano internetinės rinkodaros įmonės), tačiau dažnai gyvenimas yra pakankamai pigus, kad nereikėtų per daug.

Manau, kad svarbiausia apgyvendinimas: kol įmonė tuo rūpinasi, likusį biudžetą galite išlaikyti gana mažą. Bet, žinoma, tai priklauso nuo jūsų: ar esate pasirengęs savanoriauti ar dirbti už minimalią kompensaciją?

Mano manymu, tai iš esmės turėtų priklausyti nuo darbo ir šalies: jei tikiu, kad pati patirtis yra pakankamai naudinga, aš sutiksiu su minimaliu finansiniu atlygiu. Kai kurios geriausios mano patirtys užsienyje iš tikrųjų buvo ne ieškant darbo užsienyje, o tada, kai dirbau savanorišką darbą!

4. Išeitis

kaip dirbti užsienyje
Pėsčiomis namo po dienos darbo Indijoje

Aš gana lengvai priimu naują iššūkį užsienyje, bet nesu naivus. Daiktai dažnai nevyksta taip, kaip tikėjotės. Darbas gali pasirodyti katastrofa arba šalis, kurioje tikrai nesijaučiate apsistoję. Tai gerai, jei tik atėjai pasiruošęs.

Nuo pat pirmo karto, kai keliavau vienas (į Gvatemalą, kai man buvo 17 metų), visada turėjau tris paprastas taisykles, kad galėčiau jaustis saugiai ir patogiai būdamas užsienyje nežinomoje šalyje:

1. Visada turiu žinoti, kaip galiu patekti į oro uostą

Tai gali skambėti kvailai, bet aš gyvenau gana atokiose vietose ir norėčiau žinoti, kad galiu grįžti į oro uostą, ir man nereikėjo pasikliauti savo viršininku ar kuo nors kitu, kad išvažiuočiau iš šalies. man.

2. Turiu sugebėti sau leisti keliauti atgal į oro uostą

Kai išsivysčiusiose šalyse kredito kortelė yra pakankamai gera, besivystančiose šalyse visada įsitikinsiu, kad turiu pakankamai grynųjų.

3. Turiu sugebėti sau leisti skrydį namo

Skristi namo iš atokios vietos kitapus pasaulio gali būti brangu, ir paskutinis dalykas, ko norėčiau, yra jaustis įstrigusioje šalyje, nes „man pritrūko pinigų“.

Deja, girdėjau nemažai jaunų keliautojų, kuriems pritrūko pinigų, istorijas. Ir nors esu visiškai įsitikinęs, kad mano tėvai būtų man padėję lygiai taip pat, kaip jiems turėjo padėti tėvai, aš norėčiau niekada nepatekti į tokią situaciją.

Paskutiniai patarimai, kaip susirasti darbą užsienyje ir kaip jis veikia

Taip, galite pabandyti susirasti gerą darbą užsienyje ir pasiruošti, kad tai būtų kuo geresnė patirtis. Bet galiu tai garantuoti jūsų persikėlimas į užsienį pasiseks ne taip, kaip tikėjotės.

Taigi, patariu: būkite lankstūs, būkite atviri naujoms patirtims ir mėgaukitės važiavimu!

Peržiūrėkite puslapį „Mano ištekliai ilgalaikėms kelionėms ir gyvenimui užsienyje“, kur rasite įdomių nuorodų, padėsiančių rasti darbą užsienyje ir kuo geriau jį išnaudoti.

Jei galvojate apie darbo paiešką užsienyje, taip pat skaitykite:

Kaip susirasti darbą užsienyje ir priversti jį dirbti

Autorius: Sanne Wesselman
Keliautojas, klajūnas, skaitmeninis klajoklis ir verslininkas. Rinkodaros įmonės nuo A iki Z rinkodaros savininkas.
Didžiąją laiko dalį praleidžiu gyvendamas ir dirbdamas užsienyje ir naudodamasis šia svetaine dalinuosi „gerais, blogais ir negražiais“ keliaujant ir gyvenant užsienyje. Jei norite gauti daugiau informacijos, apsilankykite puslapyje „Apie mane“.

Kategorijos Tiesioginis / darbas užsienyje Žymos Keisk savo gyvenimą, gyvenimą kaip emigrantą, gyvenk užsienyje, judėk į užsienį, dirbk užsienyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Žibintų apiplovimo purkštukai: Kodėl jie yra svarbus saugumo elementas ir kaip juos pakeisti

Automobilių saugumas yra vienas iš svarbiausių dalykų kiekvieno vairuotojo gyvenime. Viena iš mažiau pastebimų, bet labai svarbių dalių, yra žibintų apiplovimo purkštukai. Šie nedideli detalių elementai gali turėti didelę įtaką vairuotojų ir keleivių saugumui. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl žibintų apiplovimo purkštukai yra tokie svarbūs, ir kaip juos pakeisti tinkamai. Kodėl žibintų apiplovimo purkštukai yra svarbus […]

Read More
Patarimai

WiFi kameros: Moderni stebėjimo technologija ir jos naudojimo galimybės

WiFi kameros arba belaidės stebėjimo kameros yra technologinis stebuklas, kuris suteikia galimybę stebėti ir saugoti vaizdo medžiagą be jokių laidų ir kabelių jungčių. Šios kameros ne tik atneša patogumą, bet ir įgalina plačią naudojimo sritį, pradedant nuo namų apsaugos iki verslo stebėjimo. Šiame straipsnyje išnagrinėsime šios technologijos privalumus, veikimo principus bei įvairias jos taikymo galimybes. […]

Read More
Patarimai

Stiliaus Išraiška: Įspūdingi Ir Unikalūs Auskarai

Auskarai yra daugiau nei tik aksesuarai. Jie yra asmeninės stiliaus išraiškos priemonė, galinti atskleisti ne tik individualų skonį, bet ir asmenybę. Nuo subtilių ir elegantiškų iki didingų ir išskirtinių, auskarai gali sukurti unikalų įvaizdį ir pabrėžti mūsų unikalumą. Šiame straipsnyje aptarsime įvairius auskarų stilius, jų simboliką ir kaip juos derinti su kasdiene ir šventine apranga. […]

Read More