Kaip sužinoti, kas nulaužė jūsų telefoną »8bit Sumo

Ar įsivaizduojate praleisti dieną be telefono ir neturėdami prieigos prie „Facebook“ ar „Twitter“? Neteisingai? Telefonai kadaise buvo tik ryšio priemonė, tačiau jie virto kažkuo kur kas svarbesniu, ko mes kada nors tikėjomės.

Be to, mes nenaudojame telefonų tik kalbėdami. Atsisiunčiame programas, žaidžiame žaidimus, kalbamės su draugais. Tai tarsi mini kompiuteris, kurį galite nešiotis su savimi. Bet į kompiuterius įsilaužta, ar ne? Tas pats pasakytina apie išmaniuosius telefonus ar net įprastus.

Ar žinojote, kad jūsų telefonas gali būti nulaužtas? Daugelis žmonių netaiko tų pačių griežtų saugos priemonių, kai kalbama apie telefonus. Jei pagalvotumėte, telefono apsauga gali būti dar svarbesnė nei nešiojamojo kompiuterio apsauga. Jūsų programoje įsilaužėliai gali rasti informacijos apie jūsų kontaktus, skaityti jūsų tekstinius pranešimus ir pavogti asmeninius duomenis.

Net jei neturite ką slėpti, leisti kam nors šnipinėti nėra protinga idėja. Įsivaizduokite, ką kenkėjiškas įsilaužėlis gali padaryti naudodamasis jūsų asmenine informacija ar prieiga prie jūsų banko sąskaitos! Blogiausia, kad jūsų išmanusis telefonas jau gali būti nulaužtas, o jūs nesate protingesni.

Nesijaudink. Šiandien aš kalbėsiu apie 15 ženklų, kaip sužinoti, ar į jūsų telefoną įsilaužta, ir pasiūlysiu jums sprendimus. Būkite pasiruošę!

Kaip įsilaužėlis nulaužia jūsų telefoną?

Pirmiausia atsakykime į klausimą, kas sukasi kiekvieno galvoje. Kaip jūsų telefonas galėjo būti nulaužtas? Tai daug paprasčiau, nei jūs manote, ir ataka gali kilti iš netikėtų šaltinių. Čia yra penki būdai, kaip įsilaužėliai gali sugadinti jūsų telefoną:

1. Kažkas užvaldo jūsų mobilųjį telefoną

Jei esate linkęs palikti telefoną be priežiūros kavinėse, restoranuose ar darbo vietose, kažkas gali pasinaudoti jūsų aplaidumu. Jam tereikės poros minučių įdiegti šnipinėjimo programas, skirtas stebėti jūsų skirtukus. Yra daugiau, nei jūs galite įsivaizduoti, pavyzdžiui, mSPY, Šnipinėjimo telefono programaarba Spyera.

Ar norite blogų žinių? Šios programos įrašo viską, pradedant įeinančiais skambučiais, baigiant tekstiniais pranešimais, GPS vieta ir socialinės žiniasklaidos veikla. Kūrėjai sako, kad tikslinė auditorija yra tėvai, norintys stebėti savo vaikus ar verslo direktoriai, norintys stebėti personalą. Iš tikrųjų šios programos naudojamos nieko gero.

Jūsų sprendimas čia būtų apsaugoti telefoną slaptažodžiu, kad jį atrakintumėte tik jūs. Nenaudokite paprasto slaptažodžio arba lengvai atspėkite. Geriausias pasirinkimas yra skaičių, didžiųjų ir mažų raidžių derinys.

2. Viešasis belaidis internetas

Ar dažnai prisijungiate prie viešasis „Wi-Fi“? Spėju, kad atsakymas yra teigiamas. Bet jūs negalite žinoti apie pavojus. Prisijungę prie nešifruoto „Wi-Fi“, jūs visuomet atskleidžiatenieko jūs darote trečiosioms šalims, kurios galbūt įsilaužė į internetą arba sukūrė „Wi-Fi“, kad surinktų informaciją apie nieko neįtariančius žmones.

Apsilankę banko sąskaitoje ar socialinėje žiniasklaidoje, netyčia suteikiate savo vartotojo vardą ir slaptažodį visiems, kurie galbūt įsilaužė į tinklą. Stenkitės vengti prisijungimo prie viešojo „Wi-Fi“ ir niekada neįveskite jokios neskelbtinos informacijos kad gali būti pavogta.

3. Telefonų tinklo pažeidžiamumas

Signalizavimo sistema Nr. 7, mobiliojo ryšio tinklų ryšio protokolas, turi pažeidžiamumą, kuris buvo atrastas pastaraisiais metais. Įsilaužėliai gali tai panaudoti skaitydami jūsų pranešimus, klausydamiesi skambučių ar stebėdami, kur esate. Tačiau, jei nesate garsenybė, dėl to nereikia per daug jaudintis.

4. Sukčiavimo žinutės

Vienas kitas įprastas įsilaužimo į telefoną būdas yra sukčiavimo pranešimai, raginantys atidaryti nuorodą. Tai gali būti jūsų draugų, mobiliojo ryšio operatoriaus ar banko. Jei spustelėsite nuorodą, tikriausiai į savo telefoną atsisiųsite kenkėjišką programą, kuri nukreips jūsų informaciją. Saugiausia elgtis ignoruoti tokius pranešimus ir juos ištrinti kuo greičiau

5. USB įkrovikliai

Dauguma nepagalvotų prieš prijungdami išmanųjį telefoną prie kompiuterio ar viešojo įkroviklio. Kas vis dėlto gali būti blogiausia? Na, galite įsilaužti. Žinau, kad tai skamba neįtikėtinai, bet tai tiesa.

Prijungus mobilųjį telefoną prie kompiuterio, du įrenginiai pradeda keistis duomenimis. Telefonai turi skirtingus saugos parametrus, todėl jie dalijasi skirtingu informacijos kiekiu su prijungtu įrenginiu. Tokiu būdu įsilaužėliai gali gauti įrenginio pavadinimą, serijos numerį, operacinę sistemą, failus ir dar daugiau.

Be to, tyrėjai iš „Kaspersky Lab“, viena iš pirmaujančių organizacijų, kovojančių su antivirusine programa, atrado, kad jie gali įdiegti kenkėjiškas programas jūsų telefone per USB kabelį ir kompiuterį.

Taigi, pagalvok dukart prieš prijungdami telefoną prie nežinomo kompiuterio ar naudodami viešąjį įkroviklį.

Dabar pažiūrėkime, kaip galite sužinoti, ar jūsų telefonas yra nulaužtas, ir ką galite padaryti, kad jo išvengtumėte.

1. Ieškokite keistų programų

Ar jūsų telefone atsirado nauja programa ir jūs neprisimenate, kad ją įdiegėte? Tada gali kilti problemų. Nors atnaujindami programinę įrangą gamintojai gali įdiegti programas, visada turite patikrinti visas netikėtas programas, kurios staiga pasirodo ekrane. Tai gali būti šnipinėjimo programa, kenkėjiška programa arba išpirkos programa.

Greičiausias būdas tai padaryti yra „Google“ vardas ir žinojimas, ką kiti vartotojai turi pasakyti apie jį, kad nustatytų, ar jis teisėtas. Jei nerandate informacijos apie tai, tai aiškiai rodo, kad turite reikalų su kažkuo kenkėjišku.

Jūs taip pat galite būti užkrėstas viena iš tų „teisėtų“ šnipinėjimo programų, kurios jus saugo. Jei jūsų įtarimai pasitvirtina, kuo greičiau pašalinkite programą ir įdiekite teisėtą mobiliesiems skirtą antivirusinę programą.

2. Tinkamai neveikiančios programos

Lėtai veikianti arba per dažnai užstrigusi programa gali parodyti, kad kažkas trukdo jos funkcijoms. Jei neseniai to neatnaujinote arba diegiate / iš naujo įdiegiate ir problemos išlieka, tai kelia nerimą.

Taip pat galite atlikti keletą tyrimų internete, kad patikrintumėte, ar kiti vartotojai susiduria su ta pačia problema, ar tai tik jūs. Tada turite atlikti ieškoti kenkėjiškų programų nustatyti, ar esate užsikrėtęs.

3. Baterija greitai išsikrauna

Ar manote, kad jūsų akumuliatorius neišsilaiko tiek, kiek anksčiau? Nors normalu, kad akumuliatorius su laiku susidėvi, staigūs pakeitimai rodo galimą grėsmę. Jūs galite turėti fone veikianti programa, kuris eikvoja energiją, nes naudoja energiją internetinei veiklai stebėti.

Taigi, jei nenaudojate telefono daug ir jūsų baterija neužtenka, patikrinkite, ar nėra kenkėjiškų programų, kad sužinotumėte, ar turite priežasčių nerimauti. Taip pat galite atkurti dėstytojų nustatymus, iš esmės nuvalydami telefoną ir viską įdėdami iš naujo. Jei problemos išlieka, galite kreiptis į profesionalą.

4. Lėtas pasirodymas

Staiga jūsų telefonas nėra toks greitas kaip anksčiau. Turite palaukti, kol paleidžiamos programos, įkeliami puslapiai, arba turite dažnai ją paleisti iš naujo. Šis lėtas veikimas gali būti ne ženklas, kad jums reikia naujo „iPhone“, o užuomina, kad jums buvo nulaužta.

Kai kenksmingos ar šnipinėjimo programos veikia fone, jos sunaudoja išteklius, o ne tik baterijos veikimo laiką. Štai kodėl, jei kažkas įrašo ir siunčia informaciją, jam reikia apdorojimo galios, o tai sulėtina bendrą jūsų įrenginio veikimą. Jei įtariate įsilaužimą, pažvelkite į naujai įdiegtas programas arba pabandykite atlikti kenkėjiškų programų nuskaitymą.

5. Karštas telefonas

Žinote, kad jūsų telefonas sušyla, kai jo naudojate per daug, ypač jei žaidžiate žaidimus ar kalbate valandų valandas. Kartais mes taip susipažįstame su šiltu telefono prisilietimu, kad nesuprantame, jog turime problemų. Telefonas neturėtų būti šiltas, kai jo nenaudojate.

Jei jį pasiimate ryte ir liečiant jaučiasi karšta, tai reiškia, kad fone veikia programa. Jau sakėme, kad tokioms kenkėjiškoms programoms reikia apdorojimo galios, o tai reiškia, kad jos nuolat palaiko jūsų telefoną. Vadinasi, karšta.

Paleiskite antivirusinę, kad nustatytumėte problemą ir patikrintumėte, ar nėra naujų programų.

6. Keistas telefono elgesys

Kartais mūsų telefonas daro keistus dalykus. Jis pats paleidžiamas, skambina žmonėms, išsijungia / įsijungia, žinai, apie ką kalbu. Dažnai tai yra tik operacinės sistemos triktis, tačiau tai taip pat gali reikšti, kad kas nors laikosi jūsų skirtukų arba turi nuotolinę prieigą prie jūsų įrenginio.

Keisti garsai telefono skambučių metu taip pat gali būti ne dėl techninių priežasčių, bet dėl ​​to, kad kažkas klausosi kitame gale ir įrašo jūsų pokalbius. Nedelsdami atlikite kenkėjiškų programų nuskaitymą arba pasiimkite savo telefoną taisyti.

7. Skambučiai iš nežinomo numerio

Ar atėjo jūsų telefono sąskaita ir jūs turite sumokėti du kartus arba tris kartus per įprastą sumą? Įsilaužėliai galėjo naudoti jūsų išmanųjį telefoną brangiems tarptautiniams skambučiams ar tarptautinių tekstinių pranešimų siuntimui trečiosios šalies vardu.

Norėdami patvirtinti įtarimus, galite paprašyti pamatyti telefono įrašus, ypač gaunamus ir siunčiamus skambučius. Taip pat galite patikrinti naujausių skambučių žurnalus, kad sužinotumėte, ar kas nors neseniai rinko nežinomus numerius.

8. Keistų tekstinių pranešimų siuntimas

Patikrinkite išsiųstus tekstinius pranešimus. Ar yra tokių, kurių neparašei? Įsilaužėliai gali naudoti jūsų telefoną siunčiant keistus SMS jūsų šeimos nariams, draugams ar bet kuriam jūsų kontaktų knygoje esančiam asmeniui. Ši veikla gali būti nepastebėta tol, kol draugas jums nesiskųs, todėl neignoruokite tokio įvykio ir nurašykite jo kaip pokštą.

Tas pats gali nutikti ir jūsų el. Pašto paskyroje, todėl būkite budrūs dėl keistos veiklos. Jei jūsų el. Pašto adresas buvo pažeistas, greitai iš naujo nustatykite slaptažodį, bet neinfekuotame įrenginyje. Tada praneškite savo kontaktams, kad jie neatidarytų jokių jūsų neseniai atsiųstų el. Laiškų. Taip pat neatidarykite jokių įtartinų el. Laiškų ar SMS ir nespustelėkite jokių nuorodų.

9. Negalite išjungti telefono

Jei negalite išjungti savo išmaniojo telefono, tai gali būti daugiau nei paprastas triktis OS. Įsilaužėliai galėjo tai kontroliuoti, ypač jei programos pradeda atsidaryti pačios arba pasikeičia jūsų ryškumo lygis. Atminkite, kad bet koks staigus jūsų prietaiso pakeitimas yra ženklas, kad kažkas vyksta. Tai gali būti tik gedimas, bet tai gali būti ir įsilaužėliai.

10. Svetainės atrodo kitaip

Ar dažnai lankomos svetainės pakeitė savo išvaizdą naršyklėje? Kenkėjiškos programos, esančios tarp jūsų naršyklės ir interneto, gali turėti įtakos svetainės išvaizdai. Šios programos stebės, ką darote internete, ir fiksuos jūsų veiklą.

Be to, turėtumėte dar kartą patikrinti, ar turite teisingas internetinis adresas. Galbūt buvote nukreipti į sukčiavimo svetainę, kurios tikslas – pavogti jūsų vartotojo vardą ir slaptažodį. Šios svetainės yra puikios originalo kopijos, todėl jei nesate atsargūs, galite apgauti.

11. Mobiliųjų duomenų padidėjimas

Norėdami sužinoti, ar jūsų telefonas yra nulaužtas, pažvelkite į savo mobiliojo duomenų stebėjimo programą. Staigus, nepaaiškinamas mobiliųjų duomenų padidėjimas yra aiškus įspėjamasis ženklas, kad vyksta kažkas, ką verta ištirti. Be to, galite būti apmokestinti papildomai, jei viršysite savo mėnesio mobiliųjų įrenginių naudojimo limitą. Norėdami išvengti tokių problemų, galite nustatyti ribą, po kurios mobilieji duomenys išsijungs savaime.

Taip pat pažiūrėkite, kiek duomenų naudoja jūsų programos. Nauja programa, valgydama daugybę mobiliųjų duomenų, greičiausiai yra kenkėjiška ir daro tai, ko nenorėtumėte, pavyzdžiui, sekti savo buvimo vietą ar skaityti teksto pranešimą. Tokiais atvejais tiesiog kuo greičiau ištrinkite programą.

12. Iššokantys langai

Ar žinote šiuos iššokančiuosius langus, kuriuose prašoma spustelėti čia,pareikšti teises į savo naują „iPhone““? Šie reklaminiai skydeliai dažniausiai yra kenkėjiškos programos, bandančios jus suvilioti, rezultatas. Taip pat galite juos pamatyti savo nešiojamajame kompiuteryje, jei neturite geros antivirusinės programos. Svarbu tai, kad jūs neturite nieko spustelėti ir pateikti neskelbtinos informacijos, kad ir ką jie siūlytų.

13. Jūsų el. Pašto adresai užblokuoti

Jei jūsų draugai ir kolegos negauna iš jūsų el. Laiškų, kažkas gali būti negerai. Įsilaužėliai, perėmę jūsų el. Pašto kontrolę, perduoda juos per neteisėtus serverius. Štai kodėl jūsų el. Laiškus blokuoja šlamšto filtrai. Paleiskite antivirusinę programą ir pakeiskite el. Pašto slaptažodį.

14. Jūsų skambučiai nutrūksta

Nutrauktas skambutis ar nesugebėjimas skambinti, net jei turite stiprų signalą, gali būti pažeidimo ženklas. Daugeliu atvejų tai yra dėl techninių problemų, tačiau turėtumėte būti budėti ir ištirti reikalus, jei tai virsta dažnu įvykiu. Taip pat stebėkite keistus garsus, kurie gali reikšti, kad esate ne vienas.

15. Nustatymų pakeitimas

Peržiūrėję nustatymą ir pastebėję neatliktus pakeitimus, ypač susijusius su saugumu, turėtumėte pakelti raudoną vėliavą. Kai kurios šnipinėjimo programos gali pakeisti jūsų nustatymus, kad įsilaužėliai galėtų jus šnipinėti …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Kraikas Katėms: Kaip Rinktis Teisingai

kraikas katėms yra neatsiejama katės gyvenimo dalis. Tai suteikia jiems galimybę išlaisvinti savo natūralų instinktą laukinėje aplinkoje. Tačiau daugelis šeimininkų susiduria su iššūkiu, kai randa sau tinkamiausią kraiką savo katėms. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip rinktis tinkamą kraiką katėms, atsižvelgiant į jų poreikius, aplinką ir kitus svarbius veiksnius. Katės Poreikiai Pirmiausia, svarbu suprasti katės poreikius. Katėms […]

Read More
Patarimai

Lauko sėdmaišių priežiūra ir valymas: patarimai, kaip išlaikyti juos tvarkingus ir patogius

Žiemą, pavasario lietui ar vasaros saulei būtent lauko sėdmaišiai tampa nepakeičiamu jūsų lauko poilsio dalimi. Bet norint išlaikyti juos tvarkingus ir patogius, reikia atlikti tam tikrą priežiūrą ir valymą. Šiame straipsnyje aptarsime naudingus patarimus, kaip išlaikyti savo lauko sėdmaišius švarius, tvarkingus ir patogius, nepaisant laikų kaitos ir naudojimo intensyvumo. 1. Regularus valymas Vienas iš svarbiausių […]

Read More
Patarimai

Svetainių kūrimas: Kokia yra pagrindinė sėkmės formulė ir kas svarbiausia

Svetainių kūrimas tampa vis svarbesnis verslo ir asmeninio tinklaraščio savininkams. Tai tampa ne tik būtinumu, bet ir galimybe pasiekti platesnį auditoriją, sukurti stiprų internetinį buvimą ir, žinoma, siekti verslo tikslų. Tačiau kurti sėkmingą svetainę yra daugiau nei tiesiog pasirinkti tinkamą dizainą ar talpinti turinį. Tai yra subalansuotas procesas, kuriame derinamos kelių sričių žinios ir gebėjimai. […]

Read More