Kaip išvalyti nešvarų antkapį ar kapus

Jei jūsų mylimas žmogus ilsisi kapinėse, tikriausiai norėsite pasirūpinti jo kapaviete. Viena iš svarbiausių kapo priežiūros dalių – užtikrinti, kad antkapis būtų švarus. Jei pastebėsite, kad jis tampa nešvarus, norėsite imtis priemonių, kad jis vėl būtų švarus ir gražus. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamus valymo produktus, skirtus plaunamo akmens tipui.


Įvertinkite, ar reikia valyti. Pirmiausia turėtumėte paklausti savęs, ar akmenį iš tikrųjų reikia valyti. Daugelis žmonių senėjimo požymius painioja su purvu ar nešvarumais. Marmuras ir kitos medžiagos laikui bėgant natūraliai blunka.

Paveldosaugininkai įspėja nesiimti agresyvios valymo programos. Kiekvienas valymas gali pakenkti akmeniui, net jei būsite itin švelnūs.

Venkite valyti akmenį kaip būdą pagerbti savo mylimą žmogų. Jei akmens nereikia valyti, galite rasti kitų būdų pagerbti jo atminimą.
Jei akmuo buvo suteptas purvu ar kitomis medžiagomis, valyti jį galima. Tik turėkite omenyje, kad pradėję valyti akmenį, pamatysite, kad tai reikia daryti reguliariai.

Įsigykite nejoninį valiklį. Laikas ir oro sąlygos gali lemti, kad antkapinis akmuo atrodys ne toks jau nepriekaištingas. Jei pastebėsite, kad antkapis tapo nešvarus, norėsite skirti laiko kruopščiam jo valymui. Įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamas priemones.

Šiurkštūs chemikalai gali pažeisti akmenis. Rinkitės švelnų, minkštą muilą.

Įsigykite nejoninį valiklį. Tokių muilų galima įsigyti mažmeninės prekybos parduotuvėse, prekiaujančiose konservavimo ir valymo reikmenimis.
Nejoniniuose muiluose nėra aštrių druskų, kurios gali pažeisti antkapius. Atidžiai perskaitykite etiketę, kad įsitikintumėte, jog joje parašyta „nejoninis”. Jei nesate tikri, kreipkitės pagalbos į pardavėjų komandos narį.

Susirinkite reikmenis. Kai turėsite valymo priemonę, galėsite susirinkti likusius reikmenis. Jums reikės švaraus vandens. Jei kapinėse yra čiaupas arba žarna, kuria galite naudotis, pasiimkite švarų kibirą vandeniui laikyti.
Jei nesate tikri, ar netoliese bus vandentiekio, galite įsigyti galonų distiliuoto vandens ir pasiimti su savimi. Vis tiek turėtumėte pasiimti kibirą, kad galėtumėte lengvai pamerkti savo reikmenis į vandenį.
Su savimi pasiimkite minkštų, švarių šluosčių. Tinka seni rankšluosčiai arba marškinėliai.
Įsigykite kempinių. Geriausia naudoti natūralias kempinėles, nes jos mažiau pažeis akmenį.
Su savimi pasiimkite nemetalinių šveitiklių ir šepečių. Pasirinkite kelis skirtingo standumo šepečius.

Patikrinkite, ar nėra pažeidimų. Atvykę prie antkapinio paminklo, kelias minutes įvertinkite akmenį. Ieškokite akivaizdžių pažeidimų požymių. Patikrinkite antkapio priekį, šonus ir viršų[4].
Įtrūkimai yra akivaizdus pažeidimo požymis. Lūžinėjimas taip pat rodo, kad akmuo yra pažeistas.
Jei pastebėjote pažeidimo požymių, valykite labai atsargiai. Pažeidimai rodo, kad akmuo yra susilpnėjęs.
Venkite spausti susilpnėjusias vietas. Geriau palikti šiek tiek nešvarumų, nei papildomai įtempti akmenį.

Granitinio antkapio valymas. Apžiūrėję akmenį, galite pradėti tikrąjį valymą. Vadovaukitės valymo priemonės nurodymais. Sumaišykite jį su tinkamu vandens kiekiu[5].
Sudrėkinkite kempines kibire su vandeniu. Kai jos bus drėgnos, atsargiai pradėkite valyti akmens paviršių.
Pašalinę pirmąjį purvo ar nešvarumų sluoksnį, galite naudoti šepetėlius. Sudrėkinkite šepetėlius ir jais švelniai nušveiskite kiekvieną akmens dalį.
Geriausia pradėti nuo akmens apačios ir judėti aukštyn. Taip išvengsite dryžių.

Pašalinkite ataugas. Kartais ant antkapio aptiksite ataugų. Kadangi jis yra veikiamas gamtos veiksnių, tai visiškai normalu. Ypač dažnai pasitaiko kerpių.
Lišos yra gyvi organizmai, panašūs į grybus. Jie būna įvairių spalvų, pavyzdžiui, pilkos, žalios ir geltonos.
Kerpes galite pašalinti amoniako mišiniu. Sumaišykite vieną dalį amoniako su keturiomis dalimis vandens.
Naudodami švarią kempinę, švelniai nušveiskite pažeistą vietą amoniako mišiniu. Baigę nuplaukite švariu paprastu vandeniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Kokia nauda katilas oras vanduo namuose ir darbo vietoje?

Katilas oras vanduo yra pažangus šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema, kurią galima įdiegti tiek namuose, tiek darbo vietoje. Ši sistema naudoja oro šildytuvą, kad generuotų šilumą, ir šilumokaičius, kad šilumą pervedžiotų į vandenį. Tai modernus būdas pasirūpinti šiluma ir karštuoju vandeniu, o čia yra keletas priežasčių, kodėl katilas oras vanduo gali būti naudingas jūsų […]

Read More
Patarimai

Kaip kasti urvą?

Urvų kasimas yra veikla, kuri gali būti reikalinga įvairiose situacijose, nuo žemės darbų sodininkystėje iki projektų statyboje. Tai svarbus procesas, kurio reikia atlikti atidžiai ir saugiai. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius žingsnius ir patarimus, kaip kasti urvą. Pasiruošimas ir Saugumas Kasimo Procesas Papildomi Patarimai Kasimas urvo yra procesas, kuriam reikia atsargumo ir planavimo. Laikykitės saugumo taisyklių, […]

Read More
Patarimai

Belaidės kameros panaudojimas

Belaidės kameros (arba IP kameros) yra modernios technologinės priemonės, kurios gali būti naudojamos įvairiais tikslais, nuo saugumo užtikrinimo iki stebėsenos. Šiame straipsnyje aptarsime, kur ir kaip naudojamos belaidės kameros: 1. Namų Apsauga: 2. Verslo Saugumas: 3. Viešbučių ir Nakvynės Įstaigos: 4. Prekybos Centrai ir Parduotuvės: 5. Žemės Ūkis ir Sodo Priežiūra: 6. Eismo Stebėsenos Sistemose: […]

Read More