Kaip išvalyti nešvarų antkapį ar kapus

0 0
Read Time:2 Minute, 31 Second

Jei jūsų mylimas žmogus ilsisi kapinėse, tikriausiai norėsite pasirūpinti jo kapaviete. Viena iš svarbiausių kapo priežiūros dalių – užtikrinti, kad antkapis būtų švarus. Jei pastebėsite, kad jis tampa nešvarus, norėsite imtis priemonių, kad jis vėl būtų švarus ir gražus. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamus valymo produktus, skirtus plaunamo akmens tipui.


Įvertinkite, ar reikia valyti. Pirmiausia turėtumėte paklausti savęs, ar akmenį iš tikrųjų reikia valyti. Daugelis žmonių senėjimo požymius painioja su purvu ar nešvarumais. Marmuras ir kitos medžiagos laikui bėgant natūraliai blunka.

Paveldosaugininkai įspėja nesiimti agresyvios valymo programos. Kiekvienas valymas gali pakenkti akmeniui, net jei būsite itin švelnūs.

Venkite valyti akmenį kaip būdą pagerbti savo mylimą žmogų. Jei akmens nereikia valyti, galite rasti kitų būdų pagerbti jo atminimą.
Jei akmuo buvo suteptas purvu ar kitomis medžiagomis, valyti jį galima. Tik turėkite omenyje, kad pradėję valyti akmenį, pamatysite, kad tai reikia daryti reguliariai.

Įsigykite nejoninį valiklį. Laikas ir oro sąlygos gali lemti, kad antkapinis akmuo atrodys ne toks jau nepriekaištingas. Jei pastebėsite, kad antkapis tapo nešvarus, norėsite skirti laiko kruopščiam jo valymui. Įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamas priemones.

Šiurkštūs chemikalai gali pažeisti akmenis. Rinkitės švelnų, minkštą muilą.

Įsigykite nejoninį valiklį. Tokių muilų galima įsigyti mažmeninės prekybos parduotuvėse, prekiaujančiose konservavimo ir valymo reikmenimis.
Nejoniniuose muiluose nėra aštrių druskų, kurios gali pažeisti antkapius. Atidžiai perskaitykite etiketę, kad įsitikintumėte, jog joje parašyta „nejoninis“. Jei nesate tikri, kreipkitės pagalbos į pardavėjų komandos narį.

Susirinkite reikmenis. Kai turėsite valymo priemonę, galėsite susirinkti likusius reikmenis. Jums reikės švaraus vandens. Jei kapinėse yra čiaupas arba žarna, kuria galite naudotis, pasiimkite švarų kibirą vandeniui laikyti.
Jei nesate tikri, ar netoliese bus vandentiekio, galite įsigyti galonų distiliuoto vandens ir pasiimti su savimi. Vis tiek turėtumėte pasiimti kibirą, kad galėtumėte lengvai pamerkti savo reikmenis į vandenį.
Su savimi pasiimkite minkštų, švarių šluosčių. Tinka seni rankšluosčiai arba marškinėliai.
Įsigykite kempinių. Geriausia naudoti natūralias kempinėles, nes jos mažiau pažeis akmenį.
Su savimi pasiimkite nemetalinių šveitiklių ir šepečių. Pasirinkite kelis skirtingo standumo šepečius.

Patikrinkite, ar nėra pažeidimų. Atvykę prie antkapinio paminklo, kelias minutes įvertinkite akmenį. Ieškokite akivaizdžių pažeidimų požymių. Patikrinkite antkapio priekį, šonus ir viršų[4].
Įtrūkimai yra akivaizdus pažeidimo požymis. Lūžinėjimas taip pat rodo, kad akmuo yra pažeistas.
Jei pastebėjote pažeidimo požymių, valykite labai atsargiai. Pažeidimai rodo, kad akmuo yra susilpnėjęs.
Venkite spausti susilpnėjusias vietas. Geriau palikti šiek tiek nešvarumų, nei papildomai įtempti akmenį.

Granitinio antkapio valymas. Apžiūrėję akmenį, galite pradėti tikrąjį valymą. Vadovaukitės valymo priemonės nurodymais. Sumaišykite jį su tinkamu vandens kiekiu[5].
Sudrėkinkite kempines kibire su vandeniu. Kai jos bus drėgnos, atsargiai pradėkite valyti akmens paviršių.
Pašalinę pirmąjį purvo ar nešvarumų sluoksnį, galite naudoti šepetėlius. Sudrėkinkite šepetėlius ir jais švelniai nušveiskite kiekvieną akmens dalį.
Geriausia pradėti nuo akmens apačios ir judėti aukštyn. Taip išvengsite dryžių.

Pašalinkite ataugas. Kartais ant antkapio aptiksite ataugų. Kadangi jis yra veikiamas gamtos veiksnių, tai visiškai normalu. Ypač dažnai pasitaiko kerpių.
Lišos yra gyvi organizmai, panašūs į grybus. Jie būna įvairių spalvų, pavyzdžiui, pilkos, žalios ir geltonos.
Kerpes galite pašalinti amoniako mišiniu. Sumaišykite vieną dalį amoniako su keturiomis dalimis vandens.
Naudodami švarią kempinę, švelniai nušveiskite pažeistą vietą amoniako mišiniu. Baigę nuplaukite švariu paprastu vandeniu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Patarimai

Labiausiai lankomos kapinės pasaulyje

Labiausiai lankomos kapinės pasaulyje, į kurias atvyksta daugiausia tarptautinių turistų, yra Paryžiuje, Prancūzijoje. Jos vadinasi Père-Lachaise Šaltinis Šis 110 hektarų ploto parkas yra šiaurės rytinėje miesto dalyje. Tai didžiausios Paryžiaus kapinės, kuriose yra daugiau kaip 70 000 kapų. Jos taip pat yra vienos gražiausių – ir turi labai įdomią istoriją. Kapinės buvo atidarytos 1804 m. […]

Read More
Patarimai

Metalo skonis

  Ar tavo burnos skonis kaip senų centų? Disgeuzija, jūsų skonio pojūčio pokytis, gali būti įvairių medicininių problemų šalutinis poveikis. Ir „metalinė burna“, dažnas disgeuzijos pasireiškimas, yra dažnesnis, nei jūs manote. Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. […]

Read More
Patarimai

Metalo liejimas įpurškimu

Kas yra metalo liejimas įpurškimo būdu? Metalo liejimas įpurškimo būdu – tai miltelinės metalurgijos procesas, naudojamas metalinėms detalėms gaminti. Nors metalo liejimui įpurškimo būdu naudojami metalo milteliai, jis niekuo nepanašus į įprastą metalo miltelių apdirbimą. Metalo miltelių, naudojamų metalo liejimui įpurškiant metalą, yra 10-100 kartų mažiau nei metalo miltelių procesų metu. Be to, galutinio metalo […]

Read More