Kodėl jums reikia specialios rašymo vietos ir kaip ją rasti

Nuoseklios rašymo praktikos iššūkiai yra gausūs. Laiko nepakanka, jūs pataikėte į rašytojo bloką, jūsų darbų sąrašas vis užpildomas paskutinės minutės daiktais; sąrašą galima tęsti. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių iššūkių, su kuriais susiduria rašytojai, yra tai, kad nėra specialios rašymo vietos. Bandymas pritaikyti rašymą, kai tik galite, kur tik galite, nėra idealus susitarimas daugumai rašytojų. Rutina yra kažkas, kas skatina nuoseklų ir produktyvų rašymą, o vieno ar kelių nustatytų darbo vietų turėjimas yra pagrindinis raktas į klestinčios praktikos palaikymą.

Tokiu atveju, kaip rasti sau tinkamą rašymo vietą ir užtikrinti, kad ji išliktų produktyvi? Na, aš džiaugiuosi, kad paklausėte …

„Skirtos rašymo vietos“ apibrėžimas

Kas yra skirta rašymo erdvė? Tai ne tik jūsų parašyta vieta, bet ir vieta, kurią paskiriate nuosekliam, produktyviam darbui. Rašymas traukinyje į darbą arba prie stalo, kur atliekate savo finansus ir planuojate savaitės patiekalus, yra puikus būdas pritaikyti rašymą, tačiau jei tos vietos dar labiau nesijaučia atsidavusios ir kūrybiškesnės, tai nėra skirtos rašymo vietos. , tik tarpai, leidžiantys rašyti.

Ne tokia tiesiogine prasme, skirta rašymo erdvė yra keista, stebuklinga sritis, kurioje jaučiatės ypač pajėgi bendrauti su savo mūza. Gal tai kažkas apie erdvę, kvapą, vaizdą, atmosferą, bet tai leidžia jums parašyti.

Speciali rašymo vieta yra ta vieta, kur jūsų mūza žino, kaip jus rasti. Spustelėkite, kad tweetuotumėte

Kai kuriems autoriams tai gali būti tik švarus stalas, tačiau kiti savo vietą randa netolimoje aplinkoje. Autorius Roaldas Dahlas (kuris sukūrė Matilda ir BFG) garsiai parašė savo sodo dugne esančioje pašiūrėje, neleidžiančiai niekam įeiti. Galbūt tai skamba keistai, tačiau didžioji dalis rašymo vietos efektyvumo yra susijusi su sąmoningu tikslu. Įėjimas į tą erdvę tampa ritualo, paruošiančio jūsų smegenis kūrybiniam darbui, dalimi – šiek tiek Pavlovo sąlygų, kad dirbtumėte greičiau ir geriau. Skirta rašymo erdvė gali atrakinti specialią rašymo erdvę, o daugeliui autorių tai gali būti nepaprastai vertinga.

Tą minutę, kai įžengiu į šį savo kambarį, prisiekiu, kad tapsiu kitu žmogumi. Žmona, motina, močiutė, virėja, valytoja – visi išnyksta. Dvi ar tris valandas lieka tik rašytojas.

– Margaret Forster, „Rašytojo kambariai: Margaret Forster“, Globėjas

Jums tai gali reikšti, kad rasite savo namuose vietą, kurioje paprastai nedirbate. Tai gali reikšti važiavimą į kavinę ir savo daiktų paruošimą. Gyvybiškai tai netgi gali reikšti požiūrį į pažįstamą erdvę nauju būdu – net pertvarkius savo stalą dėl jo „rašymo nustatymo“, galite sukurti tinkamą mąstyseną.

Šios erdvės radimas yra valios ir eksperimentų reikalas. Jei nežinote, kur vyksta jūsų produktyviausias rašymo laikas, išbandykite įvairias erdves įprasto savo savaitės įpročio metu. Rasti šią erdvę yra sukurti praktiką, kuri sėkmingai atitiktų jūsų kasdienį gyvenimą. Wallace’as Stevensas, „Indelio anekdotai“ ir „Trylika būdų žiūrėti į juodą paukštę“, sukūrė poeziją eidamas į darbą, o Johnas le Carré (knygos „Autorius“ autorius). Tinkeris, siuvėjas, kareivis, šnipas) parašė traukinyje. Eksperimentuokite su keliomis skirtingomis vietomis ir nuspręskite vietą, kuri atrodo tinkamiausia.

Ši erdvė turėtų būti gana lengvai pasiekiama vieta, kurioje nebūtų trukdžių ir kuri skatintų jūsų kūrybinę energiją. Be to, kriterijai priklauso tik nuo jūsų!

Patarimai, kaip sukurti produktyvią erdvę

Taigi radote tinkamą erdvę, kad galėtumėte pretenduoti į savo. Kas dabar?

  • Pašalinkite visus trukdžius. Tai yra svarbiausias jūsų produktyvumo raktas. Neleiskite, kad blaškymasis užgniaužtų jūsų pagreitį ir išvengtų dėmesio. Jūs netgi galite naudoti programinę įrangą, kad užblokuotumėte tam tikras svetaines ar prieigą prie interneto – tokiu būdu dienos laikas gali tapti didžiuliu veiksniu naudojant jūsų rašymo vietą. Vidurdienį rašomasis stalas, užblokuotas socialinės žiniasklaidos ir ekrane blaškymą mažinančio rašymo programinės įrangos gabalas, gali labai skirtis nuo jūsų stalo vakare.

Kai kurie pagrindiniai pakeitimai gali paversti valgomąjį ar biurą rašymo erdve.Spustelėkite, kad tweetuotumėte

  • Dabar užpildykite šią vietą daiktais, citatomis, nuotraukomis – viskuo, kas jus įkvepia ir skatina jūsų kūrybiškumą. Arba elkitės priešingai ir pašalinkite viską, kas nėra susiję su rašymu. Jei reikia, kaupkite dildes priešingoje kambario pusėje. Maya Angelou, knygos autorė Aš žinau, kodėl uždarytas paukštis dainuojasakoma, kad viešbučio kambariai yra visiškai dekoruoti ir atneša būtiniausius rašymo dalykus. Jei erdvė jaučiasi kitokia, tai bus būti skirtingi.
  • Patogiai. Įsitikinkite, kad baldai yra palankūs rašymui. Patogi kėdė gali atrodyti gražiai, bet jei dėl to po dešimties minučių norisi miego, daug nepadarysi.
  • Saugok tai savo gyvenimu. Lengva leisti, kad į šią erdvę patektų blaškymasis, netvarka ir kitos kliūtys rašant. Periodiškai užsiregistruokite patys ir įsitikinkite, kad tai vis dar produktyvi erdvė. Kai jis nustos veikti jums, perjunkite jį. Atnaujinkite tą erdvę. Tiesiog turėkite tyčios, kad ši vieta būtų tinkama jūsų rašymui. Jei manote, kad jie palaikys, pabandykite paaiškinti savo partneriui, kaip jūs žiūrite į šią erdvę, ir įdarbinkite juos, kad ji išlaikytų produktyvumą, arba, kad ją būtų kuo lengviau modifikuoti, kai jums to reikia.

Tai patarimai, kurie tinka visiems, tačiau yra dar keli pasiūlymai, kurie gali būti jums naudingi. Daugelis rašytojų prisiekia augalų gyvenimu savo rašymo erdvėje, kai kurie sako, kad tai padeda prisotinti deguonies, o kiti nurodo, kad gyvenimas yra apsuptas kaip būdas sužavėti mūzą. Kiti teigia, kad spalva gali turėti įtakos mąstysenai, o dirbdami turėdami žalią aplinką, tapsite kūrybiškesni. Galbūt rasite kitą jums tinkančią spalvą, tačiau į tai reikia atsižvelgti dekoruojant.

Augalų ir akių apsupimas gali tiesiog sukurti idealią erdvę rašymui.Spustelėkite, kad tweetuotumėte

Galiausiai, ir tai yra keista, yra įrodymų, rodančių, kad akių vaizdai nesąmoningai paveikia mus elgtis „geriau“ ir sąžiningiau. Nesakau, kad turėtumėte iškirpti tūkstančius žmonių iš laikraščio ir priklijuoti juos ant sienos, tačiau netoliese kabančio veido vaizdas gali būti tik ženklas, kaip padidinti žodžių skaičių ir laikytis savo tikslų (jei eitumėte vis tiek norėdami pakabinti citatą, apsvarstykite galimybę įtraukti iniciatoriaus atvaizdą).

Savo rašymo vietos radimas

Specialios rašymo vietos sukūrimas yra labai asmeniškas ir individualus procesas. Tai, žinoma, kiekvienam rašytojui atrodys kitaip. Taigi susiraskite sau tinkančią erdvę, kuri paskatintų jus nuosekliau ir produktyviau rašyti. Tikiuosi, kad skirsite laiko savo erdvės sukūrimui ir naudai.

Kokius dar patarimus galite pasiūlyti kolegoms rašytojams apie įkvepiančios rašymo erdvės kūrimą? Ar turite istoriją apie mažai tikėtiną rašymo vietą? Papasakok apie tai komentaruose. Arba, jei norite gauti daugiau puikių patarimų šia tema, peržiūrėkite „Vilkai tavyje“! Dabar, kaip jie gali padėti jums rašyti? ir kaip sutvarkyti laiką rašymui neprarandant miego.

Ezojikaspranešti apie šį skelbimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Projektų rengimas: Veiksmai ir etapai siekiant sėkmingos projekto realizacijos

Projektų rengimas yra sudėtingas procesas, kuriame įgyvendinami ir valdomi tam tikri tikslai, siekiant sėkmingos projekto realizacijos. Tai apima daugybę veiksmų ir etapų, kuriuos reikia įveikti, kad būtų pasiekti norimi rezultatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime svarbiausius veiksmus ir etapus, kurie padės užtikrinti projektų sėkmę. 1. Projekto iniciavimas Pirmasis žingsnis kuriant projektą yra jo iniciavimas. Tai apima idėjos […]

Read More
Patarimai

Unlocking the Mysteries of Cord Cutting in Spirituality: Breaking Free from Negative Influences

In the realm of spirituality, there exists a concept that has gained increasing attention and relevance: cord cutting. Often associated with energy work and holistic healing practices, cord cutting is a profound technique aimed at releasing negative attachments and influences that may be hindering an individual’s spiritual growth and well-being. In essence, it is a […]

Read More
Patarimai

SPA Palangoje dviems: romantiška atostogų patirtis porai

Ar ieškote būdo šiek tiek pažadinti romantiškumą su savo partneriu? Ar norite pabėgti nuo kasdienio gyvenimo rato ir leisti laiką tik sau? Jei taip, tada SPA Palangoje gali būti būtent tai, ko jums reikia. Šis pajūrio kurortas Lietuvos širdyje siūlo ne tik puikią poilsio ir atsipalaidavimo atmosferą, bet ir unikalią galimybę sukurti neprilygstamą romantišką patirtį […]

Read More