Labiausiai lankomos kapinės pasaulyje

Labiausiai lankomos kapinės pasaulyje, į kurias atvyksta daugiausia tarptautinių turistų, yra Paryžiuje, Prancūzijoje.

Jos vadinasi Père-Lachaise

Šaltinis

Šis 110 hektarų ploto parkas yra šiaurės rytinėje miesto dalyje. Tai didžiausios Paryžiaus kapinės, kuriose yra daugiau kaip 70 000 kapų. Jos taip pat yra vienos gražiausių – ir turi labai įdomią istoriją.

Kapinės buvo atidarytos 1804 m. Paryžiuje ėmė trūkti vietos laidojimui, o miesto valdininkai susirūpino galimybe, kad iš kitų perpildytų kapinių gali išplisti ligos. Todėl miestas pasamdė architektą ir urbanistą, kad šie sukurtų būsimąsias Père Lachaise kapines, kurios tuo metu buvo miesto pakraštyje. Ji buvo nepopuliari, nes Prancūzijos gyventojai nenorėjo eiti taip toli per laidotuvių procesijas.

Norėdamas išreklamuoti kapines ir paskatinti jomis naudotis, Napoleonas liepė į naująsias kapines perkelti garsių žmonių, pavyzdžiui, Henriko Trečiojo žmonos, poeto Žano de la Fonteno ir dramaturgo Moljero, palaikus, skleisdamas daug fanfarų ir reklamos.

Neilgai trukus Père Lachaise tapo svarbiausia vieta.

Šiandien aplink Père Lachaise išaugo ištisa pramonės šaka. Organizuojamos ekskursijos po kapines, rašomi tinklaraščiai ir knygos. Kapinių teritorijoje filmuojami filmai. Čia palaidota daug rašytojų, aktorių, dailininkų ir politikų.

Čia palaidotas Šopenas. Tačiau jo širdis – ne. Kompozitorius bijojo būti palaidotas gyvas, todėl paprašė, kad jo širdis būtų palaidota Lenkijoje. Ten palaidota operos dainininkė Maria Callas. Taip pat ir garsus rašytojas Marcelis Proustas. Edith Piaf internuota kapinėse, šalia keturių savo meilužių. Marcelis Marceau ten ramiai leidžia amžinybę.

Tačiau populiariausios, daugiausiai lankytojų sulaukiančios kapavietės yra dviejų garsių žmonių, kurie nebuvo prancūzai, kapai.

Vienas jų – Oskaras Vaildas. Airių rašytojas, „Doriano Grėjaus paveikslo” (The Picture of Dorian Gray) autorius, mirė 1900 m. Paryžiuje be pinigų ir buvo palaidotas vargšų kape. Tačiau vėliau jo kūnas buvo perkeltas į Père Lachaise kapą. Dabar jo paminklas įtrauktas į istorinių paminklų sąrašą.

Vaildas buvo persekiojamas dėl savo meilės gyvenimo ir kartą rašė, kad „bučinys gali sugriauti žmogaus gyvenimą”. Metams bėgant gerbėjų piligrimystė nuolat padengdavo jo kapo paminklą bučiniais lūpų dažais. Raudonų bučinių buvo tiek daug, kad lūpų dažų tepalas prasiskverbė į akmenį ir ėmė nepataisomai gadinti paminklą.

Neseniai aplink jį buvo įrengta stiklinė uždanga, toliau galime rasti kapo dengimas plokšte variantų. Daugiau informacijos apie kapus kitame įraše.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Kokia nauda katilas oras vanduo namuose ir darbo vietoje?

Katilas oras vanduo yra pažangus šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema, kurią galima įdiegti tiek namuose, tiek darbo vietoje. Ši sistema naudoja oro šildytuvą, kad generuotų šilumą, ir šilumokaičius, kad šilumą pervedžiotų į vandenį. Tai modernus būdas pasirūpinti šiluma ir karštuoju vandeniu, o čia yra keletas priežasčių, kodėl katilas oras vanduo gali būti naudingas jūsų […]

Read More
Patarimai

Kaip kasti urvą?

Urvų kasimas yra veikla, kuri gali būti reikalinga įvairiose situacijose, nuo žemės darbų sodininkystėje iki projektų statyboje. Tai svarbus procesas, kurio reikia atlikti atidžiai ir saugiai. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius žingsnius ir patarimus, kaip kasti urvą. Pasiruošimas ir Saugumas Kasimo Procesas Papildomi Patarimai Kasimas urvo yra procesas, kuriam reikia atsargumo ir planavimo. Laikykitės saugumo taisyklių, […]

Read More
Patarimai

Belaidės kameros panaudojimas

Belaidės kameros (arba IP kameros) yra modernios technologinės priemonės, kurios gali būti naudojamos įvairiais tikslais, nuo saugumo užtikrinimo iki stebėsenos. Šiame straipsnyje aptarsime, kur ir kaip naudojamos belaidės kameros: 1. Namų Apsauga: 2. Verslo Saugumas: 3. Viešbučių ir Nakvynės Įstaigos: 4. Prekybos Centrai ir Parduotuvės: 5. Žemės Ūkis ir Sodo Priežiūra: 6. Eismo Stebėsenos Sistemose: […]

Read More