Labiausiai lankomos kapinės pasaulyje

Labiausiai lankomos kapinės pasaulyje, į kurias atvyksta daugiausia tarptautinių turistų, yra Paryžiuje, Prancūzijoje.

Jos vadinasi Père-Lachaise

Šaltinis

Šis 110 hektarų ploto parkas yra šiaurės rytinėje miesto dalyje. Tai didžiausios Paryžiaus kapinės, kuriose yra daugiau kaip 70 000 kapų. Jos taip pat yra vienos gražiausių – ir turi labai įdomią istoriją.

Kapinės buvo atidarytos 1804 m. Paryžiuje ėmė trūkti vietos laidojimui, o miesto valdininkai susirūpino galimybe, kad iš kitų perpildytų kapinių gali išplisti ligos. Todėl miestas pasamdė architektą ir urbanistą, kad šie sukurtų būsimąsias Père Lachaise kapines, kurios tuo metu buvo miesto pakraštyje. Ji buvo nepopuliari, nes Prancūzijos gyventojai nenorėjo eiti taip toli per laidotuvių procesijas.

Norėdamas išreklamuoti kapines ir paskatinti jomis naudotis, Napoleonas liepė į naująsias kapines perkelti garsių žmonių, pavyzdžiui, Henriko Trečiojo žmonos, poeto Žano de la Fonteno ir dramaturgo Moljero, palaikus, skleisdamas daug fanfarų ir reklamos.

Neilgai trukus Père Lachaise tapo svarbiausia vieta.

Šiandien aplink Père Lachaise išaugo ištisa pramonės šaka. Organizuojamos ekskursijos po kapines, rašomi tinklaraščiai ir knygos. Kapinių teritorijoje filmuojami filmai. Čia palaidota daug rašytojų, aktorių, dailininkų ir politikų.

Čia palaidotas Šopenas. Tačiau jo širdis – ne. Kompozitorius bijojo būti palaidotas gyvas, todėl paprašė, kad jo širdis būtų palaidota Lenkijoje. Ten palaidota operos dainininkė Maria Callas. Taip pat ir garsus rašytojas Marcelis Proustas. Edith Piaf internuota kapinėse, šalia keturių savo meilužių. Marcelis Marceau ten ramiai leidžia amžinybę.

Tačiau populiariausios, daugiausiai lankytojų sulaukiančios kapavietės yra dviejų garsių žmonių, kurie nebuvo prancūzai, kapai.

Vienas jų – Oskaras Vaildas. Airių rašytojas, „Doriano Grėjaus paveikslo” (The Picture of Dorian Gray) autorius, mirė 1900 m. Paryžiuje be pinigų ir buvo palaidotas vargšų kape. Tačiau vėliau jo kūnas buvo perkeltas į Père Lachaise kapą. Dabar jo paminklas įtrauktas į istorinių paminklų sąrašą.

Vaildas buvo persekiojamas dėl savo meilės gyvenimo ir kartą rašė, kad „bučinys gali sugriauti žmogaus gyvenimą”. Metams bėgant gerbėjų piligrimystė nuolat padengdavo jo kapo paminklą bučiniais lūpų dažais. Raudonų bučinių buvo tiek daug, kad lūpų dažų tepalas prasiskverbė į akmenį ir ėmė nepataisomai gadinti paminklą.

Neseniai aplink jį buvo įrengta stiklinė uždanga, toliau galime rasti kapo dengimas plokšte variantų. Daugiau informacijos apie kapus kitame įraše.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Manikiūro nauda

Tiems, kurie nežino, manikiūras ir pedikiūras dažnai priskiriami „palepinimo” kategorijai. Nors nagų tvarkymas dažnai būna labai malonus, yra keletas svarių priežasčių, kodėl tai turėtų būti daugiau nei tik retkarčiais pasitaikanti prabanga. Reguliarios investicijos į manikiūrą ir pedikiūrą iš tikrųjų turi daugybę privalumų, jei naudojama tinkamos manikiūro priemonės . Sveiki nagai Manikiūro ar pedikiūro metu jūsų […]

Read More
Patarimai

Metalo skonis

  Ar tavo burnos skonis kaip senų centų? Disgeuzija, jūsų skonio pojūčio pokytis, gali būti įvairių medicininių problemų šalutinis poveikis. Ir „metalinė burna“, dažnas disgeuzijos pasireiškimas, yra dažnesnis, nei jūs manote. Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. […]

Read More
Patarimai

Kaip išvalyti nešvarų antkapį ar kapus

Jei jūsų mylimas žmogus ilsisi kapinėse, tikriausiai norėsite pasirūpinti jo kapaviete. Viena iš svarbiausių kapo priežiūros dalių – užtikrinti, kad antkapis būtų švarus. Jei pastebėsite, kad jis tampa nešvarus, norėsite imtis priemonių, kad jis vėl būtų švarus ir gražus. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamus valymo produktus, skirtus plaunamo akmens tipui. Įvertinkite, ar reikia valyti. Pirmiausia turėtumėte […]

Read More