Metalo skonis

0 0
Read Time:3 Minute, 54 Second

 

Ar tavo burnos skonis kaip senų centų? Disgeuzija, jūsų skonio pojūčio pokytis, gali būti įvairių medicininių problemų šalutinis poveikis. Ir „metalinė burna“, dažnas disgeuzijos pasireiškimas, yra dažnesnis, nei jūs manote.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Donaldas Fordas, MD, MBA, Klivlando klinikos Šeimos medicinos katedros pirmininkas, pasakoja apie priežastis, kodėl galite pajusti metalo skonį burnoje ir ką su tuo daryti.

Kodėl mano burnoje metalo skonis?

Metalo skonis gali rodyti rimtą ligą, pvz., inkstų ar kepenų sutrikimus, nediagnozuotą diabetą ar tam tikras vėžines ligas. Tačiau šios priežastys yra nedažnos ir paprastai kartu su kitais simptomais.

Jei esate sveikas, metalinio įbrėžimo priežastis paprastai yra gerybinė. „Jei metalo skonis burnoje yra vienintelis jūsų nusiskundimas, priežastis gali būti viena iš kelių“, – sako daktaras Fordas.

Prasta burnos higiena

Jei reguliariai nevalysite šepetėlio ir nenaudosite dantų siūlu, tai gali sukelti dantų ir dantenų problemų, tokių kaip gingivitas, periodontitas ir dantų infekcija. Šios infekcijos gali būti pašalintos pagal odontologo receptą.

„Metalo skonis paprastai išnyksta, kai infekcija išnyksta“, – sako daktaras Fordas.

Receptiniai vaistai

„Kai kurie vaistai gali sukelti metalo skonį, nes jūsų organizmas absorbuoja vaistą ir jis išsiskiria su seilėmis“, – aiškina daktaras Fordas. Šie vaistai apima:

 • Antibiotikai, tokie kaip klaritromicinas, metronidazolas ir tetraciklinas.
 • Alopurinolis, vaistas nuo podagros.
 • Kraujospūdį mažinantys vaistai, įskaitant kaptoprilį.
 • Ličio, kuris vartojamas tam tikroms psichikos ligoms gydyti.
 • Metazolamidas, vartojamas glaukomai gydyti.
 • Metforminas, vaistas nuo diabeto.

Vaistai, kurie gali sukelti burnos džiūvimą, pavyzdžiui, antidepresantai, taip pat gali būti metalo skonio kaltininkai, nes jie uždaro jūsų skonio pumpurus, o tai savo ruožtu gali turėti įtakos jūsų skonio pojūčiui.

Nereceptiniai vitaminai ar vaistai

Multivitaminai su sunkiaisiais metalais (pvz., chromu, variu ir cinku) arba vaistai nuo peršalimo (pvz., cinko pastilės) gali sukelti metalo skonį. Taip pat gali būti vartojami prenataliniai vitaminai ir geležies ar kalcio papildai.

Paprastai skonis išnyksta, kai jūsų kūnas apdoroja vitaminus ar vaistus. „Jei ne, patikrinkite dozę ir įsitikinkite, kad nevartojote per daug“, – pataria dr. Fordas.

Infekcijos

Kai kurios laikinos ligos gali pakeisti jūsų skonio pojūtį, dėl to galite jausti metalo skonį:

 • Peršalimas.
 • Sinusitas.
 • Viršutinių kvėpavimo takų infekcijos.

Užsikrėtus skonis paprastai išnyksta, todėl nusiramink ir greičiau pasveikk.

Vėžio gydymas

Pacientai, gydomi chemoterapija ar spinduliuote, ypač galvos ir kaklo vėžiui gydyti, gali patirti įvairius skonio ir kvapo pokyčius, įskaitant metalo skonį, kartais vadinamą „chemo burna“.

Tyrimai rodo, kad cinkas ir vitaminas D gali padėti kovoti su juo, nors tyrimai tebevyksta.

Nėštumas

Kalti dėl to hormonai: Nėštumo metu disgeuzija ypač paplitusi. Vienoms besilaukiančioms mamoms tai reiškia potraukį marinuotiems agurkams ir ledams, o kitoms tai gali reikšti nepaaiškinamą metalo ar rūgštų skonį.

Vis dėlto vilties yra. „Paprastai disgeuzija būna blogiausia pirmąjį trimestrą, – sako dr. Fordas, – todėl nėštumui progresuojant metalo skonis turėtų išnykti.

Demencija

Kiekvieno žmogaus skonio receptoriai silpnėja su amžiumi, tačiau žmonėms, sergantiems demencija, šie pokyčiai gali paspartėti dėl smegenų pokyčių. Kartais maistas pradeda skonis kitaip nei buvo anksčiau, o tai gydytojai vadina „skonio sutrikimais“.

„Skonio pumpurus nervai jungia su smegenimis, todėl gali atsirasti skonio sutrikimų, kai smegenų dalis, susijusi su skoniu, neveikia tinkamai“, – aiškina dr. Fordas.

Alergijos

Metalo skonis burnoje gali būti alergijos maistui, ypač vėžiagyviams ar riešutams, šalutinis poveikis. Tai ankstyvas anafilaksijos požymis, kuris gali būti mirtinas. Jei turite (arba įtariate, kad turite) tokią alergiją, pasitarkite su gydytoju, ką daryti alerginės reakcijos atveju – prieš jai prasidėjus.

Cheminis poveikis

Įkvėpus daug tam tikrų medžiagų, gali atsirasti metalo skonis.

 • Insekticidai: Metalo skonis burnoje gali būti tam tikro apsinuodijimo pesticidais požymis.
 • Vadovauti: Šis cheminis elementas, dažniausiai aptinkamas švino pagrindu pagamintuose dažuose, dažų dulkėse ir dirvožemyje, užterštoje besilupančiais dažais, taip pat turi daugybę kitų šaltinių, įskaitant vandenį, keramiką ir kai kurias kosmetikos priemones.
 • Gyvsidabris: Šio toksiško metalo, paprastai siejamo su žuvimi ir kitomis jūros gėrybėmis, taip pat galima rasti statybvietėse ir senuose termometruose.

„Šios cheminės medžiagos gali sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl, jei susidūrėte su jomis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją“, – sako dr. Fordas. „Metalo skonis burnoje turėtų išnykti, kai bus išgydyta pagrindinė būklė.“

Metalo skonis ir COVID-19

Gydytojai jau seniai žinojo, kad skonio ir kvapo praradimas yra galimas COVID-19 šalutinis poveikis, tačiau kai kurie žmonės taip pat pranešė apie metalo skonį.

„Paprastai metalinė burna išnyksta savaime, kai tik pašalinama pagrindinė priežastis, tačiau COVID-19 sukeltas metalo skonis burnoje gali išlikti kelias savaites ar net mėnesius po to, kai atsigavote nuo viruso“, – sako daktaras Fordas.

Patarimai, kaip išvengti metalo skonio

Dr. Ford rekomenduoja veiksmus, kurių galite imtis patys, kad sumažintumėte metalinę burną.

 1. Palaikykite gerą burnos higienąįskaitant reguliarų valymąsi šepetėliu, dantų siūlu ir liežuvio grandymą, kad burna būtų sveika.
 2. Būkite hidratuotas išvengti burnos džiūvimo, dėl kurio gali atsirasti metalo skonis.
 3. Pakeiskite metalinius stalo įrankius ir vandens butelius, kuris gali pabloginti metalo skonį. Išbandykite stiklo, plastiko ar keramikos versijas.
 4. Išskalaukite burną prieš…
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Patarimai

Labiausiai lankomos kapinės pasaulyje

Labiausiai lankomos kapinės pasaulyje, į kurias atvyksta daugiausia tarptautinių turistų, yra Paryžiuje, Prancūzijoje. Jos vadinasi Père-Lachaise Šaltinis Šis 110 hektarų ploto parkas yra šiaurės rytinėje miesto dalyje. Tai didžiausios Paryžiaus kapinės, kuriose yra daugiau kaip 70 000 kapų. Jos taip pat yra vienos gražiausių – ir turi labai įdomią istoriją. Kapinės buvo atidarytos 1804 m. […]

Read More
Patarimai

Kaip išvalyti nešvarų antkapį ar kapus

Jei jūsų mylimas žmogus ilsisi kapinėse, tikriausiai norėsite pasirūpinti jo kapaviete. Viena iš svarbiausių kapo priežiūros dalių – užtikrinti, kad antkapis būtų švarus. Jei pastebėsite, kad jis tampa nešvarus, norėsite imtis priemonių, kad jis vėl būtų švarus ir gražus. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamus valymo produktus, skirtus plaunamo akmens tipui. Įvertinkite, ar reikia valyti. Pirmiausia turėtumėte […]

Read More
Patarimai

Metalo liejimas įpurškimu

Kas yra metalo liejimas įpurškimo būdu? Metalo liejimas įpurškimo būdu – tai miltelinės metalurgijos procesas, naudojamas metalinėms detalėms gaminti. Nors metalo liejimui įpurškimo būdu naudojami metalo milteliai, jis niekuo nepanašus į įprastą metalo miltelių apdirbimą. Metalo miltelių, naudojamų metalo liejimui įpurškiant metalą, yra 10-100 kartų mažiau nei metalo miltelių procesų metu. Be to, galutinio metalo […]

Read More