Patarimai, kaip įsivažiuoti su nauju automobiliu

Ką tik gavote savo svajonių automobilio raktelius. Jis ką tik išvažiavo iš salono ir jūs negalite sulaukti, kada galėsite spustelėti pedalą ir pasivažinėti juo ilgai ir greitai. Bet palaukite! Ar tai teisinga?

Visi automobilių gamintojai, išskyrus vokiečius, pataria iš karto po naujo automobilio įsigijimo neskubėti ir neskubėti. Taip yra todėl, kad egzistuoja vadinamasis įsibėgėjimo laikotarpis. Kaip ir visos kitos mašinos, automobiliai taip pat turi judančių dalių, kurioms reikia šiek tiek laiko ir kilometrų, kad būtų optimaliai sureguliuotos ir sklandžiai veiktų. Pavyzdžiui, stūmoklio žiedai, guoliai ir cilindrai turi tolygiai susidėvėti, kad automobilis pradėtų veikti taip, kaip iš tikrųjų turėtų. Panašiai ir padangoms, transmisijoms bei stabdžiams taip pat reikia laiko nusistovėti.

Naujų automobilių padangos


Visiškai naujų automobilių padangoms reikia laiko, kad sukurtų reikiamą sukibimą su kelio danga. Todėl prieš važiuodami dideliu greičiu būtinai švelniai apkraukite padangas.
Automobilio įsibėgėjimą galite pradėti laikydamiesi greičio ir sūkių skaičiaus apribojimų, nurodytų automobilio naudojimo instrukcijoje. Benzininių automobilių gamintojai paprastai prašo neviršyti 2 500-2 700 apsisukimų per minutę ir stengtis neviršyti 80 km/val. greičio, bent jau pirmuosius 1 000-1 200 km. Kai kilometražo skaitiklyje bus įveikta 1 200 km riba, galėsite padidinti sūkius iki 3 000-3 200 aps/min ir galbūt pasiekti 100-110 km/val. greitį.
Automobiliams su dyzeliniais varikliais pirmuosius 1 000 km sūkių dažnį reikia laikyti dar mažesnį, tarkime, iki 2 000 aps/min. Vėliau kitus 500-700 km automobilį galite sukti iki 2800 aps/min. Taip pat stenkitės kontroliuoti greitį. Bent jau pirmuosius 1 000 km neviršykite 100 km/val. greičio.

Laikykitės greičio apribojimų

Venkite per greito greitėjimo ir per stipraus stabdymo, kol tai įmanoma. Tikros avarinės situacijos atveju, žinoma, galite daryti bet kurį iš šių veiksmų. Stenkitės kuo sklandžiau perjungti pavaras rekomenduojamame sūkių diapazone. Taip pat siūlome nesiimti tolimų kelionių, kol automobilis nėra įvažiavęs. Idealiu atveju taip pat prašytume jūsų vengti įstrigti spūstyse, tačiau, atsižvelgiant į Indijos scenarijų, tai per ilgas šansas. Net ir tokiu atveju siūlome su automobiliu elgtis kuo švelniau.
Dauguma gamintojų taip pat rekomenduoja keisti automobilio alyvą po 1000-1200 km, nes į alyvos rezervuarą gali patekti metalo drožlių. Taigi tada yra tikimybė, kad gali būti pažeistas ir variklis.

DALYKAI, KURIŲ NEGALIMA DARYTI VAŽIUOJANT

  • >> Nesukite automobilio be reikalo
  • >> Nepriverskite variklio dirbti intensyviau. Pavyzdžiui, per anksti perjungdami pavaras
  • >> Smarkiai greitėjant ir smarkiai stabdant. To reikia vengti bet kokia kaina
  • >> Automobilyje nelaikykite nereikalingo krovinio, pvz., žurnalų krūvos, be reikalo laikomo sunkaus bagažo ir pan.

SKLANDUS PAVARŲ PERJUNGIMAS

Stenkitės, kad pavarų perjungimas būtų kuo sklandesnis. Skirtinguose automobiliuose yra skirtingos apsukų juostos, skirtos pavaroms perjungti. Stenkitės bent jau pirmuosius 1 500 km važiuodami laikytis tos pačios. Stiprus naujojo variklio apsukų didinimas gali pakenkti automobiliui. Jei turite parktronikai padės

Ar esate pasiruošę pastatyti savo BMW?

Ar esate pasiruošę pastatyti savo BMW? Tiesiog spustelėkite Auto PDC (automatinė parkavimo atstumo kontrolė) ir leiskite BMW technologijoms dirbti už jus. Pažangi BMW PDC perims valdymą ir gerokai palengvins parkavimą, tačiau vairuotojas turėtų ir toliau dalyvauti šiame procese. Būtina tikrinti progresą tikrinant galinio vaizdo monitorių, galinio vaizdo veidrodėlį ir šoninius veidrodėlius.

BMW PDC naudoja stabdžių, vairo ir pagreičio valdiklius, kad saugiai palengvintų parkavimąsi į stovėjimo vietą. Sukurtas valdyti įprastą ir lygiagretų stovėjimą, PDC įspės vairuotoją apie bet kokius aptiktus judesius ar kliūtis. Jei jų aptinkama, parkavimo procesas sustabdomas ir laukiama, kol situacija bus išspręsta.

Akustiniai signalai ir vaizdiniai nurodymai informuoja vairuotoją, kaip elgtis BMW PDC parkavimo procese. Vairuotojas išlieka įtrauktas į visą parkavimo procesą. Sėkmingam parkavimui užtikrinti BMW Auto PDC naudoja tris technologijas: „Driver Assistance Plus 2”, „BMW Driver Assistance Plus” ir „Active Distance Parking Control”.

BMW Auto PDC aktyviai ieško stovėjimo vietos važiuojant mažesniu nei 22 km/val. greičiu. Potencialios stovėjimo vietos aktyviai rodomos BMW valdymo ekrane. BMW Auto PDC apima keletą novatoriškų technologijų, įskaitant „Surround 3D View”, „Daytime Pedestrian Protection”, „Blind Spot Detection”, „Frontal Collision Warning” ir „Speed Limit Info” grįžtamąjį ryšį.

Išbandykite fantastišką BMW parkavimo pagalbos funkciją patys BMW of Springfield. Išbandykite naująjį BMW ir sužinokite apie nuostabiosios BMW Auto PDC galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Projektų rengimas: Veiksmai ir etapai siekiant sėkmingos projekto realizacijos

Projektų rengimas yra sudėtingas procesas, kuriame įgyvendinami ir valdomi tam tikri tikslai, siekiant sėkmingos projekto realizacijos. Tai apima daugybę veiksmų ir etapų, kuriuos reikia įveikti, kad būtų pasiekti norimi rezultatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime svarbiausius veiksmus ir etapus, kurie padės užtikrinti projektų sėkmę. 1. Projekto iniciavimas Pirmasis žingsnis kuriant projektą yra jo iniciavimas. Tai apima idėjos […]

Read More
Patarimai

Unlocking the Mysteries of Cord Cutting in Spirituality: Breaking Free from Negative Influences

In the realm of spirituality, there exists a concept that has gained increasing attention and relevance: cord cutting. Often associated with energy work and holistic healing practices, cord cutting is a profound technique aimed at releasing negative attachments and influences that may be hindering an individual’s spiritual growth and well-being. In essence, it is a […]

Read More
Patarimai

SPA Palangoje dviems: romantiška atostogų patirtis porai

Ar ieškote būdo šiek tiek pažadinti romantiškumą su savo partneriu? Ar norite pabėgti nuo kasdienio gyvenimo rato ir leisti laiką tik sau? Jei taip, tada SPA Palangoje gali būti būtent tai, ko jums reikia. Šis pajūrio kurortas Lietuvos širdyje siūlo ne tik puikią poilsio ir atsipalaidavimo atmosferą, bet ir unikalią galimybę sukurti neprilygstamą romantišką patirtį […]

Read More