6 bendri padidėjusio nuotėkio simptomai ir kaip jį rasti

Padidėjęs nuotėkis gali sukelti daug skirtingų simptomų. Čia yra labiausiai paplitę

Ar jūsų automobilis jaučiasi daug lėčiau nei įprastai, o prietaisų skydelyje yra patikrinimo variklio lemputė?

Tai gali sukelti padidėjęs nuotėkis!

Tačiau kas yra „nutekėjimo“ nuotėkis ir kokie yra dažniausiai pasitaikantys simptomai?

Šiame straipsnyje mes kalbėsime apie įprastus padidėjusio nuotėkio simptomus ir apie tai, kaip galite lengvai juos rasti.

6 padidėjusio nuotėkio simptomai

  1. Lėta turbo ritė
  2. Galios praradimas
  3. Patikrinkite variklio lemputę
  4. Juodi dūmai iš išmetimo vamzdžio
  5. Prasta degalų ekonomija
  6. Vargšas tuščiosios eigos

Dėl padidėjusio nutekėjimo gali pasireikšti daugybė skirtingų simptomų. Yra keletas iš jų, kuriuos verta pažvelgti iš arčiau, kad būtų galima nustatyti padidėjusį nuotėkį.

Čia pateikiamas išsamesnis 6 dažniausiai pasitaikančių padidėjusio nuotėkio simptomų sąrašas.

Lėta turbo ritė

„Turbo“ ritė

Turbo veikia didinant oro ir degalų, kuriuos galima sutalpinti į cilindrą, kiekį; taigi didėja arklio galia ir našumas. Tačiau prieš turbo „įsijungimą“ turbina turi suktis labai greitai. Kol tai neįvyks, turbo neturi vaidmens skatinant automobilio stiprinimą.

Ši problema, paprastai vadinama turbo vėlavimu, yra ta, kai turbo ritė orą ir degalus, kuriuos reikia siųsti į cilindrą. Jei šis procesas yra lėtesnis nei įprasta, jūs patiriate didesnį nuotėkį. Koncepcija paprasta; dėl nuotėkio reikia daugiau laiko, kol turbo užpildys pakėlimo vamzdžius.

Galios praradimas

Lėtas automobilio pagreitis

Kol jūs greitinate, turbo sukuria slėgį į papildymo vamzdžius, kad automobilis būtų geresnis. Jei yra nuotėkio nuotėkis, užtruks ilgiau, kol šie vamzdžiai bus užpildyti slėgiu, ir slėgis bus mažesnis nei įprasta.

Tai smarkiai sumažins jūsų automobilio variklio galią. Jei nuotėkis yra didelis, tai netgi gali reikšti, kad prarandate visą turbo slėgį.

Patikrinkite variklio lemputę

Patikrinkite variklio lemputę prietaisų skydelyje E1609869927250

Patikrinimo variklio lemputė stebi visus automobilio variklio jutiklius, įskaitant slėgio jutiklį.

Jei turbokompresoriaus slėgyje yra kažkas negerai, tai bus neteisinga, jei turite slėgio padidėjimo nuotėkį – tai užsidegs kontrolinio variklio lempute.

Jei prietaisų skydelyje matote tikrinimo variklio lemputę, patikrinkite gedimų kodus naudodami OBD2 skaitytuvą.

Juodi dūmai iš išmetimo

Juodi dūmai iš išmetimo

MAF jutiklis matuoja į variklį patenkantį orą. Jei tarp MAF jutiklio ir variklio yra nuotėkis ant vamzdžių, bus išmatuotas prarastas oras.

Tai sukels netinkamą oro ir kuro mišinį, o daugeliu atvejų – gausų mišinį. Per didelis mišinys sukels juodus dūmus iš išmetimo vamzdžio. Taigi, jei greitėdami patiriate juodus išmetamųjų dujų dūmus, pats laikas patikrinti, ar nėra nuotėkio.

Prasta degalų ekonomija

Degalų sąnaudos

Tas pats pasakytina apie degalų sąnaudas, susijusias su padidėjusiu nuotėkiu ir MAF jutiklio matavimais.

Tai gali būti labai lengva atskirti, tačiau jei stebėsite vidutines automobilio degalų sąnaudas, lengvai užfiksuosite nuotėkį.

Jei automobilis sunaudoja daugiau degalų, nei turėtų, turite problemų. Tokiose situacijose gali būti naudinga padidinti nuotėkio testą.

Vargšas tuščiosios eigos

Automobilio variklio šiurkštus tuščiosios eigos režimas

Tai galioja tik tuo atveju, jei turite automobilį su masės oro srauto jutikliu arba MAS / MAF. MAF pajunta oro kiekį, išeinantį iš turbo ir patenkantį į variklį.

Jei yra didelis slėgio nuotėkis, jūsų automobilis turės problemų tuščiąja eiga. Dėl nuotėkio jis gali strigti ir užsidaryti.

Tai nėra labai įprasta esant prastai veikiančiai tuščiąja eiga dėl slėgio vamzdžio nuotėkio, dažniau, jei nuotėkis yra įleidimo kolektoriuje už droselio korpuso, tačiau tai gali būti tiesa, jei tai yra didžiulis nuotėkis.

Kas yra „boost“ nuotėkis?

„Boost“ vamzdžiai

Padidėjęs nuotėkis yra oro nutekėjimo tipas įsiurbimo kelyje prieš pat variklio cilindrus. Iš esmės tai yra laisvas spaustukas arba pažeista žarna, kuri negali atlaikyti turbokompresoriaus slėgio.

Nepaisydami „boost“ nuotėkio galiausiai sutrumpinsite savo turbo gyvenimą ir savo ruožtu automobilio variklio gyvenimą.

ECU nustato kuro ir oro santykį; tačiau jei kelyje yra oro nutekėjimas, santykis apskaičiuojamas neteisingai.

Dyzeliniai varikliai šiuo atžvilgiu yra patenkinti, nes jie labiau toleruoja aukštą degalų ir oro santykį. Tačiau benzininiai varikliai yra jautrūs. Todėl norint pagerinti jūsų automobilio eksploataciją būtina atlikti nuotėkio patikrinimą.

Kaip rasti padidėjusį nuotėkį

Dūmų mašinos bandymai

Galite pabandyti rasti „boost“ nuotėkį sunkiuoju arba lengvuoju keliu.

Norėdami lengvai rasti padidėjusį nuotėkį, turėtumėte naudoti EVAP dūmų aparatą. Naudodami tokio tipo įrenginį, greitai pastebėsite nuotėkio nuotėkį.

Mašina slėgį padidina vamzdžiuose dūmais, o jei iš kažkur variklio skyriuje sklinda dūmai, greičiausiai ten gali prasidėti nuotėkis.

Jei turite nedidelį seminarą, tikrai laikas investuoti į vieną. Mano rekomendacijas dėl EVAP dūmų mašinų galite pamatyti čia: geriausios EVAP dūmų mašinos.

Sunkus būdas rasti nuotėkio bandymą yra vizualiai jį rasti. Patikrinkite visus pakėlimo vamzdžius ir žarnas, kad įsitikintumėte, jog nė vienas jų neatsiliko.

Jei turite oro kompresorių, taip pat galite atsargiai pabandyti suspausti orą slėgiu variklio stiprinimo vamzdžiuose. Vis dėlto būkite labai atsargūs – nes varikliai labai gerai dirba esant suslėgtam orui !! Įsitikinkite, kad ratai yra ore, kad jis nepradėtų judėti į priekį dėl suslėgto oro, ir būkite labai atsargūs dėl slėgio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Patarimai

Šviečiantys batai vaikams

Kas yra šviečiantys batai vaikams? Šviečiantys batai yra populiarus mados reiškinys tarp vaikų. Šie batai yra sukurti su specialiomis šviesos diodais, kurie šviečia tamsioje aplinkoje. Šie batai yra ne tik stilingi, bet ir padeda padidinti vaikų matomumą tamsiu paros metu, kuris yra ypač svarbus saugumui. Ar šie batai yra saugūs? Šviečiantys batai yra sukurti taip, […]

Read More
Patarimai

Anglų kalbos pamokos vaikams online: efektyvumas ir patogumas

Dauguma tėvų supranta svarbą mokytis anglų kalbos nuo pat vaikystės. Tačiau ne visi turi galimybę ar norą siųsti savo vaikus į tradicines kalbų mokyklas ar privačius mokytojus. Todėl vis daugiau tėvų renkasi anglų kalbos pamokas vaikams online. Šių pamokų efektyvumas ir patogumas yra akivaizdus. (https://www.helendoron.lt ) Vienas iš pagrindinių privalumų yra patogumas. Tėvams nereikia leisti […]

Read More
Patarimai

Kas yra profesionalios racijos?

Profesionalios racijos kas tai? Profesionalios racijos yra specializuoti radijo imtuvai, kurie naudojami tam, kad suteiktų greitą ir patikimą ryšį tarp skirtingų asmenų ar grupių. Šios priemonės dažniausiai naudojamos kariuomenėje, policijoje, gaisrinėse bei kitose panašiose organizacijose. Tačiau pastaruoju metu jų populiarumas didėja ir tarp įmonių bei privačių asmenų, kurie ieško greito ir saugaus ryšio su savo […]

Read More