Automatinės vejos laistymo sistemos

Automatinis vejos laistymas užima ypatingą vietą tarp žemės ūkio priemonių. Šį procesą galima tinkamai organizuoti ir sumažinti rankų darbo sąnaudas bet kokio dydžio sklype. Automatinė laistymo sistema – tai inžinerinių statinių tipas, naudojamas vandeniui tiekti į atskiras daržo, sodo, vejos laistymo sistemos ar sporto aikštelės dalis. Sistema gali būti kraštovaizdžio arba žemės ūkio paskirties, įrengtas ant žemės paviršiaus arba naudojant požemines komunikacijas.

Iš esmės tai ne kas kita, o miniatiūrinė vandens tiekimo sistema, nors kaip vandens šaltinis naudojami rezervuarai.

Laistymo sistemą sudaro šie komponentai:

 • vamzdynų linijos;
 • siurbimo įranga;
 • elektromagnetiniai vožtuvai arba mechaniniai uždaromieji vožtuvai;
 • filtravimo elementai;
 • lašinimo galvutės, purkštukai (kai kuriose sistemose);
 • jutikliai ir kitų tipų automatika;
 • spaustuvai;
 • vandens talpyklos.

 

Žemės ūkio tinkluose naudojami papildomi komponentai. Tokiose sistemose įrengtos siurblinės, žvyro filtrai ir trąšų dozatoriai. Vandentiekio tinklus sudaro vamzdžiai, galintys atlaikyti didelį vandens slėgį.

Visos vejos sistemos skirstomos į 3 pagrindines kategorijas. Priklausomai nuo valdymo būdo, laistymo sistemos gali būti automatinės, rankinės arba kombinuotos, derinant mechaninius ir elektroninius komponentus.

Automatinis

Šio tipo automatinė laistymo sistema prijungiama prie slėginio vandens šaltinio arba rezervuaro. Drėgmę augalams galima tiekti lašeliniais arba purškiamaisiais purkštukais, tinka įrengti sekliai arba giliai.

Yra trys pagrindiniai skirtumai nuo kitų automatinio laistymo sistemų:

 

 1. Programuojamas perjungimo laikas. Galima nustatyti ne tik srovės stiprumą, bet ir vandens srauto dažnį.
 2. Panardinamų arba paviršinių siurblių naudojimas. Jos pasirenkamos pagal konteinerio tipą.
 3. Papildomų jutiklių naudojimas. Galite nustatyti įjungimo parametrus esant tam tikram dirvos sausumo lygiui ir atlikti kitus pakeitimus. Kai kurias sistemas galima valdyti nuotoliniu būdu.
 4. Naudojant automatinius elementus galima efektyviau naudoti laistymo įrangą.

 

 

Rankinis

Tokią daržovių daržo laistymo sistemą vargu ar galima pavadinti efektyvia, tačiau ji vis dar populiari tarp stovyklautojų. Jį galima naudoti nedideliuose plotuose.

 • Vieninteliai šio sprendimo privalumai yra jo paprastumas ir prieinamumas. Trūkumų yra daugiau:
 • Netolygus drėgmės sugėrimas;
 • Dirvožemio paviršiuje susidaro džiūstanti pluta;
 • vanduo stovi paviršiuje;
 • Didelė augalų nudegimo rizika.

Tačiau yra keletas niuansų:

 1. Paprastos geometrijos atviros erdvės sistemos įrengimo kaina
 2. Sudėtingos konfigūracijos ir daug pastatų turinčių sklypų kaina

Į šią kainą tiesiogiai įskaičiuota įranga, kasimo ir montavimo darbai. Standartinės išlaidų procentinės dalys yra tokios:

 • 50 % – įrangos kaina;
 • 30 % – sistemos įrengimas;
 • 20 % – žemės darbai
 • 20 % – žemės darbai;
 • 40 % – įrengimo išlaidos;
 • 30 % – sistemos įrengimas;
 • 20 % – žemės darbai.

 

Pavyzdžiui, apskaičiuokime apytikslę automatinės drėkinimo sistemos kainą 15 arų plote. Šiuo atveju atsižvelgiame į tai, kad drėkinamas plotas yra 10 hektarų, o likusi dalis – pastatai.

 

Pagrindiniai vejos laistymo sistemos privalumai:

 

Pirma, nereikia gaišti laiko laistant rankiniu būdu. Antra, rankiniu būdu neįmanoma pasiekti tokių pačių rezultatų kaip naudojant organizuotą automatinį laistymą. Trečia, sodo laistymo sistema, net kai jūsų nėra darbo vietoje. Ketvirta, yra įvairių jutiklių, kurie stebi oro sąlygas ir dirvožemio drėgmę. Penkta, jis purškia, kai reikia. Šešta, kai įranga nedirba, jos nesimato statybvietėje, visi elementai yra po žeme 25-30 cm gylyje. Septinta, vanduo ir elektra naudojami labai efektyviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Apie viską

H7, H11 lemputės ir LED

Pagrindinis automobilio žibintų konkurentas yra šviesos diodai (LED). Paprastai jos naudojamos tik prabangiuose prabangiuose automobiliuose, tačiau dabar šio tipo apšvietimo sistemos vis labiau plinta visose transporto priemonėse. Abiejų tipų priekiniai žibintai gerokai pranoksta halogeninius žibintus. Šviesos diodų žibintai veikia kibirkščiuojant srovei per puslaidininkį, kuris nepertraukiamai gamina šviesos nuotraukas. Tačiau yra ir kitų skirtumų, kurie gali […]

Read More
Apie viską

Sporto klubai nauda?

Trūkumai: 1. Motyvacija Dažnai kalbama apie tai, kad treniruojantis namuose gali trūkti motyvacijos, nes šalia nėra sporto salės pokštų ir atmosferos. Kai kurie žmonės gali manyti, kad dėl to jiems trūksta motyvacijos, tačiau kai kurie gali manyti, kad tai suteikia daugiau motyvacijos, nes jie lieka susikaupę savo atmosferoje. Manau, kad viskas, kas jums tinka! 2. […]

Read More
Apie viską

Šviesos jutikliai

Šviesos jutikliai atrodo gana paprasti. Jie matuoja šviesą, kaip termometras matuoja temperatūrą, o spidometras – greitį. Temperatūrą ir greitį lengva suprasti, nes juos jaučiame paprastai. Tačiau šviesa yra labai sudėtinga. Temperatūra ir greitis yra intensyvios savybės, todėl jos nepriklauso nuo objekto masės ar dydžio. Šviesą galima matuoti kaip ekstensyvią savybę, t. y. visa surinkta šviesa […]

Read More