Nauda bendraujant su psichiatru

Kas yra psichiatras?

Psichiatras – tai gydytojas, kurio specializacija – cheminių priklausomybių, psichikos, elgesio ir emocijų sutrikimų prevencija, diagnostika ir gydymas. Būdamas psichiatras, įgysite medicininį išsilavinimą, kuris leis jums skirti vaistus, užsakyti laboratorinius tyrimus, skirti kitus diagnostinius tyrimus ir atlikti procedūras, kai tai yra pagrįsta. Psichiatrus daugiausia rasite dirbančius valstybinėse ir privačiose ligoninėse, bendruomenės psichikos sveikatos tarnybose ir privačioje konsultacinėje praktikoje. Kitos sritys, kuriose galima rasti psichiatrų, yra mokslinių tyrimų įstaigos, akademinė bendruomenė ir vyriausybinės agentūros.

Nauda kalbant su psichiatru


Psichikos sveikatos problemų stigma dažnai lemia, kad žmonės nenoriai kreipiasi pagalbos į psichikos sveikatos specialistus. Tačiau pokalbis su psichiatru neturėtų būti suvokiamas kaip gėdingas ar nepatogus. Terapija gali pagerinti ir net išgelbėti žmonių gyvenimą.

Jei nesate įsitikinę, štai keletas pokalbio su psichiatru privalumų. Tikimės, kad šis straipsnis padės jums apsispręsti kreiptis į psichiatrą dar šiandien.

Tinkama diagnozė

Kadangi internete lengva gauti informacijos, daugelis žmonių kreipiasi į paieškos sistemas, kad patys sau nustatytų diagnozę. Tiesą sakant, neseniai atlikta apklausa rodo, kad maždaug trečdalis amerikiečių patys sau nustato diagnozę. Nors keli žmonės gali teisingai nustatyti savidiagnozę, dauguma žmonių jos nenustato. Dėl klaidingos diagnozės simptomai gali likti negydomi, o dėl to gali dar labiau sustiprėti.

Pavyzdžiui, žmogus, kuriam svyruoja nuotaika, gali manyti, kad jam yra bipolinis sutrikimas. Tai gali atrodyti tiksli ir pagrįsta diagnozė, nes nuotaikų svyravimai yra vienas iš žinomų šios ligos simptomų. Tačiau nuotaikų svyravimai yra daugelio kitų psichikos sutrikimų, pavyzdžiui, depresijos, simptomas.

Savidiagnozė dažnai būna klaidinga, todėl geriau kreiptis į psichiatrą, jei jaučiate simptomus. Atlikę psichiatrinį įvertinimą, jie galės susiaurinti jūsų konkrečią būklę ir nustatyti tikslią diagnozę. Jie taip pat gali paskirti vaizdinius tyrimus, kad diagnozė būtų išsamesnė.

Gaukite reikiamą pagalbą

Tinkama diagnozė yra tinkamo gydymo ir jūsų kelio į pasveikimą pradžia. Kai psichiatras nustatys jūsų simptomų priežastį, jis gali paskirti gydymą, vaistus arba abiejų šių priemonių derinį.

Psichiatras išmokys Jus įveikimo strategijų, kurios padės valdyti simptomus. Kokios strategijos išmoksite, priklausys nuo to, kokia sveikatos būkle sergate.

Kai kuriuos psichikos sveikatos sutrikimų simptomus, pavyzdžiui, cheminį disbalansą, galima valdyti vaistais. Tačiau vaistai kiekvieną žmogų veikia skirtingai ir kai kuriems žmonėms gali sukelti nepageidaujamą poveikį. Jei norite atsisakyti savo būklės gydymo vaistais, pasitarkite su psichiatru. Jie galės padėti jums rasti alternatyvų gydymą.

Objektyvvumas

Kelias į pasveikimą kupinas iššūkių. Susitvarkyti su traumomis ir galiausiai jas įveikti reiškia atsiverti psichiatrui apie savo asmenines problemas, jausmus ir mintis. Galite jaustis pažeidžiamas prieš savo psichiatrą, kuris dažnai pradeda kaip svetimas žmogus jūsų gyvenime.

Tačiau geras psichiatras padės jums išsivaduoti iš šio nerimo. Jis yra žmogus, kuriuo galite pasitikėti. Psichiatrai egzistuoja ne tam, kad jus teistų, o tam, kad suprastų, ką išgyvenate. Jie siūlo ekspertinį, užjaučiantį požiūrį į jūsų problemas. Jų vedami galėsite įveikti savo traumas ir gyventi laimingesnį gyvenimą.

Dirbti su savimi nėra lengva, su terapija ar be jos. Tačiau padedant psichiatrui šis procesas tampa gerokai lengvesnis. Kai jausitės taip, tarsi kovotumėte su savo protu, psichiatras bus jūsų inkaras. Jis primins jums, kad esate stiprus ir pajėgus įveikti savo problemas – kaip ir milijonai kitų žmonių, išgyvenančių panašias situacijas kaip jūs.

Geresnė gyvenimo kokybė

Psichikos sveikatos sutrikimai gali būti alinantys, verčiantys jus pristabdyti savo gyvenimą, kai vietoj to galėtumėte įgyvendinti savo svajones. Dėl daugelio psichikos sveikatos problemų galite prarasti susidomėjimą dalykais, kurie anksčiau buvo jūsų aistra. Šios būklės taip pat gali smarkiai paveikti tai, kaip funkcionuojate kasdieniame gyvenime.

Kai taip nutinka, gali būti apmaudu ir apmaudu. Gali atrodyti, kad tai nesustabdomas ratas, tačiau taip nėra. Jūs galite iš viso to išsivaduoti. Tam yra keletas būdų, ir vienas iš jų – pasikalbėti su psichiatru ir paprašyti pagalbos. Niekada nėra nei per anksti, nei per vėlu. Kad ir kada nuspręstumėte, visada bus tinkamas laikas.

Daugiau informacijos https://galibuti.lt/psichiatro-konsultacija-vilniuje/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Lietuva

Kaip pasirinkti sporto klubą?

Būti aktyviems yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galime daryti kaip žmonės. Mankšta turi daug privalumų psichinei ir fizinei savijautai, tačiau daugeliui gali būti sudėtinga rasti motyvacijos ar laiko jai atlikti. Sporto klubai labiau propaguojami vaikams ir paaugliams, o ne suaugusiesiems, tačiau tai nereiškia, kad nėra suaugusiųjų sporto klubų. Nesvarbu, ar ieškote naujo hobio, kuris padėtų […]

Read More
Apie viską Lietuva

Kaip apsisaugoti nuo žaibo ?

Apsauga nuo žaibo Perkūnija gali būti apibrėžiama kaip audra su griaustiniu ir žaibais. Perkūnas gali labai gąsdinti, nes labai garsiai riaumoja. Perkūnija ir žaibai dažniausiai kyla šiltuoju metų laiku, kai atmosferoje būna nestabilumas ir susidaro kumuliaciniai debesys. Jie susidaro, kai šilto oro kišenė prie žemės pakyla ir susiduria su virš jos esančiu vėsesniu oru. Žaibas […]

Read More
Trys unikalūs marinuotų burokėlių receptai
Lietuva Lietuviški Mityba

Trys unikalūs marinuotų burokėlių receptai

Vos tik prasideda daržovių marinavimo maratonas, galva gali ištinti nuo klausimo: „Pagal kurį receptą geriausia marinuoti burokėlius?“ Žinoma, tie, kurie daržovių marinavimu užsiima kasmet, turi mėgstamiausią burokėlių marinavimo receptą ir tikriausiai vėl marinuos pagal jį. Bet ką daryti, jei laiko patikrintų receptų nėra arba norisi pamėginti kažką naujo? Skubame į pagalbą ir norime pasiūlyti tris […]

Read More