Kaip pasirinkti sporto klubą?

Būti aktyviems yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galime daryti kaip žmonės. Mankšta turi daug privalumų psichinei ir fizinei savijautai, tačiau daugeliui gali būti sudėtinga rasti motyvacijos ar laiko jai atlikti. Sporto klubai labiau propaguojami vaikams ir paaugliams, o ne suaugusiesiems, tačiau tai nereiškia, kad nėra suaugusiųjų sporto klubų. Nesvarbu, ar ieškote naujo hobio, kuris padėtų išlikti aktyviems, ar norite iš naujo užsiimti sporto šaka, kurią žaidėte vaikystėje – į kokius veiksnius reikėtų atsižvelgti renkantis tarp vietos sporto klubų?

Įsipareigojimas skirti laiko

Pirmiausia turėtumėte apsvarstyti, kiek laiko reikės skirti skirtingoms sporto šakoms ar užsiėmimams. Konkurencingesniems klubams ar sporto šakoms reikės daugiau valandų treniruočių ar suplanuotų varžybų. Komandos aplinka, rungtyniaujanti konkurencinėse lygose, gali būti labiau įtraukianti, nei tikitės, arba tai gali būti tiesiog įsipareigojimas, kurio norėjote. Jei norite mažiau laiko skirti sportui, galite apsvarstyti galimybę lankyti vietinę bėgimo grupę ar ką nors panašaus. Tačiau jei norite skirti daugiau laiko per savaitę, tuomet galite rinktis ką nors panašaus į vietinę futbolo ar ledo ritulio komandą.

Intensyvumas

Anthony Shkraba nuotrauka iš Pexels
Taip pat svarbu atsižvelgti į sporto veiklos intensyvumą. Ar mėgstate griežtus pratimus, ar jums labiau patinka kažkas švelnesnio? CrossFit ar regbio klube būsite spaudžiami iki ribos, bet galbūt jums labiau patiktų ramesnė badmintono ar boulingo klubo aplinka. Žinoma, prieš įstodami į klubą galite išbandyti kelias skirtingas sporto šakas, kad pajustumėte, koks intensyvumas jums patinka.

Sporto sezonai

Daugelis sporto klubų turi nustatytą sezoną, o tai reiškia, kad sportuosite arba treniruositės tam tikru metų laiku. Tai gali būti naudinga apsvarstyti, jei turite įsipareigojimų per visą metinį kalendorių, pavyzdžiui, dirbate užsienyje arba prižiūrite vaikus per vasaros atostogas. Tokios sporto šakos kaip kriketas daugiausia žaidžiamos vasaros mėnesiais, tačiau dauguma varžybų komandų treniruojasi visą žiemą uždarose patalpose. Dažnai tai yra gera proga treniruotis su nauja kriketui skirta įranga prieš prasidedant sezonui. Kitos sporto šakos, pavyzdžiui, futbolas ir regbis, paprastai žaidžiamos žiemos mėnesiais, o tai gali labiau atitikti jūsų gyvenimo būdą.

Įstojimo kaina

Skirtingi sporto klubai taip pat kainuos brangiau, kai reikės pirkti įrangą ir ekipuotę. Lengvoji atletika yra palyginti pigi sporto šaka, nes pradžioje jums reikia tik kokybiškų sportbačių. Brangiau kainuoja tenisas, golfas ir ledo ritulys – dėl įrangos kainų naujiems žaidėjams tenka sumokėti didelę įėjimo į sporto klubą kainą.

Socialinis aspektas

Galiausiai, galbūt norėsite prisijungti prie sporto klubo dėl socialinio aspekto, o ne dėl fizinio aktyvumo. Kai kurios sporto šakos yra labiau socialinės, kai žaidžiate komandoje, pavyzdžiui, regbio ir kriketo komandos po rungtynių paprastai praleidžia laiką kartu ir mėgaujasi maistu ar gėrimais. Jei nenorite tiek daug bendrauti, tokios sporto šakos kaip dviračių sportas, irklavimas ar gimnastika gali pareikalauti mažiau socialinės veiklos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Apie viską Lietuva

Kaip apsisaugoti nuo žaibo ?

Apsauga nuo žaibo Perkūnija gali būti apibrėžiama kaip audra su griaustiniu ir žaibais. Perkūnas gali labai gąsdinti, nes labai garsiai riaumoja. Perkūnija ir žaibai dažniausiai kyla šiltuoju metų laiku, kai atmosferoje būna nestabilumas ir susidaro kumuliaciniai debesys. Jie susidaro, kai šilto oro kišenė prie žemės pakyla ir susiduria su virš jos esančiu vėsesniu oru. Žaibas […]

Read More
Lietuva

Nauda bendraujant su psichiatru

Kas yra psichiatras? Psichiatras – tai gydytojas, kurio specializacija – cheminių priklausomybių, psichikos, elgesio ir emocijų sutrikimų prevencija, diagnostika ir gydymas. Būdamas psichiatras, įgysite medicininį išsilavinimą, kuris leis jums skirti vaistus, užsakyti laboratorinius tyrimus, skirti kitus diagnostinius tyrimus ir atlikti procedūras, kai tai yra pagrįsta. Psichiatrus daugiausia rasite dirbančius valstybinėse ir privačiose ligoninėse, bendruomenės psichikos […]

Read More
Trys unikalūs marinuotų burokėlių receptai
Lietuva Lietuviški Mityba

Trys unikalūs marinuotų burokėlių receptai

Vos tik prasideda daržovių marinavimo maratonas, galva gali ištinti nuo klausimo: „Pagal kurį receptą geriausia marinuoti burokėlius?“ Žinoma, tie, kurie daržovių marinavimu užsiima kasmet, turi mėgstamiausią burokėlių marinavimo receptą ir tikriausiai vėl marinuos pagal jį. Bet ką daryti, jei laiko patikrintų receptų nėra arba norisi pamėginti kažką naujo? Skubame į pagalbą ir norime pasiūlyti tris […]

Read More